İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - 2004 LPGli Focus İçin Yağ Seçimi

Onur Gare

Recommended Posts

herkesin ve fabrikanın önerdiği 5w-30 yağ ancak lpgli araçlar icin onerilen mobilin bir yağı var 10w-60. cunku arac yağ eksiltmemesi icin üretilmiş.Onerilen 5-30 ben 10a60 kullansam faydasımı olur zararı mı?

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

2006 180000 km focus lpg'li  aracıma 3 ay önce yağ değişiminde 5-30 yağ koydum. sürekli seviyesini kontrol ediyorum. eksiltme yok. sessiz rahat çalışan motor için 5-30 5-40 öneriyorum. 

Yorum bağlantısı
1 dakika önce, Yücel Meta yazdı:

2006 180000 km focus lpg'li  aracıma 3 ay önce yağ değişiminde 5-30 yağ koydum. sürekli seviyesini kontrol ediyorum. eksiltme yok. sessiz rahat çalışan motor için 5-30 5-40 öneriyorum. 

hocam lpgli aracların genel sorunu yağ eksiltmesi ve benım basıma geldi. 5-30 koyarım koymasına ama yağ eksiltir mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Bakımı zamanında yapılmış araçlarda sorun olacağını düşünmüyorum. Aracına daha önce bahsettiğin fabrikanın tavsiyesi dışında başka yağ konulduysa ve uzun süre kullanıldıysa, tekrar 5w30 veya 5w40 dönmen doğru olmaz gibi. o zaman eksilme olur gibi

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Araçda bir sıkıntı yoksa mobil yağ lpg de olsa eksilteceğini sanmam.Castrol bende eksiltiyordu.1500 km de 1 litre.

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

4 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Araçda bir sıkıntı yoksa mobil yağ lpg de olsa eksilteceğini sanmam.Castrol bende eksiltiyordu.1500 km de 1 litre.

Doğru tecrübe ile sabit. otomobil mobil yağ ile eksiltme yaşamıyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
4 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Km gözetmeksizin 5w30 dışında viskozitede yağ koymayın üreticinin tavsiyesidir.

0w40 koymayı dusunuyordum sizce nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Şimdi, Onur Gare yazdı:

5w30 dan devam edin zetec motora uygun olmaz.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
15 saat önce, Onur Gare yazdı:

Bence0/40 koymayın mobil 5/30 iyidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...