İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klima Sorunu

Osman TUĞRUL

Recommended Posts

Osman TUĞRUL

merhaba

2011 model titanium aracım ile memleketten dönerken klima butonuna bastım ve ışığı yandığı halde bir türlü çalışmadı yol üzerinde bir klima servisi buldum ve sorunu anlattım usta sistemde gaz kalmadığını bu yüzden kompresör un çalışmadığını söyledi sisteme hava bastı ve boruda çatlak olduğunu tespit etti ve boru sokuldu kaynak yapıldı ve takıldı sonra sisteme gaz ve yağ dolumu yapılınca klima çalıştı ancak klima açıkken kompresör kendi kendine sürekli çit deyip açılıp kapanıyor böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar çözümünüz ne oldu acaba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunun sebebi fazla gaz veya az gaz olabilir. Makine ile dolum yapıldığında konsoldaki gramaja göre basıldı mı?

Yorum bağlantısı
Osman TUĞRUL

evet hocam makina ile yapıldı 600 gram gaz basıldı basımdan önce vakum da yapıldı 10 dk ama neden böyle yapıyor anlamıyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hala kaçırıyor olabilir mi acaba? Bu yüzden belki yine gaz azalmıştır.

Yorum bağlantısı
Osman TUĞRUL

kaynak yapıldıktan sonra tekrar hava basıp kaçak kontrolü de yapıldı kacak olmadığına eminim

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Sürekli devreye girip çıkıyorsa sistemde gaz azdır. Bendede aynısı oluyordu.Klima radyatöründe kaçak tespit etmiştik.Tekrardan göstermenizde fayda var.:good1:

Yorum bağlantısı
Osman TUĞRUL

haklisin hocam şimdi bir yerde liste buldum gaz miktarlarını gösterir 390 gr yazıyor tekrar klimacı mi boşaltacak bu gazi yoksa kendimiz düzelene kadar sibop tan boşaltsak olur mu :)

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam

Fazla gaz basilmks sisteme zarar verir 380 400 gram gaz alir fiesta

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Gaz fazla olunca da az olunca da aynı tepkiyi alırsınız. Kompresör sık sık devreye girer çıkar. Otomatik makine dolum yapan bir yerde tekrar baktırın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...