İçeriğe Yönlendir

Samsung Note 8 Tanıtıldı

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Konuyu başlatayım, detayları gelir.

4999TL fiyatı ile TR'de ön sipariş alınıyor. Ne düşünüyorsunuz bu telefon hakkında?

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak
Konuyu başlatayım, detayları gelir.
4999TL fiyatı ile TR'de ön sipariş alınıyor. Ne düşünüyorsunuz bu telefon hakkında?

Yıllarca Samsung kullandım taki iphone alana kadar telefon kullanmamışım dedim :)

4999 samsung için değmez net yani [emoji113]️

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak
Beğenmedim portakal sıkmıyormuş neye yarar.o paraya bir  şahin alırız.

Hahha haşmet abiden beklenen cevap [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Samsung S3 Mini 2,5 yıl kullandım ilk android telefonumdu memnundum son zamanlarında ben gidiciyim dedi ve ömrünü tamamladı sonra lg g4 bir ay felan kullandım çok güzel çok hoş ama şarj beni tatmin etmedi ve büyük ekranı sevemedim.Küçük ekranlıların içindede Sony Xperia Z5 Compact muadillerine göre hemen hemen en iyisiydi özellik bakımından ve lg g4ü satıp Z5 Compact aldım 1,5 yılı devirdik memnunum.Eğer değiştireceksem büyük konuşmak istemem ama japondan şaşmayıp yine Sony alacağımı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Galaxy Note 8 özellikleri

Ekran: 6.3 inç, QHD+, 2960 x 1440 piksel, Super AMOLED, Gorilla Glass 5

İşlemci: Exynos 8895 ( 4 x 2.5 GHz Exynos M2 + 4 x 1.7 GHz Cortex-A53 )

Grafik Birimi: Mali G71

RAM: 6 GB RAM

Depolama: 64 GB GB depolama alanı, microSD destekli

Arka Kamera: 12 Megapiksel f/1.7 ve 12 Megapiksel f/2.4, OIS

Ön Kamera: 8 Megapiksel f/1.7

Pil: 3300 mAh

İşletim Sistemi: Android 7.1.1 Nougat

Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, Bluetooth 5, NFC, USB Type-C

Boyut ve ağırlık: 162.5 x 74.8 x 8.6 mm - 195 gram

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

S8 plus varken bir kalem için +1700 tl vermek akıllı işi değil...Hoş ben 1000 tt üstünde hiç bir telefona para vermeyide düşünmem :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
6 saat önce, Cengiz Koşak yazdı:

Yıllarca Samsung kullandım taki iphone alana kadar telefon kullanmamışım dedim :)

4999 samsung için değmez net yani emoji113.png

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

her ikisi içinde değmez (ponpon 8 de dahil) :) bu arada hala akıllı telefonda kullanıyor değilsin, sadece yanlış marka kullanımı sonrası pişman olup (sıkıntı markada, işletim sisteminde değil bu arada) daha az sıkıntılı başka cihaza geçmişsin o kadar :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak
her ikisi içinde değmez (ponpon 8 de dahil) [emoji4] bu arada hala akıllı telefonda kullanıyor değilsin, sadece yanlış marka kullanımı sonrası pişman olup (sıkıntı markada, işletim sisteminde değil bu arada) daha az sıkıntılı başka cihaza geçmişsin o kadar :tongue:

Abi note serisini 1 2 3 ve 4 son olmak üzere kullandım cok pişmanlık yaşadım hepsinde ama yinede en uzun ömürlüsü hala kahrımı ceken note2 dir hakkı yenmez ama apple da bu sorunları yaşamıyorum daha 6 aydır kullanıyorum gözlemim bu belki bununda problemleri vardır ama suan için sadece ses işitme problemi yaşıyorum buda kendi hatam sanayide yağ pislik oldugu için harici kötü bir izlenimim olmadı daha [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Note baskadir. 7 haric :) he o kadar para edermi bence etmez. Gider one plus 5 alirim yari fiyatina 8gb ram ile. Ayni para olsa note8i alirim. Gerci hala oneplus one kullaniyorum. Tikir tikir calisiyor hala kac senelik telefon. Kiyamiyorum satmaya veya kenaara atmaya

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Cengiz Koşak yazdı:

Abi note serisini 1 2 3 ve 4 son olmak üzere kullandım cok pişmanlık yaşadım hepsinde ama yinede en uzun ömürlüsü hala kahrımı ceken note2 dir hakkı yenmez ama apple da bu sorunları yaşamıyorum daha 6 aydır kullanıyorum gözlemim bu belki bununda problemleri vardır ama suan için sadece ses işitme problemi yaşıyorum buda kendi hatam sanayide yağ pislik oldugu için harici kötü bir izlenimim olmadı daha emoji1.png

