İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Ön Kapı Cam İç Taraf Sıyırıcı Fitil Arıyorum

Zafer Kutluğ

Recommended Posts

Zafer Kutluğ
(düzenlendi)

1999 Fiesta Flair için ön kapı camı iç sıyırıcı fitillerini arıyorum. Bulamıyorum. Yardımcı olabşlecek olan var mı? Sağlam çıkma olabilir.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Kronik problem fiestalarda... Çıkma yada sıfır yok piyasada. Dosemeden bağımsız satmıyorlar. Uyumlu muadil parça konusunda araştırma içindeyim ben. Forumu takip ederseniz bayram sonu bilgilendirecegim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Kenan Kantarcı
On 23.09.2017 at 23:25, İnan Çınar yazdı:

İnan bey merhaba, benim de ön kapı kartonlarım kabardı ve iç sıyırıcı çıtalar 3-4 yerden kırılmış. Linkteki yaptıklarınızı okudum gerçekten çok başarılı olmuş.

Doğan SLX iç sıyırıcı fitillerinin uyduğunu öğrenince çok sevindim ve hemen adanadaki tofaş parçacılarını gezmeye başladım fakat bana bu parçayı bulamazsın dediler, internetten de araştırdım ama bulamadım.

Siz iç cam sıyırıcı çıtayı nereden temin ettiniz acaba?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Merhaba Kenan bey, (OPAR) fiat orijinal yedek parça satan bir dükkandan aldım. parça bulamazsanız buradan da yardımcı olurum. Bendekilerin tümü kırık değildi. Ama takim olarak değiştirdim. Eger aciliyeti yoksa depoya baktığım zaman duruyorsa size haber veririm. Sizdekilerin hangileri kırık? Başka parça eksiğiniz var mı?Eksiklerinizi bir liste yapın bendekilerden yada bir yerlerden temin edip tamamlariz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı
Bir saat önce, İnan Çınar yazdı:

Merhaba Kenan bey, (OPAR) fiat orijinal yedek parça satan bir dükkandan aldım. parça bulamazsanız buradan da yardımcı olurum. Bendekilerin tümü kırık değildi. Ama takim olarak değiştirdim. Eger aciliyeti yoksa depoya baktığım zaman duruyorsa size haber veririm. Sizdekilerin hangileri kırık? Başka parça eksiğiniz var mı?Eksiklerinizi bir liste yapın bendekilerden yada bir yerlerden temin edip tamamlariz.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlginiz için çok teşekkür ederim İnan Bey. Benim ön kapılardakiler kırık, arkadakilerde sorun yok. Şu an için bir aciliyeti yok. Uygun bir zamanınızda bakabilirseniz çok sevinirim. Zaten kapı kartonlarındaki sustaların çoğu da atmış, onları da hep beraber kendim söküp halletmek istiyorum.

Kapı kartonunu tutan klipslerin (veya susta mı deniyor emin değilim) arka kapı için olanını temin ettim fakat ön kapıdaki sustaların ucu sivri iğne gibi, parçacılarda bulamadım. Fakat kapı kartonunda kalan ucu sivri parça gayet düzgün görünüyor, tahminim kapı sacı üzerinde karşılığı olan parça deforme olmuş.

Temin etmek istediğim parçalar:

1) Doğan SLX cam iç sıyırıcısı (ön 2 kapı için)

2) Ön kapı sustaları veya karşılıkları (her kapıda 5 adet bildiğim kadarıyla)

3) Resimdeki arka kapı sustaları da uygun değil ise arka kapı sustaları

(Arka kapı için aldığım sustalar yeşil renkli olanlar.)

Son olarak da sustayı sökmeye çalışırken kapı kartonu tarafında kalan sustayı tutan plastik parçayı da yanlışlıkla yerinden söktüm zaten sert bir yapıştırıcıyla yapıştırılmış daha önce. Sizin tavsiyenizle Dayson mastik aldım fakat parçaları tamamlamadan kapıyı sökmek istemedim. Sormak istediğim bahsi geçen plastik parçanın kartondaki yeri belli midir? sustanın kapı sacına oturması için nasıl merkezlemem gerekir?

0GN4jL.jpg4GqZ2q.jpg

JOk7rn.jpgOy93nA.jpg

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Daha anlaşılır olması açısından sizin eklediginiz resimdeki renklerle anlatayım. Siyah olan(kapı kartonuna yapıştırılan )parçaya ayak diyelim. Diger resimdeki yesil parçaya klips diyelim. ön kapı için olan ayakların boyu daha uzun arka kapılara göre...Eger arka kapılarda sorun yoksa önce ön kapıları çözelim.

Ön kapi için eksik ayak var mı?
Iyi haberleri önce vereyim:

1.Bana zamanında forumdan bir arkadaş 3-4 tane o ayaklardan göndermişti. Ben kapıları komple sökünce ayaklarda eksik olmadığını ve kartondan ayrılarak kapi içlerine düştüğünü farkettim. Onların birazini değiştirerek kullandım ama bu ayaklar ön için mi arka için mi hatırlamıyorum. Depoya bakınca belli olacak.
2. Önler için kullanılan çivi klipsleri ben de baya aradım ama nafile... Ama üzülmeyin arka için aldığınız yeşil klipsler ön için de birebir uyuyor[emoji3]
Nasıl mı... çivi klipslerin girdiği ön kapı sacinda kalan plastik karşılıkları pense yada karga burnu tarzı bir alet ile kırıp alıyorsunuz ve yeşil klipsler sacta kalan deliklere birebir uyuyor.[emoji3]
Kötü haberi eğer depodakiler arka kapılar içinse o zaman veririm. Ama karamsar olmayın kısa bile gelseler altını yükselterek bir çözüm buluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ayakların kartona yapıştığı yerler bellidir. Sizin dikkat edeceğiniz nokta ayaklar birbirine çok benzer. Hangi ayağın nereden söküldüğüne dikkat edin ve sağlam olacak diye silikonu çok sıkıp ayağı çok yükseltmeyin. Sonra kapi ve döşeme arasında açıklık olur. Doğru ayağı doğru yerde kullanırsanız yapisacagi  yerler belli olduğu için merkezleme sıkıntısı yaşamazsiniz. 

