İçeriğe Yönlendir

Toki ile Halkbank İlişiği

İbrahim Halil Geloğlu

Recommended Posts

İbrahim Halil Geloğlu

Öncelikle tüm forumun bayramını kutlarım. İnşallah kazasız belasız huzur içinde bayram geçirmenizi dilerim.

30 eylüle kadar tokiye kalan taksitlerin tamamının ödenmesi durumunda 100/20 indirim saglanmaktadır. Buna bağlı olarak satışı gerçekleştiren banka (benim satışı gerçekleştiren halkbank) konut kredisi kullandırma imkanı sunmaktadır.. 22 ağustosda başvuru yapmama rağmen halen bir kredi başvurusu sistemde görünmemektedir. Başvuru için satış sözleşmesi, Gelir belgesi verdim. Başvuruyu takip etmek için Halkbank telefon bankacılığını aradığımda şube ile görüşün yanıtını almaktayım. Şubeye gittiğimde ise sadece 1 tane bireysel yönetmen var. İşleme aldım onay bekliyorum diyor. İşleme alındıysa neden sistemde görünmediğini sordugumda ise toki den devir olduğu için sadece kendi şube personelleri görebiliyormuş. Forumumuz son zamanda baya gelişti. Muhakkak halkbankası çalışanı , veya daha önce toki ile böyle işlemi olan birisinin çıkacağını tahmin ediyorum.  Başka şubeden işlem yapmama izin vermeyen sistem kurmuşlar. Bayramdan sonra bu işlemi hızlandırmak için neler yapabilirim. Özel bankalardan kredi kullanabilirimiyim. Şimdiden tesekkürler.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu
12 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Başka bankadan kredi kullanıp kapatabilirsiniz.

Tapu fotokopisi istiyorlar. Bende satış sözleşmesinin olduğunu söyledim geçerli olmadığını söylediler.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Devlet bankasından kredi çekmek deveye hendek atlatmaktan daha zor,yıllardır esnaflık yaparım devlet bankasıyla çok nadir kredi işine girerim evrak hazırlamaktan ikrah gelir diğer taraftan özel banka 2 dk kredi verir ,fazla kendinizi tüketmeyin gidin gezin özel bankaları en uygun olandan kredinizi çekin işinizi görün.....

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
10 saat önce, İbrahim Halil Geloğlu yazdı:

Tapu fotokopisi istiyorlar. Bende satış sözleşmesinin olduğunu söyledim geçerli olmadığını söylediler.

Toki merkezine gidin Bilkent'te. Ordan dosyadan çıkartıp veriyorlar. Biz öyle halletmiştik.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu
On 01.09.2017 at 23:22, Mehmet Pınar yazdı:

Toki merkezine gidin Bilkent'te. Ordan dosyadan çıkartıp veriyorlar. Biz öyle halletmiştik.

Mehmet bey   toki merkezinden ne tür bir evrak aldınız. Çünkü ortada daha tapu yokki. Satıcı devlet kredi veren devlet. Antepde ikamet ediyorum şayet tapu sureti vereceklerinin bilsem ankaraya gider gelirdim.

On 01.09.2017 at 14:46, Erdem Bozkurt yazdı:

Devlet bankasından kredi çekmek deveye hendek atlatmaktan daha zor,yıllardır esnaflık yaparım devlet bankasıyla çok nadir kredi işine girerim evrak hazırlamaktan ikrah gelir diğer taraftan özel banka 2 dk kredi verir ,fazla kendinizi tüketmeyin gidin gezin özel bankaları en uygun olandan kredinizi çekin işinizi görün.....

İnanın kredi çıktıktan sonra özel bankaya taşımayı düşünüyorum. Diyelimki ilerde bir yapılandırma yapacak olsam yine muhatab bulamayacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
10 dakika önce, İbrahim Halil Geloğlu yazdı:

Mehmet bey   toki merkezinden ne tür bir evrak aldınız. Çünkü ortada daha tapu yokki. Satıcı devlet kredi veren devlet. Antepde ikamet ediyorum şayet tapu sureti vereceklerinin bilsem ankaraya gider gelirdim.

İnanın kredi çıktıktan sonra özel bankaya taşımayı düşünüyorum. Diyelimki ilerde bir yapılandırma yapacak olsam yine muhatab bulamayacağım.

Toki evlerinin tapuları Bilkent merkez binasında bulunur. Telefon açıp bilgi almaya çalışın.

Üzerinden uzun süre geçti tam hatırlamıyorum ancak biz işlemi öyle halletmiştik.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu
12 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Toki evlerinin tapuları Bilkent merkez binasında bulunur. Telefon açıp bilgi almaya çalışın.

Üzerinden uzun süre geçti tam hatırlamıyorum ancak biz işlemi öyle halletmiştik.

Daha önceleri aradım hep meşgul yarın sabah mesai başlar başlamaz bir deneyelim. Çok tesekkür ederim Mehmet bey.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ben tapu diye hatırlıyorum. Dosyalar içinde duruyorlardı. Borç bitince alıcıya devrediyorlardı.Biz ordan fotokopisini almıştık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...