İçeriğe Yönlendir

Öneri Tavsiye Beklentisi

Okan Tansel

Recommended Posts

Okan Tansel

Merhaba Arkadaşlar .

Ezgin bilgilerinize ihtiyacım var . Ev dış cephe boyası olarak neyi tavsiye edersiniz ? mümkünse yalıtımlı sıvı ,ısı mümkün merdebe dış etkenlere dayanıklı veya zırh gibi bişi öneren varmı .:D

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

İsonem thermal paint

http://www.isonem.com.tr/ozel-boyalar/isonem-thermal-paint

Önerim bu, neden derseniz ben ısı yalıtımı için iç cephede kullandım. Ciddi fayda gördüm marka sahibi ile tanışıp yerinde inceledim. İkna oldum sonra kullandım. Hatırladığım kadarı ile 200 derece yanma dayanımı da var.

Ancak ısıyalıtımı dert degilse alın filli biya astar ile kullanın derim. Ucuz istersemin muğla üretimi yaman boya menemen üretimi Ünlü boya manisa üretimi Erde boya var fiat olarak iyidir kalite olarak idare eder. Ama astarsız kullanmayın hiçbirini.

Derim acizane.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)
16 saat önce, Hayrettin Gücin yazdı:

İsonem thermal paint

http://www.isonem.com.tr/ozel-boyalar/isonem-thermal-paint

Önerim bu, neden derseniz ben ısı yalıtımı için iç cephede kullandım. Ciddi fayda gördüm marka sahibi ile tanışıp yerinde inceledim. İkna oldum sonra kullandım. Hatırladığım kadarı ile 200 derece yanma dayanımı da var.

Ancak ısıyalıtımı dert degilse alın filli biya astar ile kullanın derim. Ucuz istersemin muğla üretimi yaman boya menemen üretimi Ünlü boya manisa üretimi Erde boya var fiat olarak iyidir kalite olarak idare eder. Ama astarsız kullanmayın hiçbirini.

Derim acizane.

Teşekkür ederim abi. Hem uygun hemde kaliteli bulmaya çalışıyorum yaptırdımda uzun yıllar etkilenmesin istiyorum tabi bütçe çerçevesinde.

Bu üründe koca bir kutu evde duruyor .banyo zeminine uygulamıştım . vay be işe yarar mış huhaaaa

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Bende bugün bağ evini teraslarına dks 120 t yalıtım maddesi uyguladım nem için, evvelce isonem in kıvamlı ürününü kullanmıştım ama dks daha iyi gibi geldi zira sıvı halde olduğu için her çatlağın içine giriyor artık semeresini kışın görecegiz.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Son güncel durum şu durki ,

Yapının dışındaki eski boya temizlenecek .ve ısı yalıtımlı sıva atılacak üstüne file ve onun üstüne yine sıva atılarak Jotun marka serisi boyayla dış cephe boyanacak .

Hadi hayırlısı ne çıkacak bakalım.:nazar::biggrin:

Bu arada bu jotun boyayı baya öviler be yaa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hayrettin Gücin
Son güncel durum şu durki ,

Yapının dışındaki eski boya temizlenecek .ve ısı yalıtımlı sıva atılacak üstüne file ve onun üstüne yine sıva atılarak Jotun marka serisi boyayla dış cephe boyanacak .

Hadi hayırlısı ne çıkacak bakalım.:nazar:[emoji3]

Bu arada bu jotun boyayı baya öviler be yaa.

Böylece sizde daha az sağlıklı ve nefes alamayan bir binada yaşamış olacaksınız sert kışlarda kaplama yüzeyinin rüzgar ve fırtınadan sökülmesin diye dua eder olacaksınız

Dolayısıyla bundan sonra işiniz zor velhasıl, kaplama maddesi kansorejen

Avrupa bu yöntemi yasakladı ve fabrikalar Türkiyeye taşındı devletimiz​ sagolsun ciddi destek verdi ve onlar için kanun çıkarıldı yalıtım şart koşuldu ama nasıl yalıtım konusu sesiz bırakıldı. Bu durumda bizde size sadece hayırlısı olsun diyebiliyoruz.

