Mesut Eyibil

i20 - Arka Koltuk Emniyet Kemeri Sıkışması

Recommended Posts

Mesut Eyibil    801
Mesut Eyibil

Arkadaşlar merhaba;

cumartesi gecesi istanbuldan Giresun'a çıktığım yolculuk neticesinde Giresun'a ulaştıktan ve eve girdikten sonra arabayı temizleme amaçlı arka koltuğa baktığımda koltuk içinden çıkan orta emniyet kemerinin sıkıştığını fark ettim düzelirmi amacı ile koltuğu yatırıp kaldırayım derken daha çok sıkıştı şimdi koltuk kalkmıyor nekadar zorladıysamda takılı kalmış kemer çıkmıyor, böyle bişey başına gelen varmı? Nasıl çözerim bu sorunu servise gitmeden,malum en yakın servis Trabzon Yomra da var mı bilgisi olan?

iyi forumlar.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Koray Demir    1.245
Koray Demir

Mekanizmayı açıp temizlemek veya tekrar kurmak gergisi bozuk ise yenilemek gerekli. Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Mesut Eyibil    801
Mesut Eyibil
Şimdi, Koray Demir yazdı:

Mekanizmayı açıp temizlemek veya tekrar kurmak gergisi bozuk ise yenilemek gerekli. Geçmiş olsun.

Koltuğun fermuarı vardı açtım bakayım die arkadan ulaşılacak bişey değil yoksa denedim,araç daha garantili garanti bakar mı acaba

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Koray Demir    1.245
Koray Demir

Elbette bakar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Ömer Çayırtepe    190
Ömer Çayırtepe

Araç yeni olmasa mekanizmaya wd40 sıkarak hafif hafif çek bırak yapın diyecektim ama 2 yaşındaki araçta paslanma olur mu bilemedim. Önceki aracımda muayeneden geçememiştim bu yüzden, wd40 ile 2 dkk'da düzeldi.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Serkan Toker    15.767
Serkan Toker

Kemere müdahale pek tavsiye edilmez, yanlış bir işlem sonucu gerektiği anda işini yapmazsa kötü sonuçlar olabilir. Allah korusun. Servise uğramak en mantıklısi gibi görünüyor   bir ihtimal bir süre sonra kendiliğinden bırakabilir..

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Mesut Eyibil    801
Mesut Eyibil

Dün akşam baya zorladım koltuğu zorla geriye kaldırdım emniyet kemeri çok gergin şekilde kaldı artık o şekilde memleket dönüşü İstanbul da servise baktıracağım.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Hasen Kara    233
Hasen Kara
On 28.08.2017 at 10:40, Mesut Eyibil yazdı:

Dün akşam baya zorladım koltuğu zorla geriye kaldırdım emniyet kemeri çok gergin şekilde kaldı artık o şekilde memleket dönüşü İstanbul da servise baktıracağım.

Geçmiş olsun. Sorun çözüldüğünde bizi de bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Mesut Eyibil    801
Mesut Eyibil
On 01.09.2017 at 19:08, Hasen Kara yazdı:

Geçmiş olsun. Sorun çözüldüğünde bizi de bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.

Merhaba;

Sorun 10 dk da çözüldü, çekmeköydeki Hundai Coşkun'u aradım konudan bahsettim işlemin uzun süreceğini arac bir gün bırakmam gerektiği bilgisini verdiler, randevu günü aldım, sonraki gün işe arabayla geldim, Sancaktepe de başka bir Hundai servisi vardı orayı arayıp konudan bahsettim, servis kabul personeli koltuğun arakasından bi ihtimal sorunun çözülebileceğini belirtti, nezaman geleyim dediğimde isterseniz gelin hemen bakalım dediler, yakın olduğu için hemen gittim, Servise gider gitmez ilgilendiler, bi usta geldi koltuğun oturma kısmını söktü altta bulunan emniyet kemeri vidasını söküp kemerin geriye bıraktı sonra çekti oldu, vidaları tekrar geri taktı, hiç para almadan çıktım geldim :D Coşkun otoya kalsa aracı 1 gün yatıracaklardı.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş