İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Enjektörler Yerinden Çıkmıyor

Fatih Aldemir

Recommended Posts

Fatih Aldemir
(düzenlendi)

Arkadaşlar bugün enjektör bakımı yaptırmak için pompacıya gittim ama sökemediler. Enjektör diplerine hidrolik döktüler ve pazartesi için gün verdiler. Merak ettiğim şey, hidrolik doğru seçim mi? Bi zararı olur mu? Wd 40 işe yaramaz mı?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Wd 40 sıkılacak, sonrasında enjektörler üstüne yoğun bez kütlesi konup marş yapılacak. %90'ı sorunsuz çıkıyor, çıkmaz ise silindir kapağı kablolar arındırılmış halde iken ıstımalı

Hidrolik yağın zararı olmaz ama çözücü değildir. En mükemmel ürün würht rost of ice spreyi kullanmaktır

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
13 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Wd 40 sıkılacak, sonrasında enjektörler üstüne yoğun bez kütlesi konup marş yapılacak. %90'ı sorunsuz çıkıyor, çıkmaz ise silindir kapağı kablolar arındırılmış halde iken ıstımalı

Hidrolik yağın zararı olmaz ama çözücü değildir. En mükemmel ürün würht rost of ice spreyi kullanmaktır

o zaman ben bugün o bölgeye bolca wd40 sıkayım.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Selamı Yıldırım
Servet Aydın yazdı:

würht rost of ice sikincada mars yapilacak mi ,benim connectinde çıkmıyor abi enjektörler.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
würht rost of ice sikincada mars yapilacak mi ,benim connectinde çıkmıyor abi enjektörler.

Sıkıp bekle. Bir dakika filan sonra yine sık. Yanlız nozulu enjektör diplerine sıkacaksın ki işe yarasın
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

üstüne yoğun bez kütlesi konup marş yapılacak.

kaç kişi tutacak o kütleyi?

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Fren hidroliği nasıl olur abi. Pompacı fren hidrolik damlat dedi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

damlatmak denemek sorun değil, fren yağı da aşındırıcı çözücüdür de, marş ile çıkart derken ciddi bir risk var çok çok kuvvetlice hazır beklemeli, pıt diye çıkmaz, bayağı bir basınç var orada. kaynamışsa hiç çıkmaz, kapak ile tornacıya gider ancak orada kesilerek çıkartılır bilginize

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Enjektörleri çıkartmak için pnömatik, hidrolik araçlar var artık. Hangi çağdayız ki. O işle uğraşanlar bir zahmet edinsin o araçlardan artık. 12ton kapasiteli çektirme yapanlar var italyan. Bence enjektörcüye ilk sorulması gereken nasıl söküyorsun sorusudur!… Çağdışı vurma çekme hareketleri ilkel geliyor artık.

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

damlatmak denemek sorun değil, fren yağı da aşındırıcı çözücüdür de, marş ile çıkart derken ciddi bir risk var çok çok kuvvetlice hazır beklemeli, pıt diye çıkmaz, bayağı bir basınç var orada. kaynamışsa hiç çıkmaz, kapak ile tornacıya gider ancak orada kesilerek çıkartılır bilginize

Yok abi pompacı cikartamadi açıkçası kırılır diye daha fazla uğraşmadı risk almadı zorlarsam kırılır dedi. Bana 2 gün ara ile fen hidroliği damlat dök yani enjektör diplerine sonra gel dedi. 

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

Abi hiç oynamıyor enjektörler pompacı kaynamış dedi. Nasıl cikicak bilmiyorum, her gün pas sökücü sıkıyorum enjektör diplerine..

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

çıkmayabildiği oluyor, son çare kapak sökülecek

3 gün pas sökücü sıktım wd 40, würth rost off ice,genede çıkmıyor şuanda..birde fren hidrolik deniycem abi

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Selamı Yıldırım yazdı:

3 gün pas sökücü sıktım wd 40, würth rost off ice,genede çıkmıyor şuanda..birde fren hidrolik deniycem abi

Hergün düzenli olarak pas sökücü sık en az 10 gün ondan sonra dene ama havalı tarz çektirme olmadan zor masterler da sökülmüyo

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Enjektör bozulmuş, işeme yapmış, zamansız patlamalar gibi sebeplerle yüksek ısı oluşmuş enjektör kaynamıştır. 

Sadece kurum değildir. 

Bence açmak gerekecek. Zaten başka sorun oluşturmuş da olabilir. görülse iyi olur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Erkan Işık yazdı:

Hergün düzenli olarak pas sökücü sık en az 10 gün ondan sonra dene ama havalı tarz çektirme olmadan zor masterler da sökülmüyo

Erkan abi bence pas sökücü diplere ulaşmadan uçuyor,fren hidrolik daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Veya ikisi birden yaparım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...