İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Balıkesir, Bursa Civarında Beyin Tamircisi

Hüseyin Börekçi

Recommended Posts

Hüseyin Börekçi

İyi akşamlar.

Aracımın beyin arızası olduğu söylendi. Bu yüzden işinin ehli bir usta arıyorum. Balıkesir ve Bursa civarında tavsiye edebileceğiniz bir usta var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi

Bir elektrikçi söyledi.

Sizinle daha önce konuşmuştuk belki hatırlarsınız. Aracımın km saati çalışmıyor ve bu yüzden de "D" konumunda araç vitesi "tak" diye bir vuruntu ile değiştiriyor. Ayrıca 1-2-3  yapıyor ama 4.vitese geçmiyor. Beyin arızası dediler. Bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Beyinle alakası yok. İş bilmeyen usta deyimidir bu, abi beyin bozuk, abi üst kapak açılacak. Aynı sorunu yaşayan birçok arkadaş var. Otomatik viteslerde bulunan şanzuman üzerindeki pozisyon sensörü arızası. 4e geçmeme şikayeti genelde bundan kaynaklı. Önce onu kontrol ettirin. Beyinciden ziyade düzgün bir usta bulun bence

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir elektrikçi söyledi.
Sizinle daha önce konuşmuştuk belki hatırlarsınız. Aracımın km saati çalışmıyor ve bu yüzden de "D" konumunda araç vitesi "tak" diye bir vuruntu ile değiştiriyor. Ayrıca 1-2-3  yapıyor ama 4.vitese geçmiyor. Beyin arızası dediler. Bilemiyorum.

Ben anlamıyorum bu arabalardan. Bana Şahin falan getir deseymiş keşke.
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Balikesir sanayide 2. Kapidan 1e dogru giderken gürkan usta (oto mert) var, onunla gorusun isterseniz.. Yada (levent oto) tufan usta.. Fikir alirsiniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi
(düzenlendi)
On 30.08.2017 at 10:24, Derviş Dursun yazdı:

Beyinle alakası yok. İş bilmeyen usta deyimidir bu, abi beyin bozuk, abi üst kapak açılacak. Aynı sorunu yaşayan birçok arkadaş var. Otomatik viteslerde bulunan şanzuman üzerindeki pozisyon sensörü arızası. 4e geçmeme şikayeti genelde bundan kaynaklı. Önce onu kontrol ettirin. Beyinciden ziyade düzgün bir usta bulun bence

Tavsiyeniz için teşekkür ederim Derviş Bey. İnanın otomatik araç deyince usta bulamıyorum. Kaç kez gittim sanayiye. Araç kaç gün kaldı iki farklı ustada. O diyor bu benim işim değil şanzımancı bakacak başkası diyor şu olabilir hadi değiştirelim( hız sensörü ) -ki sorun çözülmedi - Şanzıman ustasını arayıp randevu almaya çalışıyorum. Diyor senin işin elektrikçide, "kablo çıkmış ya da kopmuş olabilir." Elektrikçiye dedim şanzımancı böyle diyor. Dedi tamam bakayım, dört günün sonunda sonuç:beyinden gibi duruyor.!

Bezdim yani. Sizce ben şanzuman ustasına mı gitmeliyim yoksa başka bir elektrikçiye mi?

23 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben anlamıyorum bu arabalardan. Bana Şahin falan getir deseymiş keşke.

Çok haklısınız Mehmet Bey. İnanın hangi ustaya gitsem en iyisi bu diyorlar öyle gidiyorum. Ama sonuç yok.

tarihinde Hüseyin Börekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi
(düzenlendi)
7 saat önce, Emre Sutay yazdı:

Balikesir sanayide 2. Kapidan 1e dogru giderken gürkan usta (oto mert) var, onunla gorusun isterseniz.. Yada (levent oto) tufan usta.. Fikir alirsiniz.

Teşekkür ederim Emre Bey. Bu ustalar elektrikçi mi motor ustası mı yoksa şanzımancı mı?

tarihinde Hüseyin Börekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Teşekkür ederim Emre Bey. Bu ustalar elektrikçi mi motor ustası mı yoksa şanzımancı mı?
Motor alt takim vs islere bakiyorlar ama sanziman konusunda hizmetleri olmasa da bilgileri vardir.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi
4 dakika önce, Emre Sutay yazdı:
16 dakika önce, Hüseyin Börekçi yazdı:

Motor alt takim vs islere bakiyorlar ama sanziman konusunda hizmetleri olmasa da bilgileri vardir.

Teşekkürler Emre Bey.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bobinin alt kısmına denk gelen yerde şanzımanın üstünde bu Sensör var. Soketini söküp temizle yağsız spreyle. Onun belli bir ayarı oluyor ama yapamazsın muhtemelen. Soketini temizleyip tak dene. Yaşadığın sorunu bu sensörden yaşıyor çoğu arkadaşlar. Hatta şanzıman indiren bile var boş yere51c547434b4b258e929806d2803bb856.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi
7 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Bobinin alt kısmına denk gelen yerde şanzımanın üstünde bu Sensör var. Soketini söküp temizle yağsız spreyle. Onun belli bir ayarı oluyor ama yapamazsın muhtemelen. Soketini temizleyip tak dene. Yaşadığın sorunu bu sensörden yaşıyor çoğu arkadaşlar. Hatta şanzıman indiren bile var boş yere51c547434b4b258e929806d2803bb856.jpg

Kendi yapabileceğim bişey ise denerim tabi. Bu aynı zamanda hız ibresini etkileyen bir parça mı acaba?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Kendi yapabileceğim bişey ise denerim tabi. Bu aynı zamanda hız ibresini etkileyen bir parça mı acaba?
Değil. Hız sensörü ayrı. Onunla şimdilik işin yok, o sonra
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi
On 31.08.2017 at 23:38, Derviş Dursun yazdı:
On 31.08.2017 at 23:30, Hüseyin Börekçi yazdı:

Değil. Hız sensörü ayrı. Onunla şimdilik işin yok, o sonra

Bu parçanın yerini tarif edebilir miydiniz ?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
20 dakika önce, Hüseyin Börekçi yazdı:

Bu parçanın yerini tarif edebilir miydiniz ?

Tam senlik bir konu. Bi incele istersen 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi
On 03.09.2017 at 15:28, Derviş Dursun yazdı:

Tam senlik bir konu. Bi incele istersen 

Derviş Bey konuyu inceledim ve elimden geldiğince anlatıldığı gibi parçayı  temizledim. Yalnız sorun pek düzelmedi. Parçanın içindeki yağın katılaştığını ve iletkenleri baya kapattığını gördüm. Temizledim ve taktım. İlkte vuruntu az gibiydi ama sonra yine hiç bir şey düzelmemiş gibi oldu. Sizce yapabileceğim başka bir şey var mı? Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
13 saat önce, Hüseyin Börekçi yazdı:

Derviş Bey konuyu inceledim ve elimden geldiğince anlatıldığı gibi parçayı  temizledim. Yalnız sorun pek düzelmedi. Parçanın içindeki yağın katılaştığını ve iletkenleri baya kapattığını gördüm. Temizledim ve taktım. İlkte vuruntu az gibiydi ama sonra yine hiç bir şey düzelmemiş gibi oldu. Sizce yapabileceğim başka bir şey var mı? Teşekkür ederim.

Ben manual kullanıyorum o yüzden otomatikle hiç haşır neşir olmadım. Yanlış yönlendirmek de istemiyorum. Sorun farklı da olabilir, belki şanzıman bile inmesi lazım. Ama tecrübesi olan insanlarla araştırmayı iyi yapmak lazım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...