İçeriğe Yönlendir

Civic - Normal Fardan Mercekli Far Olur mu ?

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba ben fd6 Honda aracımın normal olan farlarını kısalar uzunlar dahil mercekli hale çevirmek istiyorum, piyasaya baktım 1250 lira yazan var, kendi elimden geleceğine inanıyorum sadece böyle bir şey var mı ? Mesela angel yapma olayını çözdüm yaptım, şimdi bu mercekler satılmıyor mu satiliyor ise bunlar her arabanın farina göre mi ? Yoksa Universal mi ? Nasıl temin ederiz, böyle bir çalışma yapan yada şahit olan var mı ? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu konuda çalışma yapan var forumda. Temiz ve düzgün bir el işçiliği gerektiren bir konu. Sizi yönlendireceklerdir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

@Servet Aydın almanız gereken parçaların linklerini aliexpress üzerinden verecektir sanırım. Ama iyi el becerisi isteyen bir iştir. Şimdiden kolay gelsin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Fd6 kasada orijinal xenon ama merceksiz far var sanirim. Alet edavat varsa yapabilirsiniz ama sadece kisaya yapin fara agirlik yapar far tasinin ayaklarini zorlar zaten uzun farda calisma alani cok kisitli. Bu iste en onemli alet dremel- gravur makinasidir far tasini kesmek icin buna ihtiyaciniz var.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tavsiyem, sadece kısalara mercek konması. Metin hocam zaten gerekeni söylemiş. İki yol var önünüzde. Ya Çin menşei hazır mercek alıp camı açacak ve 15 dakika içinde takacaksınız yada çıkma mercek alıp düzgün odaklama ve ayar ile montaj yapacaksınız.
Eğer ilk kez mercek montajı yapacaksanız tek atışlık hakkınız olduğunu unutmayın. Açısı hatalı montaj ciddi sorun demektir

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Bu farları temin etmek için bana link atarmisiniz rica etsem 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Örnekler, misal bu. H1 led kullanılır ise mercek ömrü çok uzun olur. Montajı kolaydır.

2 adet bixenon lens Shroud ile 2.5 inç projektör lens H4 H7 Bi xenon bi-xenon lens H1 için, H11, 9005,9006 araba hid far
http://s.aliexpress.com/nMFJRbI3
(from AliExpress Android)

Bunun arkası reflektör için biraz büyük. Ampülün yuvasında ufak işlem kafi. Mercek büyük ışık gücü daha fazla. Ve yine led ampül ile kararma olmaz iç yüzeyde

ROYALIN Araba Stying Tam Metal Q5 Bi Xenon Mini 3.0 D2S D2H H4 için projektör Lens HID Araba Işıkları ile Shoruds GTI için Maske oto
http://s.aliexpress.com/IRJvyInA
(from AliExpress Android)

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Birde on arastirma yapin daha once yapilmis montajlari inceleyin hangi mercek ve kapaklari kullanilmis yakismis mi aracinizdaki xenon ampule hangi mercek olur vs arka kapakta islem gerekecek mi falan. Yerinizde olsam butce varsa bir takim cikma far alir onun uzerinde calisirdim.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

fd6 Honda da eğer xenon far varsa ampul tipi d2r olabilir.2003 Nissan primera ve 2004 volvo s40 da merceksiz düz farlarında bu tip ampül vardı.

Eğer aracınızda bu donanımdaysa d2s mercek de kullanabilirsiniz.Mercek ve ampül dışında masrafınız da olmaz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...