Olabilir tabii, bende neredeyse 5 senedir hala hTC One m7 kullanıyorum, sıfır hata ve sıfır donma yavaşlama ile, yani demek istediğim doğru markalar ve modeller alırsan işin tıkırında gider, seni hangisi mutlu ediyorsa onu al, alabileceğinin en iyisini almaya çalış,  ios yada andro farketmez, ikiside iyi, birisi daha esnek okadar, şimdilerde osu busu kalmadı zaten, hepsi aynı hepsi sıkıcı olmaya başladı,   4 bin 5  bin vermek banada çok geliyor açıkcası,  zaten hepsi aynı ise neden etikete deli para vereyim, şuan bende One plus 5 e bakıyorum mesela, canavar gibi alet, hangisini alırsan al, 1-2 gün sonra heyecan geçiyor, bakmışsın ortada bir fark yok, ne diye 5000 tl. vereyim diye düşünüyorum açıkcası, değmez, bana vereceği ilave birşey yok, pahalı o kadar...

Bende şantiyedeyim toz yağ pis gani :)  ne kullanıyorum şantiyede, Sony E4G pil yoğun kullanımımda 4-5 gün (internet dahil, oyun değil bankacılık face vs. kullanım için) internetsiz 6 gün gibi, stamina modda ise sadece telefon olarak kullanımda 13-14 gün, pil dayanıyor, varmı böyle akıllı telefon, fiyatıda 500 tl. idi bu arada, sadece azıcık yavaşımsı o kadar :)

şuanki hali, karma kullanım, özensiz....

3q0Omj.png

WQ5XNE.png

sony-xperia-e4g-inceleme-ozellikleri-fiy

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ponpon 8 için olanlarıda görelim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

E zamzungla bunlar alinabiliyorsa ponpon 8 ile alinabilecekleri sen hesap et artik Ali abi [emoji23]

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Yanlış anlaşılmasın, eleştiri, kötüleme niyetinde değilim. 3-4-6 GB ram, 4-6-8 çekirdekli olan bir samsung veya benzeri Android cihazın bir süre sonra hantallaşmaya başlıyor. Hep dikkatimi çeken bir mevzu ise 512 mb ram bile bir ios cihaza yetiyor, adamların nasıl bir işletim sistemi var? 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yok neden yanlis anlasilsin ki. 8gb ram gerekli mi hayir. Ram onceden acilmis uygulamalari cok hizli bir sekilde acmaya yarar. Yani gunumuz sartlarinda en az 2-3gb ram gerekir. 1gb ram androide yetmez mi? Yeter uygulamasina gore sondan 3.-4. uygulamayi acarken yeniden baslatir belki. Sanirim multitasking ozelligi cikali ayfonda da ayni sekilde bu. Ayrica android ne kadar ram varsa ortalama olarak yarisini kullanir. Misal ayni telefonun 6gb olaninda 3gb hep dolu olur, 8gb olaninda ise 4gb hep dolu olur

İslemci konusu ise yazilimla alakali. İos daha basit (ya da daha kisa yoldan) calisan bir sistem. Android ise daha agir. Son yazilimlar da iyilestirme oldu veya olacak (oneplus one dan beri pek detayli takip etmedim) androidde ki handikap cok fazla marka olmasi. Her markanin android uzerine birseyler katmasi sonucu kendi yasadigi sorunlar bunlar aslinda. Diyelim x marka bir android aliyoruz ve takilmalar basliyor. Sonra internetten bakiyoruz, bir suru sacma sapan yorumlar vs sonra androidi birak iphone al secenegi ile karsilasiyoruz.... İphoneun tam karsilik olarak rakibi nexuslardi simdi pixeller. Ama tabi ki pazarlama, tuketim dunyasindayiz ve herkesin bildigi rakibi samsung

Asil mevzuya dônelim. Bu donanimlar evet gereksiz, cok ama cok fazla. Oneplus one in donanimi ile calistiramadigim veya takilan bir oyun ile karsilasmadim ( snapdragon 801 +3gb ram) esimde huawei mate9 var. Cok daha ustun bir islemciye sahip. Tabiki daha hizli ama gerek var mi? Hem evet hem hayir. Bir web sayfasini acarken 0.2-1sn erken acmasi onemliyse evet yada bir uygulamanin birkac sn ônce acilmasi önemliyse evet.

Apple kendi urettigi daha dusuk donanimla isi daha iyi beceriyor ama bugunun en yuksek donanimlisinin fiyatina satiyor. Bize ters gelen bu sadece. Samsungu da elestirme nedenlerimizden biri bu. Fazla para vermek istemiyoruz. Ayni donanimli telefonu baska bir marka yari fiyatina satabiliyorsa onlar da satabilir. Hadi marka, reklam vs payini da koysunlar raziyiz... Bir de kısitlanmayi pek sevmiyoruz. Yeni yazilimlar yukluyoruz mesela. Bu da gereksiz birsey aslinda. Hobi gibi birsey zaten

Telefondan pek anlamayana. Sadece konusup, facebooka bakip, fotograf cekecek olana bu telefonlar cok ama cok fazla.

