İçeriğe Yönlendir

Kavurma

Mert Yeldan

Recommended Posts

Cavit Çırakoğlu
6 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Tupras yakin degil mi :)

Benzinligin arkası Tüpraş :) Aynı günlerde  hem 2,39 TL ye hemde 3.18 TL ye gaz almış biri olarak yerim Tupraş ı ..:)) Hatta yiyorum kavurmayla beraber..:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Benzinligin arkası Tüpraş [emoji4] Aynı günlerde  hem 2,39 TL ye hemde 3.18 TL ye gaz almış biri olarak yerim Tupraş ı ..:)) Hatta yiyorum kavurmayla beraber..:))
Sen bana sorsan derim Izmit Corum Rize hattinda nerde uygun :) Ama agam sen zenginsin cift mayış çay koymaz sana [emoji857][emoji857] Hayirli bayramlar donuste ucmadiysan buyur cayimi ic yemegimi ye :)
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Çorum civarı dersen inanırım. Cidden..

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
İzmir Aliağadan yakıt alayım. Ucuz olur
Sonunu düşünen pilot olamaz. İyi bir pilot olmak istiyorsan Liman ı örnek alacaksın
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Aliağa dan az önce geçtim. Yakıt da hiç ucuz değildi. Hatta niye ucuz değil diye düşündüm.
Bayram nedeniyle zam yapmışlar
Tupras yakin degil mi [emoji4]
Orada parakende yokmuş
Sonunu düşünen pilot olamaz. İyi bir pilot olmak istiyorsan Liman ı örnek alacaksın
O hep uçuyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

400 gram civarı iç yağı eriterek saat 2den 6 ya kadar kısık ateşte çelik tencerede pişti. Bu sefer oldu :)de3813e6f8d62d3a036cbb43c17bfd91.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çorum civarı dersen inanırım. Cidden..

Izmir den Corum a girince Milangaz var 2.59. Corum u cikinca Merzifona giderkrn Habas varmis ben gormedim 2.56 diye okudum tabelada. Terme Turkiye Petrolleri var orasi da uygun. Ordu da uyguna gaz var. Rize merkez Petrol Ofisi Bambi Petrol gaz uygun ayrica TES uyelerine benzin motorin indirimli [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
400 gram civarı iç yağı eriterek saat 2den 6 ya kadar kısık ateşte çelik tencerede pişti. Bu sefer oldu [emoji4]de3813e6f8d62d3a036cbb43c17bfd91.jpg
Nefis görünüyor. Yalnız tencere mi küçük, parçalar mı büyük? Sanki ufak parçalar halinde daha kolay pişiyor

Bu da sac kavurma. Dün kulede arkadaşlar ayarlamış sagolsunlar. İlk defa kıymalı yedim. 4 kişi gömdük orayı :)5d1027eebc73d56481109ac8a6fdda88.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
On 02.09.2017 at 09:50, Emre Ünal2 yazdı:

Bir de kısa olan başka bir yöntem var ama bu yöntem genellikle boğa ya da dana Eti gibi etlerle yapılıyor, kuzu Eti'nin yapılmasına da mani değil. Önce kuyruk yağı düdüklü tencerenin altına dizilir. Sonra diğer etler üstüne konur ve pişirilir. Düdüklünün kapağı kapanıp düdüğü indirildikten sonra tenceredeki et miktarına bağlı olarak 15-20 dakika pişirilir. Eğer istediğiniz oranda pişmemişse süre ilave edebilirsiniz. Afiyet olsun emoji39.png

On 02.09.2017 at 12:25, Rifat Berber yazdı:

Dün akşam düdüklü tencerede hazırlanan dana etine kavurma yedim. Çıkarmaya yakın çok az tereyağ ve kekik eklendi, çok lezzetli ve yumuşacık oldu. Tavsiye ederim.

teşekkür ederim tarif için, test edildi, tadıldı nefis:=)
not: düdüklü tencerenin cinsine göre değişir sanırım, ben 10 dk civarında pişirdim birazda kendi halinde bıraktım, 10 dk da direk alsam soğutsam da olurdu sanırım ama yinede güzeldi..
daha öncede kuzu etini büyük bir parça olarak bütün atmıştım, hiç bir şey koymadan en küçük ocakta kısık ateşte pişirmiştim, (süreyi unuttum 45 dk olabilir) bir kaç bardak et suyu çıkmıştı, ve et löp löp dökülüyordu, bir nevi güveç olmuştu tavsiye ederim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2
teşekkür ederim tarif için, test edildi, tadıldı nefis:=)
not: düdüklü tencerenin cinsine göre değişir sanırım, ben 10 dk civarında pişirdim birazda kendi halinde bıraktım, 10 dk da direk alsam soğutsam da olurdu sanırım ama yinede güzeldi..
daha öncede kuzu etini büyük bir parça olarak bütün atmıştım, hiç bir şey koymadan en küçük ocakta kısık ateşte pişirmiştim, (süreyi unuttum 45 dk olabilir) bir kaç bardak et suyu çıkmıştı, ve et löp löp dökülüyordu, bir nevi güveç olmuştu tavsiye ederim..

Afiyet olsun :) damak tadınıza hitap etmesine sevindim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Cihan Kara
On 02.09.2017 at 15:48, Metin Akbal yazdı:

Odun atesinde olursa kuyruk yagiyla birlikte on numara olur :)

cffc963ba0c200d68f65e218beb54059.jpg

Hocam ne yapıyorsunuz karnım acıktı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hocam ne yapıyorsunuz karnım acıktı [emoji3]
Bayram geceli cok oldu yav aclik neyim kalmamistir [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
On 3.09.2017 at 18:11, Mert Yeldan yazdı:

400 gram civarı iç yağı eriterek saat 2den 6 ya kadar kısık ateşte çelik tencerede pişti. Bu sefer oldu :)de3813e6f8d62d3a036cbb43c17bfd91.jpg

Ne pis, ne terbiyesiz bi adamsın ya, evire çevire dövesim geldi şu an seni. Bu kavurmanın aynından istiyorum.sıcak trabzon ekmeğinin içine doldur, az da kekik ve pul biber serpiştirip hazır et. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
2 saat önce, Cem Işık yazdı:

Ne pis, ne terbiyesiz bi adamsın ya, evire çevire dövesim geldi şu an seni. Bu kavurmanın aynından istiyorum.sıcak trabzon ekmeğinin içine doldur, az da kekik ve pul biber serpiştirip hazır et. 

Eti alıp geldin de yapmadım mı.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bir gün yapın bi kavurma şenliği bilen tecrübesini konuştursun bilmeyen de kenara çekilsin artık :D 

Yorum bağlantısı
Cihan Kara
On 31.10.2018 at 13:02, Metin Akbal yazdı:

Bayram geceli cok oldu yav aclik neyim kalmamistir emoji16.png

Olur mu öyle şey ya mis gibi et fotoğraflarını kimin canı çekmez hocam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Konuyu hortlatayım, kurban da yaklaşıyor. Canım çekti... :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu kavurma işi dinlenmemiş etten iyi olmuyor. 2 gün dinlenip, soğanla yapılınca pirinç pilavi ile acayip oluyor yaa. Tokken bile canım çekti. Allah herkese yedirsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...