İçeriğe Yönlendir

Fluence - Dip Gaz Siyah Duman

Hakan Gülsoy

Recommended Posts

Önder Özcan

Yıllardır her yerde rölantide yüksek devir vermeyin denir. Forumda da konuşulduğu olmuştu. Hele Sani efendinin bir mesajı hala aklımda. Dün söylediğini bugün inkar eden adam :biggrin:.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
13 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Yıllardır her yerde rölantide yüksek devir vermeyin denir. Forumda da konuşulduğu olmuştu. Hele Sani efendinin bir mesajı hala aklımda. Dün söylediğini bugün inkar eden adam :biggrin:.

Ne demişim abi :) Du bakiim, hatırlayacak mıyım?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Boşta dip gaz verilmez, motor zarar görür, bizim Axor lardan  örnek, boşta gaza az tepki verir, ama vitese tak sonra bas tırmalar, balata korumakta değil olay, balatayı istesem 10-20 sn. de volanla beraber yakar atarım axor da, olay motorla ilgili....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
40 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Boşta dip gaz verilmez, motor zarar görür, bizim Axor lardan  örnek, boşta gaza az tepki verir, ama vitese tak sonra bas tırmalar, balata korumakta değil olay, balatayı istesem 10-20 sn. de volanla beraber yakar atarım axor da, olay motorla ilgili....

Ben de anlamadım ki, düne kadar boşta gaza basılmaz denen yerde, bugün "bas bişey olmaz" deniyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
43 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

2 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Ben de anlamadım ki, düne kadar boşta gaza basılmaz denen yerde, bugün "bas bişey olmaz" deniyor.

Böyle bi şey binek araçlar için olsa, yazılımdan engellerdi. Dediğim gibi, debriyaja basılıyken engelliyorken, niye boş viteste engellemesin?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bırak bu naylon işleri, aynı motoru kullanan merco da engellemiş yoksa dci a güvenmiyor mu [emoji3]
Yıldız kullanan kaç kişi gördün, ışıklardan pati ile kalkan cnm?

Boşta son deviri kısa süreli basmanın zararı ancak eski nesillerde sorun olurdu. Araç senteden atardı. Yeni motorlar dip gazda rölantiye cart diye inmiyor, daha soft yükleme ve alçalma var

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Böyle bi şey binek araçlar için olsa, yazılımdan engellerdi. Dediğim gibi, debriyaja basılıyken engelliyorken, niye boş viteste engellemesin?

Debriyaja basılı viteste beklemedeyiz, engellemiyor, debriyajı bırakınca deli gibide fırlıyor kamyon, boşta ise gaz pedalı ölü kardeş :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geyik dönmüş. Neden haber vermiyonuz. [emoji23]

Boşta çalışan motora çok gaz verilmez.
Karşı direnç olmaz ise motor zarar görür.
Tezgahta test edilen motorlarda bile volana ağırlık takıp çalıştırırlar.

Duman mevzuu :
Aynadan gece görüyorsan normal.
Gündüz görüyorsan. Devirsiz kullanıp kurum bağlatmışın demektir. Gazla biraz.
Geçmezse katlı kullan.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Geyik dönmüş. Neden haber vermiyonuz. [emoji23]

Duman mevzuu :
Geçmezse katlı kullan.

Gunduz gormedim abi gece gordum tırstım acaba cok duman atiyo diye hemen yazayim dedim:)))
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geyik dönmüş. Neden haber vermiyonuz. emoji23.png

Duman mevzuu :
Geçmezse katlı kullan.

Adamlar dün siyah dediklerine bugün beyaz diyor. Bir senede mi gelişti bu teknoloji?  :D:D

On 28.08.2017 at 14:13, Servet Aydın yazdı:

Yıldız kullanan kaç kişi gördün, ışıklardan pati ile kalkan cnm?

Boşta son deviri kısa süreli basmanın zararı ancak eski nesillerde sorun olurdu. Araç senteden atardı. Yeni motorlar dip gazda rölantiye cart diye inmiyor, daha soft yükleme ve alçalma var

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...