İçeriğe Yönlendir

Fluence - Askı Rotu , Z-Rotu boyu

Tunahan Küçük

Recommended Posts

Tunahan Küçük
(düzenlendi)

Merhabalar,

2013 Renault Fluence Icon aracımın sol ön teker askı rotundan lökür lökür sesler gelmeye başladı.Değiştirmek istiyorum fakat 2 farklı boyu olduğunu farkettim.
Parça numaraları : 546182198R,546180009R = 264mm bu ürünlerin TRW kodu JTS927, Birde 546180002R,546188879R diye bir parça numarası mevcut bu ürünün uzunluğu 275mm ve TRW kodu ise JTS144 sorum ise şu;

Askı rotu kısa veya uzun olunca ne fark ediyor.Rusyada satılan modellerinde genelde kısa olan askı rotu kullanılmış.Kısa olsa sanki daha dayanıklı olur gibi geliyor.Bu konuda bilgiye sahip olan varmı acaba?

Teşekkürler İyi günler.

tarihinde Tunahan Küçük tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uzun varken kısa kullanamazsınız. Bir yetkili servise şasi numaranızı verip aracınızdaki askı rotunun kodunu öğrenebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tunahan Küçük

Her ikisi de takılabiliyor.Hatta RUS forumlarında bir süre birini uzun birini kısa kullanan bile olmuş.Yetkili servis yazılımı Dialogys'e göre de her ikisi uyumlu gözüküyor. Benim sormak istediğim bu uzunluk veya kısalık neyi neleri etkiler?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Tunahan Küçük yazdı:

Hatta RUS forumlarında bir süre birini uzun birini kısa kullanan bile olmuş.

Vodka nelere kâdir :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Tunahan Küçük yazdı:

Merhabalar,

Merhaba.. konunuz fluance bölümüne taşınmıştır.. 

Yorum bağlantısı
Tunahan Küçük

Bir fransız forumundan edindiğim bilgiye göre son durum aşağıdaki şekilde.

-Renault 546180002R original for the European version

-Renault 546182198R original for Russia and Turkey

Bu durumda 10mm daha kısa olan versiyon bizimki,TRW almak istiyordum ancak hiçbiryerde stokta bulamadım. Votto,Teknorot,Delphi,LKS,Kapimsan markaları var heryerde bunlardan hangisini önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 07.09.2017 at 12:22, Tunahan Küçük yazdı:

Bir fransız forumundan edindiğim bilgiye göre son durum aşağıdaki şekilde.

-Renault 546180002R original for the European version

-Renault 546182198R original for Russia and Turkey

Bu durumda 10mm daha kısa olan versiyon bizimki,TRW almak istiyordum ancak hiçbiryerde stokta bulamadım. Votto,Teknorot,Delphi,LKS,Kapimsan markaları var heryerde bunlardan hangisini önerirsiniz?

Parçacılar Aracınızın şasi numarasını girerek aracınız için uygun parçayı bulurlar. Sizin arayış içine girmenize gerek kalmaz. 

Bence parça marka önerisini de ustanız yapmalı. Çünkü sürekli takıyorlar ve en güzel geri dönüş ustalarda oluşuyor. 

Yorum bağlantısı
Tunahan Küçük
(düzenlendi)

Mehmet bey ,
Parçacılara şase numarası verdiğimde her iki numarayıda uygun olarak belirten farklı parçacılar oldu.(JTS144 ve JTS927) O sebeple zaten bu konuyu açtım belki daha önce başına gelen olmuştur diye...
Ben yapabildiğim kadarıyla bazı şeyleri kendim yapmayı ve araştırmayı seven biriyim. Forumlarda birkaç arkadaşın önerisi neticesinde Votto marka yerli ürünü aldım ve kendim değiştirdim şehir içinde deniyorum. Ömrü kısa olursa mutlaka buraya yazarım ancak ürün genel anlamda kaliteli gibi imalat işçiliği falan gayet kaliteli duruyor.Malzeme kalitesini zaman gösterecek fakat kötü bir yoruma rastlamadım.

g9jpRQ.jpg
POvNzb.jpg

tarihinde Tunahan Küçük tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...