İçeriğe Yönlendir

2017-05 Karagöl Yaylası (Taraklı) Kampı

Aydın Perçem

Recommended Posts

Aydın Perçem
(düzenlendi)

Vakitsizlikten kampları sık yayınlayamıyorum.

Mayıs ayındaki kampımız Taraklı Karagöl kampı.

Buraya ulaşmak için iki yol vardı. Birincisi Taraklı üzerinden , diğeri sülüklügöl, dokurcun ve yaylalar üzerinden.

Tabi ki ikinci yolu seçtik. Baharın getirdiği eşsiz güzelliklerle yüzleşerek kamp yerine geldik.

Dönüşümüz Taraklı üzerinden oldu.

Zaman zaman yoldan çıkıp off-road alanlarını zorladık. Zaman zaman fotoğraflar çektik.

Ama bir araç içinde hayatımda hiç bu kadar korkmamıştım. İlk fotoğrafta yürüdüğüm yamacın ilerisinde tepeye doğru yatay bir şekilde ilerlerken 4x4 araçlarımızdan bir tanesi olan Mitsubishi Pajero 2 tekere yanlamasına kalktı neredeyse. Araçtan kendimi zorla attım. :) Aracın devrilmesi demek fotoğrafta da göreceğiniz üzere 500 mt takla atıp sülüklü gölde durmak anlamına geliyordu. Aracı devrilirken durduracak tek bir ağaç, tek bir kaya yok çünkü etrafta.

Yine akşam yemeği, semaver, sohbet, muhabbet, şarkılı-türkülü güzel bir akşamın ardından daha önce kurduğumuz çadırlarda temiz hava eşliğinde güzel bir gece geçirdik.

Sabahki göl manzaralı çadır keyfi bir başkaydı tabi..

Kamp sonrası gün, bu bol oksijenli kafa ile amatör telsizcilik sınavına da girdim ve Kıyı Emniyet Müdürlüğünden A sınıfı amatör telsizcilik belgemi aldım. Çağrı kodum bu sınavdan sonra geldi ; TA2UAP (tango alfa iki yuniform alfa papa)

36548252366_cb698124be_b.jpg?ssl=1

35758969704_f087abe71c_b.jpg?ssl=1

34507613761_36ce08e39b_b.jpg?ssl=1

35758969394_d3013405e1_b.jpg?ssl=1

35758969534_8aa7c2c920_b.jpg?ssl=1

Daha fazla fotoğraf için ; http://gezi.isimalansite.com/2017-05-sakarya-karagol-bahar-kampi.html

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Aydın Perçem yazdı:

Ama bir araç içinde hayatımda hiç bu kadar korkmamıştım. İlk fotoğrafta yürüdüğüm yamacın ilerisinde tepeye doğru yatay bir şekilde ilerlerken 4x4 araçlarımızdan bir tanesi olan Mitsubishi Pajero 2 tekere yanlamasına kalktı neredeyse. Araçtan kendimi zorla attım. :) Aracın devrilmesi demek fotoğrafta da göreceğiniz üzere 500 mt takla atıp sülüklü gölde durmak anlamına geliyordu. Aracı devrilirken durduracak tek bir ağaç, tek bir kaya yok çünkü etrafta.

Bu nasıl oldu, açıyı mı hesap edemediniz.. yoksa kaydı mı ?

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Araba tırmanırken rampada çekişten düştü.

Eğimi azaltmak için yatay gitmeye başladık abi. O arada eğim de arttı. açı 2-3 derece daha var dedi aracın sahibi arkadaş ama, lastikler yüksek, araç eski, güvenemezsin tabi o göstergeye..

Velhasıl, acayip ucuz atlattık . :)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Eğimi azaltmak için yatay gitmeye başladık abi. O arada eğim de arttı. açı 2-3 derece daha var dedi aracın sahibi arkadaş ama, lastikler yüksek, araç eski, güvenemezsin tabi o göstergeye..
Velhasıl, acayip ucuz atlattık . [emoji4]
Yeni yeni bu işlere bulaşan birisi olarak en çok korktuğum şey. Allak korusun.
Taraklı güzel yer miş. Rotayı da kaydettim [emoji57]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Göl kenarı çok güzel, vaktin var ise daha içeriye gittiğinde bir göl daha var, ayrıca sayısız düzlük ve çayır çimen müthiş..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Aydın Perçem yazdı:

Velhasıl, acayip ucuz atlattık . :)

Kötü olmuş. .geçmiş olsun.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Off-road araçlarında açı ölçer olmalı ve aracı iyi tanımalı. Yoksa devrilmesi kaçınılmaz

Yeni yeni bu işlere bulaşan birisi olarak en çok korktuğum şey. Allak korusun.
Taraklı güzel yer miş. Rotayı da kaydettim [emoji57]
Daha neler var orada bi gör
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...