İçeriğe Yönlendir

106 - Isınınca Yığılma Yapıyor

Mehmet Eryılmaz

Recommended Posts

Mehmet Eryılmaz

Öncelikle herkese merhaba. Aracı mı yeni aldım 98 model peugeot  106 xr 1.4  aracın bujilerini yağını hava filtresini hava akış  metre sini benzin pompasını benzin filtresini üst kapak contasinı komple yeni değiştirdim fakat araç hala düzelmedi psikolojim artık arıza lambasinı yakacak lütfen böyle bir durumla karşılaşan birileri varsa ayda sorunun ne olduğunu bilen varsa yardımlarını bekliyorum. Bilgisayarla bağlandı arıza yok 

Yorum bağlantısı
Mehmet Eryılmaz

Aracı benzinde kullanıyorum lpg mevcut değil sökülmüş, gaz kelebeği temizlendi elektrik tesisatı komple kontrol edildi sıkıntı yok baski balata testi yapıldı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Eryılmaz

evet aynen öyle ama sonuç negatif

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Eryılmaz

Kompresör yaptırmadım ama üst kapak söküldü kontrol edildi conta değişti 

Yorum bağlantısı
Mehmet Eryılmaz

Aracın 

+benzin filtresi 

+benzin pompası 

+hava Filtresi 

+su sıcaklık müşürü

+hararet müşürü

+üst kapak contası

+bujiler 

+yağı

hepsi değişti hala ayni ısınınca dahada çekilmez oluyor yaktığım yakıtın haddi hesabı yok 200 300 500 km. seri halde denedim sıkıntı yok otobanda denedim yüksek devirlerde sıkıntı yok az bi yokuş görse yada dur kalklarda boğuluyor devirlenemiyor 

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Araçta açık hava filtresi varmı yada önden kazası varmı hava filtresi dışarıdan değilde motor kısmından sıcak hava alıyor olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Eryılmaz

Önden kaza yok, orjinal hava Filtresi üzerinde sadece Uzama borusu yok

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Uzatma borusu yok derken filtre kutusundan ön ızgaraya uzanan boru mu bulunmamakta.

Yorum bağlantısı
Mehmet Eryılmaz

Ara gazı yapar gibi kalkabiliyorum ancak bi durum varki bi boğulma anında debriyaja basıp basıp bırakıyorum toparlaması daha kolay oluyor ve yarım debriyajla devirlendirirsem biraz daha rahat kalkıyor 

Evet ön ızgaraya uzanan boru bulunmamakta 

Yorum bağlantısı
Mehmet Eryılmaz

Silindir kompresyonu yaptırmadım ama en kisa zamanda yaptıracağım 

Silindir kompresyonu yaptırıp tekrar yazacağım sonucu ilginiz için teşekkür  ederim 

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
2 dakika önce, Mehmet Eryılmaz yazdı:

Ara gazı yapar gibi kalkabiliyorum ancak bi durum varki bi boğulma anında debriyaja basıp basıp bırakıyorum toparlaması daha kolay oluyor ve yarım debriyajla devirlendirirsem biraz daha rahat kalkıyor 

Evet ön ızgaraya uzanan boru bulunmamakta 

Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

Hala silindir kompresyonlarını öğrenemedik maalesef.

1. kompresyon testi 

2. Motora sıcak hava yada az hava girdiğinden motor zengin çalışıp yığılma yapabilir. Bunuda göz önünde bulundurun. Hatta mümkünse filtrenin eksik olan borusunu aksesuarcılarda bulunan ucuz borularla dışarıdan hava alacak bir yere uzatabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Egsoz ve  katalitiğide kontrol ettirin, tıkanıklık olabilir. Ciddi etkisi olur performansa. 

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Biz 18 'li yaşlarda arkadaşlarla araçlarımızın filtre kutusunu komple söküp yerine açık hava filtresi takardık. Motor ısındıkca düşük devirde bayılır. Yüksek devirde sıkıntı olmazdı.

Tabi neden böyle birşey yapıyorsun diyenler olur diye focus 1 çok güzel bağırıyor :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Eryılmaz

-Kompresyonu yaptırdım değerlerin normal olduğu sonucunu aldım 

-egzos da yeni değişti sonuç aynı 

-oksijen sensörü kontrol edildi sağlam olduğu tarafımıza bildirildi 

+ evet araç hava karışımını ayarlayamıyor artık bu kaldı uzatma borusunu da bulup takacağım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Araç ısınınca nefessiz kalıyor belli ki. Ona dışarıdan sürekli temiz hava üfleyen bir pervane ile güzel bir boru sayesinde motor canavar olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Eryılmaz

Hava filtresinin uzantı borusunu emanet olarak buldum taktım ısındığında iki katına çıkan yığılma olayı olmadı ısınmamış gibi devam edebiliyorum ama yine ilk kalkışta yığılması devam ediyor 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

LPG ne zaman söküldü. Akuyu söküp bi kaç saat bekletin. Bı ihtimalle beyindeki loglar bozuk yakıt haritasina sahip

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

hava filtrenizi en son ne zaman değiştirdiniz birde filtresiz çok kısa bir deneme yapın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...