İçeriğe Yönlendir

Fluence - Dip Gaz Siyah Duman

Hakan Gülsoy

Recommended Posts

Hakan Gülsoy

Arkadaslar merhaba

Fluence aracimda dip gaz gidince sanki biraz fazla siyah duman atiyor gibi geldi

Aracin cekisinde gidisinde yakitinda herhangi bir sorun yok 2000 devirden sonra ıslık sesi gibi bisey geliyor

Cevaplariniz bekliyorum tesekkurler

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hakan, çok az anlık duman normal. Dci motor kolay kolay sürekli duman atmaz. Biraz devirli kullan. 2-3 km 2 vites, 3000 4000 devirde kullan. Islak hepsinde var Dci nin. 2000 devirde inceden başlar ve hemen kesilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Hakan, çok az anlık duman normal. Dci motor kolay kolay sürekli duman atmaz. Biraz devirli kullan. 2-3 km 2 vites, 3000 4000 devirde kullan. Islak hepsinde var Dci nin. 2000 devirde inceden başlar ve hemen kesilir

Abi yan aynalara bakiyorum siyah duman mi golgesimi tam olarak anliyamadim biraz gazliyarak gittimde acaba cokmu atiyor diye dusunmedim degil bi de 2000 devirden sonra gazlayinca islik sesi gelmeye basliyor egzozdan dip gazda durdugum yerde gaza bastim en dibine kadar siyah duman atti.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
10 saat önce, Hakan Gülsoy yazdı:

Abi yan aynalara bakiyorum siyah duman mi golgesimi tam olarak anliyamadim biraz gazliyarak gittimde acaba cokmu atiyor diye dusunmedim degil bi de 2000 devirden sonra gazlayinca islik sesi gelmeye basliyor egzozdan dip gazda durdugum yerde gaza bastim en dibine kadar siyah duman atti.

Rölantide hiç bir zaman dip gaz yapma :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
7 dakika önce, Hakan Gülsoy yazdı:

Neden abi

Net cevabını bilen vardır, yazarlar. Servislerin, ustaların uyarıları bu yöndedir. Motora hiç bir yük binmiyorken, araç dururken, dip gaz yapmanın motora zararı olduğu söylenir- bilinir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Net cevabını bilen vardır, yazarlar. Servislerin, ustaların uyarıları bu yöndedir. Motora hiç bir yük binmiyorken, araç dururken, dip gaz yapmanın motora zararı olduğu söylenir- bilinir.

Bi daha yapmiyim abi:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sikinti yok abi. C5 motoru mu sandin sen bu k9k yi [emoji14]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
44 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Rölantide hiç bir zaman dip gaz yapma :)

Aaa sizin tırt dizeller rolantide dip gaz yapmaya izin veriyor mu :D:D 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
22 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Aaa sizin tırt dizeller rolantide dip gaz yapmaya izin veriyor mu :D:D 

Motora güveniyorki izin veriyor :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aaa sizin tırt dizeller rolantide dip gaz yapmaya izin veriyor mu [emoji3][emoji3] 
Motora güveniyorki izin veriyor [emoji3]
Ersen yapma böyle bir daha :D57cf00881f7ff765071c8096c59033e0.jpg
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ersen yapma böyle bir daha :D57cf00881f7ff765071c8096c59033e0.jpg

Ne yapalım, halk arabasına binen  halkı bilinçlendiriyoruz. Forumlar bunun için var :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
13 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Motora güveniyorki izin veriyor :D

E hani sakıncalıydı durduk yere dip gaz yapmak, ağzınız başka söylüyor motorunuz başka oynuyor :p

4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ersen yapma böyle bir daha :D

Hah geldi şıracı. Dün akşam Topel'in oradan aynı güzegah ve senden daha hızlı şekilde geldim, 4,9 ile tamamladım. 

3 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Ne yapalım, halk arabasına binen  halkı bilinçlendiriyoruz. Forumlar bunun için var :D

Kedi ciğer ilişkisi sizdeki, Opel, Vw, Bmw, Audi, Merco.. bunlar rolantide 2800d/d geçmeyi engelliyorsa vardır bi bildiği. Sadece Tdi'da değil hitler ve tsi'da da böyleydi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
5 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

hani sakıncalıydı durduk yere dip gaz yapmak, ağzınız başka söylüyor motorunuz başka oynuyor

Motoruna güvenmeyen engellemiş işte. Genel olarak halkı bilinçlendiriyoruz :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Debriyaja basılıysa sadece 2800'ü geçmeye izin vermiyor. Debriyajı korumak amaçlı. Onun haricinde "sıkıntı yok, yardır abi" diyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Bırak bu naylon işleri, aynı motoru kullanan merco da engellemiş yoksa dci a güvenmiyor mu :D

EDC'den mi bahsediyorsun, manuel'den mi? MAnuelde engel yok? Sen düzgün basamamış olmayasın :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
2 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Manuel manuel, dene bi geçecek mi 2800'ü. Video da al mutlaka ama

Engellemesi gerekiyorsa engeller zaten, uzay teknolojisi gerektirmiyor,herşey 1 satır yazılıma bakar ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...