Bu arada binanızı bolca delik ile nasıl çürüttügünüze deginmiyorum bile...

Kusura kalmayın belki morak bozucu oldum ama bu gerçegin takendisi.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
5 saat önce, Hayrettin Gücin yazdı:

Böylece sizde daha az sağlıklı ve nefes alamayan bir binada yaşamış olacaksınız sert kışlarda kaplama yüzeyinin rüzgar ve fırtınadan sökülmesin diye dua eder olacaksınız

Dolayısıyla bundan sonra işiniz zor velhasıl, kaplama maddesi kansorejen

Avrupa bu yöntemi yasakladı ve fabrikalar Türkiyeye taşındı devletimiz sagolsun ciddi destek verdi ve onlar için kanun çıkarıldı yalıtım şart koşuldu ama nasıl yalıtım konusu sesiz bırakıldı. Bu durumda bizde size sadece hayırlısı olsun diyebiliyoruz.

Bu arada binanızı bolca delik ile nasıl çürüttügünüze deginmiyorum bile...

Kusura kalmayın belki morak bozucu oldum ama bu gerçegin takendisi.

Abi ne kusuru yanlış anladın beni ısı yalıtım derken o mantolama dedikleri köpükümsü madayle yapılanı değil öle binlerce delik. deldirmem hele o saçma köpüğü hiç yaptırmam . bu benim dediğim eski boya ilaçla sökülüyor ,altta sıva ortaya çıkıyor, üstüne kale kim atılıp file çekiliyor, onun üstünede yeni üretime giren sıva atılıyor bu sıvada cam elyafı tarzı ürün var malayla sıvanarak yapılıyor .hem bina nefes alıyor hemde ısı yalıtımı sağlıyor. sonra bunun üstüne astar ve boya atılıyor boyada jotun marka sıvı yalıtımlı .Senin dedin o köpük ilk çıktığından beri aykırı gelen bir üründü bana zaten doğrusu ortaya çıktı ama yaptıranlara yazık oldu .

Artı Bizdede yasaklantı mantolama Esp denen ürünle yapılan bilgisine tüm arkadaşların

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Ohh bea rahatladım şimdi inşallah sizlerde sefasını sürersiniz ya şu köpük olayına acaip kıllanıyorum

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okan Tansel
On 15.09.2017 at 13:19, Hayrettin Gücin yazdı:

Ohh bea rahatladım şimdi inşallah sizlerde sefasını sürersiniz ya şu köpük olayına acaip kıllanıyorum

aynen abi

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Bilakis işçilik ile ilgili sıkıntı yok ,endişe direkt malzeme ve yöntem ile ilgili ;resmen binayı çürütmek için geliştirilen bir yöntem.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
On 29.09.2017 at 14:28, Hüseyin Sönmez yazdı:

Bence endişelerinizin işçilik ile ilgili.

Abi Hayrettin Abinin dedikleri doğru .Şuan o ürün kullanmak türkiyede de yasaklandı .Asıl makbulü cam elyaf karışımlı sıva 

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Abi Hayrettin Abinin dedikleri doğru .Şuan o ürün kullanmak türkiyede de yasaklandı .Asıl makbulü cam elyaf karışımlı sıva 

Yasaklanan birşey yok. Eps de Xps üretilmeye ve kullanılmaya devam ediyor. Yasaklanan tek şey yüksek binalarda kullanılması. O da yangın yönetmeliği ile değişti. Ama bu değişiklik sadece yeni binaları kapsıyor. Eski binalarda istediğinizi kullanabiliyorsunuz. Binaların projelerinde ısı yalıtım için kullanılacak malzeme yazar.

İtfaiye yangın... yönetmeliğine göre (2016 yılı ve sonrası projeleri kapsıyor) bina 7 kat ve fazla ise taş yünü, az ise eps/xps yapılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bence nefes alan duvar şehir efsanesi sadece nemi tutup ortama verebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...