Mert Gulkokan

2018 Yeni Dacia Duster Tanıtılıyor

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
gönderildi (düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

ön lamba grubu vw gibi olsaydı alırdım kodyak.

ön lambaları bence fena duruyor, tigu yaşlı işi biraz :D

kodi :good1:

skoda-kodiaq-vs-volkswagen-tiguan-compar

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Ahmet Aktaş
On 12.02.2018 at 21:47, M.Fatih Yüce yazdı:

Aynı şanzıman getrag yağlı 6 ileri ama her firma aracın gücüne,karekterine kilosuna göre yazılımını kendisi belirliyor. Sorun yazılımda.Aynı şanzımanı mondeo 2,0 dizelde ve s60 1,6 dizeldede kullanmıştım ve beğenmemiştim. Çok kısa süreli kullanımda sorun hissetmek mümkün değil zaten.Araç aynı durumlarda acemi sürücü gibi vites değişimlerinde hata yapıyor. Düz yolda yavaşlayıp köşe dönerken vitesi 1'e indiriyor sonrada 2500 devire kadar 2 ye atmıyor. Hafif rampa çıkarken 1700 devirde 2 ye atıyor 900 devire düşüncede yeniden 1 e çekiyor.Yada dik bir rampadan inerken 3,cü viteste 3000 devire kadar motor freni yapıyor sonra birden 4 e atıyor araç bir anda aşağı doğru boşalıyor, frende ayağımı hazır beklemesem kafadan birine gireceğim.Halbuki 4,000 devire bile gelse vitesi sabit tutup motor frenini kullanmaya devam etmeli.Resmen debriyajsız araba kullanıyorum vitesle devamlı oynayarak sabır ediyorum sırf araç güzel diye.Bir arkadaşım yıl sonu sıfır focus otomatik aldı onu aynı güzergahlarda test edeceğim fark varmı sonrada son kararımı vereceğim araç hakkında. Bunun yaptığı hataları 140,000 km kullandığım c max dizel cvt şanzıman tek bir kere yapmamıştır.

Valla fatih bey birkaç megane kullanan arkadaşım bazı sıkıntılardan bahsetmişti ama sizin anlattığınız kadar değil. Bende bugüne kadar hep otomatik vites araç kullandım. Cvt sürüşünde hiç problem yoktu herkesin malumu arıza çıkaran bir şanzumandı bende olmadı şahsen 130.000km de sattım. Sattığım kişi hala kullanmakta.

ama bugüne kadar kullandığım en iyi motor şanzuman uyumu 1.5 tdci powershift oldu. Bazen diyorum ki benden daha iyi karar verip vites değiştiriyor :) tepkileri kararlığı gerçekten kusursuz. 

İletiyi paylaş

Mesajın linki