İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Kapı İçindeki Yapışkan Malzeme

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Arkadaşlar adını bilemediğim bir malzeme var birkaç yere sordum ama cevap alamadım.

Mondeo MK3'lerin kapı içi izolasyon malzemesinde siyah silikon benzeri yapışkan bir malzeme var. İstenildiğinde kesilerek sökülebiliyor ve sonra tekrar geri yapışabiliyor sanki sakız gibi. Ayrıca bazı farlarda ya da kaporta aksamlarında falan da rast geldim. Bu malzemenin adı nedir?

aliexpress'te buldum ama buradaki adı nedir ne  diye geçiyor bir türlü bulamadım. Ürün şu;

http://s.click.aliexpress.com/e/B6aunaY

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bitümlü bir bant anlaşılan. Bitüm ne derseniz geçen bakmıştım bir çeşit petrol ürünü, dolgulu bir yapışkan.

Daha genişlerini aracımda bol bol kullandım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Tam emin değilim ama sanki camları falan yapıştırmaya yarayan siyah silkona benziyor.

Değil abi.. siyah slikonu tekrar kullanmak mümkün değil.. 

Sonuç

Çok güzel bir konu.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Değil abi.. siyah slikonu tekrar kullanmak mümkün değil.. 

Aynen siyah silikon kuruyor ve elastik bir yapisi oluyor ama tekrar kullanilamiyor. Bu malzeme cok daha akışkan reçine gibi bişey. 10 yaşındaki arabamda hala aynı formda duruyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sadece Mondeoda yok birçok Alman aracında bizzat gördüm petrol türevi macun gibi bir malzeme ısındıkça elastikliği ve dolayısıyla yapışkanlığı artıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Sedat Demircan
On 22.08.2017 at 17:18, Emre Şimşek yazdı:

Bitümlü bir bant anlaşılan. Bitüm ne derseniz geçen bakmıştım bir çeşit petrol ürünü, dolgulu bir yapışkan.

Daha genişlerini aracımda bol bol kullandım.

bol bol nerelerde kullandınız acaba merak ettim:) nerelerde kullanıldığını öğrenirsek belki biz de alırız yardımcı olursanız

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
bol bol nerelerde kullandınız acaba merak ettim:) nerelerde kullanıldığını öğrenirsek belki biz de alırız yardımcı olursanız
Bagajın içi komple, arka koltuğun altı, ön arka kaput içleri :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...