İçeriğe Yönlendir

CZEA Motor (1.4 TSI DSG ACT) Hakkında.

Mert Ender

Recommended Posts

Eren Gökmen
doğuşun servisi bunu anlamadı mı yani? arıza olarak kabul edip optimizasyon falan yapıldı denmiş?
Anlasalar söylemeden gostergeyi duzeltip, yakit guncellemesi yaptik, cok da ugrastik ama degdi deyip musteri memnuniyetinin dibine vurabilirlerdi [emoji23]
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
3 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Merhaba, sorun yok çaresini anlatıyorum.

Şimdi bu tüketim gösterim şekli L/100km olması gerekirken km/L ayarlı gelmiştir. Yani 100km de kaç litre değilde 1 litre ile kaç kilometre yı gösteriyor.
Biraderin aracında da aynı sıkıntı vardı muhtemelen sizin araçta biraderin aracı gibi Avrupa için üretilip buraya ithal edilen araç.

Yol bilgisayarından gösterim ayarlarından L/100km ye alın düzelecek

Yabancı forumlarda , özellikle Hindistan forumlarında bu birimi kullandıklarını görmüştüm. Bizde kuruş/ km  var ya :) ,bunlarda da böyle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yabancı forumlarda , özellikle Hindistan forumlarında bu birimi kullandıklarını görmüştüm. Bizde kuruş/ km  var ya [emoji4] ,bunlarda da böyle. 
Fiat serileri hâlâ böyle, bendeki land, torq programı ile yakıt litre / km çıkıyor.
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

doğuşun servisi bunu anlamadı mı yani? arıza olarak kabul edip optimizasyon falan yapıldı denmiş?

Dogus benim yanimda ogrendi ustaligi ama tam ogrenememis

Yorum bağlantısı
Mert Ender
17 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç Seat mı ?

Evet.

17 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ölçüm hatası var.. 

Kaç defa ölçtünüz.. 

Şehir içi 10 litre yakan aracın uzun yolda 17 litre yakabilmesi için ortalama 220 km hız ile gidiyor olması gerek.. Böyle bir durum var mı ?

Uzun yol hız ortalamanız kaç km ?

130'u pek geçmem. 220 gibi bir hız mümkün değil, yan rüzgarlardan etkileniyor zaten.

17 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

Yol bilgisayarı İngiliz ölçü biriminde kalmış olmasın

Yol bilgisayarı İngiliz ölçü biriminde kalmış olmasın

Metrik.

13 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Anlasalar söylemeden gostergeyi duzeltip, yakit guncellemesi yaptik, cok da ugrastik ama degdi deyip musteri memnuniyetinin dibine vurabilirlerdi emoji23.png

Ne güzel olurdu :) 

15 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Şimdi bu tüketim gösterim şekli L/100km olması gerekirken km/L ayarlı gelmiştir. Yani 100km de kaç litre değilde 1 litre ile kaç kilometre yı gösteriyor.
Biraderin aracında da aynı sıkıntı vardı muhtemelen sizin araçta biraderin aracı gibi Avrupa için üretilip buraya ithal edilen araç.

Umarım dediğiniz gibidir. Sinirlerim bozuluyor, rüyalarıma sıralı Prinz yok BRC LPG'ler giriyor artık. :shok:

Yorum bağlantısı
Mert Ender
15 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Merhaba, arabanın her tarafını kurcalamıştım ama bunu görememiştim. Yerini tarif etmeniz mümkün olur mu?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Merhaba, arabanın her tarafını kurcalamıştım ama bunu görememiştim. Yerini tarif etmeniz mümkün olur mu?
Nokta atışı tarif edemem ama sıcaklık mesafe vb birim ayarlarının orada
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Tekrar merhaba,

Mert Yeldan'ın önerisi üzerine gerekli ayarı düzelttim, gerçekten de farklıymış. L/100 km olunca tüketim de son 200 km ortalaması olarak 6,6 olarak göründü. :)

İçim ferahladı, hangi talihsiz arızaya denk geldim diye söyleniyordum.

Yanıtlayan, ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
3 dakika önce, Mert Ender yazdı:

Tekrar merhaba,

Mert Yeldan'ın önerisi üzerine gerekli ayarı düzelttim, gerçekten de farklıymış. L/100 km olunca tüketim de son 200 km ortalaması olarak 6,6 olarak göründü. :)

İçim ferahladı, hangi talihsiz arızaya denk geldim diye söyleniyordum.

Yanıtlayan, ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Gözünüz aydın :)
Ben sizin yerinizde olsam gittiğim servisi merkezlerine bir güzel şikayet ederdim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mert Ender
8 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Ben sizin yerinizde olsam gittiğim servisi merkezlerine bir güzel şikayet ederdim. 

Yapmak lazım, evet, ama garanti balayımız devam ettiği için şimdilik erteliyorum. En azından bir daha gitmeyeceğim bir servis olacak.

Bir de "yakıt optimizasyonu yaptık" dediler, şimdi arabayı da boşuna kurcalatmış olduk. Acaba ne yaptılar? Ben özellikle belirtmediğim halde kadran selamlamayı yapmışlar mesela...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Mert Ender yazdı:

Evet.

Seat bölümüne taşıyorum.. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
5 dakika önce, Mert Ender yazdı:

Yapmak lazım, evet, ama garanti balayımız devam ettiği için şimdilik erteliyorum. En azından bir daha gitmeyeceğim bir servis olacak.

Bir de "yakıt optimizasyonu yaptık" dediler, şimdi arabayı da boşuna kurcalatmış olduk. Acaba ne yaptılar? Ben özellikle belirtmediğim halde kadran selamlamayı yapmışlar mesela...

Şikayet sonrası korktuğunuz gibi olmaz. Emin olun birdahakine kapıda karşılarlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Ender
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Seat bölümüne taşıyorum.. 

Teşekkür ederim, motor bu markalarda ortak bir motor olduğu için başka VAG grubu araçlarda da benzer bir sorun olabilir diye düşünerek genel olarak başlık açmıştım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
20 dakika önce, Mert Ender yazdı:

Teşekkür ederim, motor bu markalarda ortak bir motor olduğu için başka VAG grubu araçlarda da benzer bir sorun olabilir diye düşünerek genel olarak başlık açmıştım.

Her bölümü görüyor ve okuyoruz Mert Bey. sorun olmaz.. Doğru yerde olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

hatalarını belgeledim , nerden bilelim senin yapmadaığına dediler doğuşun servisinde...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök
21 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

hatalarını belgeledim , nerden bilelim senin yapmadaığına dediler doğuşun servisinde...

belkide sizi forumdan takip ediyorlardır kendi yapmıştır diyebilirler bu durumda :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ustalara internette böyle yazıyor deyince kızıyorlar bir de. Servise bu konuyu çıktı alıp posta ile gönderin. Biraz iş öğrensinler. Forumdaki arkadaşlar arızayı aracı görmeden tespit ediyor ama servisteki süper yetenekli arıza tespit cihazlı usta hatayı farketmiyor. Çünkü prosedürleri takip etmeyi ve hata aramayı bilmiyor. Öğrenmişler bir arıza kodudur gidiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Ender

sağolun :) muhtemelen 7 olur o, benzinli araba o kadar da olsun. 8 dahi olsa kabulüm.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

130 km.yi geçmeden uzun yolda sakin kullanımda bu motor 5,5 - 6 arasında ancak yakar ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...