İçeriğe Yönlendir

Connect - Sürtme Sesi

Bekir Memur

Recommended Posts

Bekir Memur
(düzenlendi)

şu videodaki ses ilk çalıştırmada her seferinde geliyor fakat 5 dakikalık kullanımdan sonra tamamen kesiliyor ve stop edip çalıştırınca ses gelmiyor. Fakat bir kaç saat bekleyip tekrar çalıştırdığımda bu sesi alıyorum.

Bu araba bayram bayram ağzımın tadını bozacak mutlaka...

Bu sesin aynısını alıp çözümünü bilen var ise minnettar kalırım.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Motor ustası değilim ama sanki kötü mazot nedeni ile biraz gürültülü çalışıyor yada sibob ayarları kaçmış gibi geldi.Bunlardansa zamanla düzelecektir zaten.Kasnaktanda olma ihtimalı var...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motorun içinde yada yakıt kaynaklı bir ses değil. Kasnaklardan biri ses yapıyor.
Ses geldiğini tahmin ettiğin yere su dök bakalım kesecek mi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
3 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Motor ustası değilim ama sanki kötü mazot nedeni ile biraz gürültülü çalışıyor yada sibob ayarları kaçmış gibi geldi.Bunlardansa zamanla düzelecektir zaten.Kasnaktanda olma ihtimalı var...

Malesef connect'lerin motoru biraz sesli özelliklede kaput açıkken. Birde motor ısınınca ses birazcık azalıyor.

Benzer ses bendede bazen yapıyor(kısa süre) 10. ayın ilk haftası bakım yaptırırım her sene(km dolmadığı için) bu sefer trigeride değiştiricem o zaman baktırıcam. Bende klima ile ilgili bir parçayla alakalı o ses ama sanırım. Çünkü klima açıkken ses yapıyor sadece.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
6 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Malesef connect'lerin motoru biraz sesli özelliklede kaput açıkken. Birde motor ısınınca ses birazcık azalıyor.

Benzer ses bendede bazen yapıyor(kısa süre) 10. ayın ilk haftası bakım yaptırırım her sene(km dolmadığı için) bu sefer trigeride değiştiricem o zaman baktırıcam. Bende klima ile ilgili bir parçayla alakalı o ses ama sanırım. Çünkü klima açıkken ses yapıyor sadece.

Yok abi klima kapalı hali o şekilde kayışlara bakıyorum bakıyorum ses kasnakların birinden geliyor gibi. Trigeri ise 90 binde değişti şuan 104 binde.

6 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Motorun içinde yada yakıt kaynaklı bir ses değil. Kasnaklardan biri ses yapıyor.
Ses geldiğini tahmin ettiğin yere su dök bakalım kesecek mi.

Onu bende düşündüm açıkçası biraz korktum kayış sıyırma yapıyorsa su gelince tamamen kayabilir düşüncesiyle

Yarın götürecem inşallah sorunu çözeriz.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Arabanın gergileri kontrol edildi sorunla karşılaşılmadı fakat sorun v kayışının gergi tertibatından dolayı. Sabah kayışı boşa attırdılar çalıştırdılar ses gelmedi. Daha sonra tüm kasnakları kontrol ettiler sorun yok. Arabayı bir yere park ettim akşam yola çıktım çalıştırınca yine ses gelmedi. Sanıyorsam gerginlikle alakalı birşey :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...