İçeriğe Yönlendir

KUGA Cyclone Navigasyon ve Multimedia Sistemi

Volkan Dinçel

Recommended Posts

Volkan Dinçel

Aracıma taktrdığım Cyclone Navigasyon ve Multimedia sistemi ile ilgili bişeyler yazmak istedim..Almadan önce forumlarda araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım..Belki alacaklara bir nebze yok gösterir.

Ürünün linki

http://www.cyclone.com.tr/urundetay.asp?sno=193&uno=322

Sistemi servisten satın aldım ve montajını serviste yaptırdım (montaj dahil 2.500TL ödedim) Fiyatı bence biraz pahalı ancak orjinal yedek parça kapsamında değerlendirildiğinden garantiyi etkilemiyor..

Üründen beklentim öncelikle geri görüş kamerası ve navigasyon özelliğiydi..

Geri görüş kamerası iyi ama klavuz çizgileri direksiyonu çevirirken dönmüyor bu eksi özelliğiydi bence..

Navigasyon üzerinden don't panic diye bir uygulama geliyor ancak ben hemen forumlardan Başarsoft Igo Primo bulup yükledim şu an güncel 2017 Q1 haritası yükledim.. (navigasyon konusunda yardımcı olurum harita program vb)

Sistemin artıları;

Trend X te Aux çıkışı olmadığında bir Aux çıkışınız oluyor (Ancak MP3 dinlerken ses kalitesi yetersiz buldum)

Bluetooth güzel çalışıyor çok beğendim

DVD ve CD izliyebiliyorsunuz..8 inçlik ekran ön konsola güzel bir hava katıyor

Windows tabanlı olduğundan arayüz tasarımı yapabilirsiniz daha önemlisi navigasyonu igo primo yükleyip keyfinize bakarsınız

Geri görüş kamerası net

Sistem üzerinden klimayı kontrol edebiliyorsunuz

Eksileri

En büyük eksisi bence ekran çözünürlüğü kötü 800*600

Android tabanlı olsaydı daha iyi olabilirdi (başka bir arkadaşım android tabanlı kullanıyor ancak araç multimedia sisteminde çalışacak android tabanlı igo primo bulamadık)

Tv sistemi iyi çalışmıyor görüntü karıncalı

Kılavuz çizgileri direksiyonla birlikte hareket etmiyor

Konu ile ilgili sorusu olan olursa yanıtlamaya çalışırım..

YNn2Lk.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Hayırlı bayramlar Volkan bey, güle güle kullanın. Ben 2 yıl önce taktırmıştım. Ürünün özelliklerinde pek gelişme olmamış, 2 yıl içerisinde daha gelişmiş özellikler içeren sistemlerin gelmiş olmasını bekliyorsunuz ama Kuga için fazla seçenek yok, navigasyonu bende igo olarak değiştirdim ama internet üzerinden temin ettiklerimde hep bir sıkıntı çıktı sizin kullandığınızın versionu nedir?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bende 2010 fiesta aldım geçen hafta usb olmayınca teypte hemen araştırmaya başladım fakat çok fazla seçenek yok fordların göğüslük şeklinden dolayı. Aksesuarcılarda 1200 TL civarında bu bile pahalı geliyor bana... 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)
11 saat önce, Hakan Atuğ yazdı:

Hayırlı bayramlar Volkan bey, güle güle kullanın. Ben 2 yıl önce taktırmıştım. Ürünün özelliklerinde pek gelişme olmamış, 2 yıl içerisinde daha gelişmiş özellikler içeren sistemlerin gelmiş olmasını bekliyorsunuz ama Kuga için fazla seçenek yok, navigasyonu bende igo olarak değiştirdim ama internet üzerinden temin ettiklerimde hep bir sıkıntı çıktı sizin kullandığınızın versionu nedir?

hayırlı bayramlar sizede..

igo primo yazıyor açılış ekranında versiyon numarası göremedim..sorununuz haritayla ilgili olabilir..ama ben çok ama çok memnunum yazılımdan..beni portatif navigasyondan kurtardı..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tanfer Katırcı
(düzenlendi)
On 02.09.2017 at 12:22, Volkan Dinçel yazdı:
Aracıma taktrdığım Cyclone Navigasyon ve Multimedia sistemi ile ilgili bişeyler yazmak istedim..Almadan önce forumlarda araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım..Belki alacaklara bir nebze yok gösterir.

Ürünün linki

http://www.cyclone.com.tr/urundetay.asp?sno=193&uno=322

Sistemi servisten satın aldım ve montajını serviste yaptırdım (montaj dahil 2.500TL ödedim) Fiyatı bence biraz pahalı ancak orjinal yedek parça kapsamında değerlendirildiğinden garantiyi etkilemiyor..

Üründen beklentim öncelikle geri görüş kamerası ve navigasyon özelliğiydi..

Geri görüş kamerası iyi ama klavuz çizgileri direksiyonu çevirirken dönmüyor bu eksi özelliğiydi bence..

Navigasyon üzerinden don't panic diye bir uygulama geliyor ancak ben hemen forumlardan Başarsoft Igo Primo bulup yükledim şu an güncel 2017 Q1 haritası yükledim.. (navigasyon konusunda yardımcı olurum harita program vb)

Sistemin artıları;

Trend X te Aux çıkışı olmadığında bir Aux çıkışınız oluyor (Ancak MP3 dinlerken ses kalitesi yetersiz buldum)
Bluetooth güzel çalışıyor çok beğendim
DVD ve CD izliyebiliyorsunuz..8 inçlik ekran ön konsola güzel bir hava katıyor
Windows tabanlı olduğundan arayüz tasarımı yapabilirsiniz daha önemlisi navigasyonu igo primo yükleyip keyfinize bakarsınız
Geri görüş kamerası net
Sistem üzerinden klimayı kontrol edebiliyorsunuz

Eksileri

En büyük eksisi bence ekran çözünürlüğü kötü 800*600
Android tabanlı olsaydı daha iyi olabilirdi (başka bir arkadaşım android tabanlı kullanıyor ancak araç multimedia sisteminde çalışacak android tabanlı igo primo bulamadık)
Tv sistemi iyi çalışmıyor görüntü karıncalı
Kılavuz çizgileri direksiyonla birlikte hareket etmiyor

Konu ile ilgili sorusu olan olursa yanıtlamaya çalışırım..

YNn2Lk.jpg

Merhabalar
Hayirli bayramlar
Hayirli uğurlu olsun güle güle kullanin
Bende de ayni cyclone marka double ekran var
Acaba igo program i hakkında biraz bilgi paylaşabilir misiniz nerden indiriniz nasıl yuklediniz mesela programi gibi bende yüklemek istiyorum da igo yu
Şimdiden teşekkürler

tarihinde Tanfer Katırcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Tanfer bey merhaba

Bir forumdan programı ve haritayı indirdim..

İgo primo yu ayrı haritayı ayrı yükleyip sd karta atıyorsunuz..daha sonra ayarlarda navigasyon yolu seçeneğinden igo primo yu hafıza kartından seçip çalıştırıyorsunuz..

Forumun linkini vermem kurallara uygun mu bilmediğimden paylaşmadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...