İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Klima Performans İyileştirmesi ve Radyo Çekme Sorunu

Oğuzhan Gül

Recommended Posts

Oğuzhan Gül
(düzenlendi)

Tecrübe paylaşmak istedim.

Klimamdan memnun değildim. Önce orifis tüpünü degistirdim. Faydası oldu tabi ama yine istediğim gibi olmadi. Sonra radyatörün daha önceden delinmiş ve kaynaklı olduğunu fark ettim ve kale marka radyator artı fomoco kurutucu tüpü aldim. Sonuç çok iyi. Daldırma ölçüm ile 6-7 dereceleri yakaladım. Bu ölçümler  rölantide tabi. Hareket halinde 3 derceye kadar düşüyor. 

Ikıncı husus radyo kanalı yakalayamama ve çekme sorunu. Sorunu bulmak uğraştırdı.  Tavan kütüğü ile teypten gelen kablonun birleşim yerinde garip bi vidalı soket var. Soket içind e lehim kırılmış. Lehim yenilendi sonuç başarılı.

Bu işlemler beni ugrastirdi. Internette yeterli bilgi bulamadim. Tecrübelerimi paylaşmak istedim bu sorunları yaşayan arkadaşlara yardımcı olur belki.  Saygilar

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Anten için ayrıntılı fotoğraf yada video alabilir miyiz, İzmir İstanbul çekmiyor doğru düzgün meret.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

Malesef fotoğraf çekemedim. Ama soketin yerini tarif edeyim. Tavan lambasını sokun tam karşınızda. Vida ile dış antene bağlı. Vidasını sökün.  Soketi inceleyin zaten varsa kopma lehimde görürsünüz. Vidanın etrafında pul var o pul lehim ile teypten gelen kabloya bağlanmış. Kopma o aralıkta olmus benim.

Yorum bağlantısı
İsmail Yatıcı

klima benim raçtad sıkıntı malesef 2 defa gaz yeniledik eksilme çok az gazı ilk katınca iyi oluyor ayrıca klima kalibrasyonu denedim benim araçta kesinlikle olmuyor acaba benim kurutucumu sorunlu radyatörmü bilemedim

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

Kurutucu kompresörün sağlığı açısından onemli parcaymis. 15- 20 gun klima için uğraştım. Klimacilarla görüştüm.  Yazılar okudum vs. Kondenser delik kaynak yoksa sorun yok. Temizlerseniz radyatörü soğutma farkedebilir. Ama kurutucu 2 yılda bir değişmesi gerekiyormus. Benim sorun tam olarak nerdeydi bilmiyorum. Ama radyatöre 2 kaynak vardı perişan haldeydi. Kurutucu da degistirdim. Şu an çok iyi soğutuyor. Dip not klima ustası ile sohbet ederken soyledikleri; insanlar kompresör bozulunca gelirler. Kurutucu tüpü kimse ne olduğunu bilmez dedi. Zamanında değişim ile kompresör sağlıklı çalışırmış. Okuduğum yazılarda ustayı doğruluyordu.

Yorum bağlantısı
İsmail Yatıcı

kurutucu benim araçta muhtemelen hiç değişmedi geçen gün  sağ tarafta farkettim yağ filtresi gibi dışı parlak en kısazamanda iyi bir ustabulmam lazım birde klima kalibrasyonu var bu formda gördüm denedim kesinlikle benim araçta olmuya siz denedinizmi ustam dha önce

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...