İphonda sorun yok. Parasi olan alir. Android alacaklarin ise ne aldigina dikkat etmesi gerekiyor. İnternetten veya kulaktan dolma bilgilerle pek olmuyor. Bu isi iyi bilen bir tanidiga danismak veya es dostun kullandigi, memnun oldugu androidleri almak daha mantikli

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

iPhone düşük donanım işini bıraktı artık, 835 çıkmadan önce en güçlü işlemci iPhone 7 deydi.

Çift kamera farkı da var sanırım sadece kalem değil fazlalık s8+ dan, yinede 5000 pardon 4999 lira vermem bir telefona :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Notecuların çoğu 4de kaldı, hevesle 8 bekliyorlardı ama fiyat kaybettirecek sanırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
22 saat önce, Ramazan Turan yazdı:

Yanlış anlaşılmasın, eleştiri, kötüleme niyetinde değilim. 3-4-6 GB ram, 4-6-8 çekirdekli olan bir samsung veya benzeri Android cihazın bir süre sonra hantallaşmaya başlıyor. Hep dikkatimi çeken bir mevzu ise 512 mb ram bile bir ios cihaza yetiyor, adamların nasıl bir işletim sistemi var? 

O zamzungta öyle, has markaları alırsan yavaşlamıyor, mesela hTC :)  

Şunuda yazayım, tarafsız adam gibi testlerde İOS un çökme oranı Androdan daha kötü, stabillikte vs. her konuda böyle, Andronun derdi yazılım değil bir sürü markanın bir sürü modeline uyarlanmak zorunda oluşu, doğal olarak sıkıntılar çıkıyor, ios ise tek modelde, andro gibi açsınlar kodları bak o zaman ios nasıl gümlüyor :)

Olay işi bilen marka ve modelleri almakta, o zaman sorun yaşamazsın,  zaten ios androaya karşıda en ufak üstünlüğü yok zaten.

Bu arada ayponda modaya uymak zorunda, uyacak, başka şansı yok, senelerdir yazarım hep dalga geçerler, ios un kapalı kutu olması esas sıkıntısı, gerçi açsalar berbat olur uyum falan kalmaz oda ayrı konuya neyse, ios un tek şansı var oda Androya benzemek, zaten 2-3 senedir İandrOS olmasındanda belli, ama bir yere kadar, Andro gibi her marka modele yayılamaz İOS, işi biter, zaten ayponda kalmaz bu durumda, yapacak birşeyi yok ios un, az geriden gelecek, sürekli olarak hemde, daha öne geçmesi imkansız,  yapacakları tek şey olanı yeniymiş gibi sunmak, kendilerince daha geliştirip reklamlar aracılığıyla işte androda var ama bizdeki mükemmeli... masalını anlatmak, mükemmel diye birşey olamayacağı içinde bu lafta boş zaten :) yok öyle bir dünya....

Düşük donanıma gelince, aypon donanımı zorlayacak başka yolu yok, bunuda senelerdir yazarım, donanımı artacak ve Androlaşacak,  önde olma günleri Andronun ilk çıktığı 3-4 sene için geçerliydi, şimdi ise imkansız artık, neyse donanım artması ve Androlaşmaya mecbur, çünki Andro ile kapışacaksa başka çaresi yok ios un, ama ne yaparsa yapsın, kapalı kutu olması onu hep bir adım geride bırakacak,  Andro gibi açık kodlu olsaydı zaten şimdiye çoktaaaan Nokia gibi duman olmuştu, anlatabildim sanırım, bu böyle devam edeer gider, yapacak bir şey yok....

5000 tl. telefona hela ponpon 8 le daha fazlası verilirmi ? parası olan canı isteyen alır elbet, ama hakikaten değmez, iyice saçmaladılar artık...

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Baktılar teknolojinin sonuna geldik. Yarışacak alan kalmadı. O zaman bizde fiyatı saçmalama yarışı yaparız. En iyi saçma fiyat bizde. Aha yazdım ayfon sekiz 5999 olacak.

Temel takayı karaya oturtmuş. Mürettebat dönmüş teme bakmış. Temel istifini bile bozmamış.

-Deniz bitti.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ram-işlemci-kamera vs. alayını arttır, yahu sistem şişti, sıkıldık artık bu aletlerden,  devrimsel birşeyler çıksada rahatlasak,  öyle bir hal aldıki artık hemen her markanın üst modeli canavar gibi, One Plus 5 gibileri mesela, 8 gb. ram 128 gb bellek en üst işlemci, yahu Laptoptan güçlü alet, ama sıkıldım artık bunlardan ben :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...