Resimde görülen kahverengi eski yapıştırıcının ortası tam ayağa uyuyor. Eğer kahverengi yapıştırıcıyı kazımadan içini silikonlayip ayağı yapıştırırsanız merkezleme sıkıntısı olmaz

20170612_150242.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı
42 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Daha anlaşılır olması açısından sizin eklediginiz resimdeki renklerle anlatayım. Siyah olan(kapı kartonuna yapıştırılan )parçaya ayak diyelim. Diger resimdeki yesil parçaya klips diyelim. ön kapı için olan ayakların boyu daha uzun arka kapılara göre...Eger arka kapılarda sorun yoksa önce ön kapıları çözelim.

Ön kapi için eksik ayak var mı?
Iyi haberleri önce vereyim:

1.Bana zamanında forumdan bir arkadaş 3-4 tane o ayaklardan göndermişti. Ben kapıları komple sökünce ayaklarda eksik olmadığını ve kartondan ayrılarak kapi içlerine düştüğünü farkettim. Onların birazini değiştirerek kullandım ama bu ayaklar ön için mi arka için mi hatırlamıyorum. Depoya bakınca belli olacak.
2. Önler için kullanılan çivi klipsleri ben de baya aradım ama nafile... Ama üzülmeyin arka için aldığınız yeşil klipsler ön için de birebir uyuyoremoji3.png
Nasıl mı... çivi klipslerin girdiği ön kapı sacinda kalan plastik karşılıkları pense yada karga burnu tarzı bir alet ile kırıp alıyorsunuz ve yeşil klipsler sacta kalan deliklere birebir uyuyor.emoji3.png
Kötü haberi eğer depodakiler arka kapılar içinse o zaman veririm. Ama karamsar olmayın kısa bile gelseler altını yükselterek bir çözüm buluruz.

Ön kapı klipsleri  uyacağı için çok sevindim :)

Ön ve arka kapılarda eksik ayak yoktur diye tahmin ediyorum fakat kapı kartonlarını sökmeden net bir fikir edinemeyeceğim. Hafta sonu kapı kartonlarını söküp bakmayı planlıyorum. O zaman eksik varsa çıkar ortaya. Fakat iç cam sıyırıcısı elimde olmadığı için öncelikle arka kapıların klipslerini ve ayaklarını halletmek istiyorum. Ama ön kapıları da söküp eksik var mı diye bakarım. Ön kapı kartonunu da 5 klips tutuyormuş ve bu da 5 ayak demek. Forumdan bir arkadaş da youtube kanalı paylaşmıştı, orada da kapı kartonlarının sökümü anlatılıyor.

İnşallah depodan iyi haberler çıkar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Depoya baktım. 3 tane ayak var 2 uzun 1 kısa... eksik başka neler var?

Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı
14 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Depoya baktım. 3 tane ayak var 2 uzun 1 kısa... eksik başka neler var?

Doğan SLX iç cam sıyırıcı fitil eksik şu an için:rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
murat arıcı

merhabalar benimde aynı sorunum var sag ve sol cam iç  sıyırıcı fitile yada çıta tam olarak ismini bilmiyorum sag ve sola ihtiyacım var  birde sag sol ve orta hava  ızgaralarım kırık yapıstırma ilie duruyo bunları acaba nerden bulabilirim  BARTIN da yasıyorum buralarda bulma sansım yuzde sıfır yonlendire bilecek yada elinde olan yada satan varsa cok sevinirim 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kenan Kantarcı
On 31.07.2018 at 03:37, murat arıcı yazdı:

merhabalar benimde aynı sorunum var sag ve sol cam iç  sıyırıcı fitile yada çıta tam olarak ismini bilmiyorum sag ve sola ihtiyacım var  birde sag sol ve orta hava  ızgaralarım kırık yapıstırma ilie duruyo bunları acaba nerden bulabilirim  BARTIN da yasıyorum buralarda bulma sansım yuzde sıfır yonlendire bilecek yada elinde olan yada satan varsa cok sevinirim 

Doğan SLX iç sıyırıcı fitilleri Adanada bulamadım, internette de yok. Tofaş parçası diye her köşebaşında bulurum dedim fakat öyle değilmiş. Eski kırık fitilleri japonla yapıştırıp taktım yerine. Orta ve sağ ızgaralar için de internete bakabilirsiniz fakat bulabileceğinizi sanmıyorum stokta olmuyor genelde ya da çok fahiş fiyat isterler. Ancak çıkma bulunacak parçacılardan. O da İstanbul, Ankara gibi yerlerde olabilir fiyatları da yine yüksek olur.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mücahit Yıldırım

Merhaba dogan slx ic cam sıyırıcılarini bulabilcegim bildiğiniz bi yer var mi  ben siyiricilarda kirik 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yılmaz Ozan
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...