İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Egr Map ve Boğaz Kelebeği Temizliği

Emre Yaşar

Recommended Posts

Emre Yaşar

2005 benzinli otomatik Mondeomun Boğaz kelebeğini, map sensörünü ve Egr sini temizleteceğim. Sebebi çekiş biraz düşük ve yakıt tüketimi biraz fazla. 

Bunları yaptıktan sonra özellikle Boğaz kelebeği temizliğinden sonra adaptasyon yapılması gerekir mi? Burda sağlam Bi vw Ustası vw lerde adaptasyon gerekiyor, dedi. Senin arabada gerekirse bende Ford a uygun bilgisayar yok dedi. Bilgisi olanlar, daha önce yaptıranlar yardım lütfen...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bogaz kelebegi VW de adaptasyon gerekir Fordda durum nedir bilmiyorum. Cekis icin kelebek temizliginin hissedilir bi etkisi olmaz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ford'ta gerek olmamakla beraber, EGR'yi direkt iptal ettirin.

Diğer bakımlar ne alemde? Buji vs?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

@Çağlar Bayur danışmadan bekleniyorsunuz :)

Toyota ve hyundaide kendim gaz kelebeğini temizlemiştim otomatik kalibrasyon yapmıştı.

Yorum bağlantısı
Emre Yaşar
(düzenlendi)

Bujiler yeni. Yağ ve filtrelerde yeni. 

Egr yi iptal ettirince yakıt iyice artmaz mı. Araç benzinli. Benzinlide Egr mekanik mi iptal oluyor. Mekanik değilse nasıl iptal olur?  İptal olursa nasıl bir faydası olur

Şahsi fikrim mümkün olduğunca iptal ettirmemek..

tarihinde Emre Yaşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

EGR iptali benzinliler için yazılım güncellemesi ile yapılabiliyor. Ford yetkili servislerinde güncel yazılımla EGR otomatik iptal oluyor. Yine de @Çağlar Bayur

u bekleyelim konuya.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

İşleme başlamadan akünün eksi kutbunu sokerseniz bir problem yaratmaz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

EGR iptali benzinliler için yazılım güncellemesi ile yapılabiliyor. Ford yetkili servislerinde güncel yazılımla EGR otomatik iptal oluyor. Yine de @Çağlar Bayur

u bekleyelim konuya.

mk3 te yazılım güncelleyince egr iptal oluyor ancak sadece tdci motorda.  Her güncellemede bazı değişiklikler olur, yeni versiyonun içeriğini okurken dikkatimi çekmişti, servise sorsan haberi yok ama

3 saat önce, Emre Yaşar yazdı:

adaptasyon yapılması gerekir mi? B

adaptaasyon gerekmez, motor yönetim sistemi farklıdır. ancak sizdeki mtorda emme manifoldunda klapeler vardır, onlarda sıkıntı çıkabiliyor oraay da baktırın çekiş dşer yakıt artar görevşerini yapmazlar ise. tamie takımı set halinde vardır parçası ucuz işçiliği daha pahalaıdır ancak değer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

EGR konusunu bilemem de. Boğaz kelebeği temizliği bize arabayı sattırmıştı. Çok sıkıntı bir konu. Hiç bulaşmayın derim. Hiç ellenmemesi gereken bir nokta var onu çoğu kişi bilmiyor. Dokunduğunuz zaman bütün ayar gidiyor..

Yorum bağlantısı
Emre Yaşar
(düzenlendi)

Birde motor çok hızlı ısınıyor. 500 m gidince motor tam ısınmış oluyor. Bilmiyorum bununda konuyla ilgisi var mıdır. Normal bir durum mudur? Benzinli, lpgli Vw bora da var bizde. Onun motoru 3-4 km gidince anca ısınıyor. 

tarihinde Emre Yaşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 07.09.2017 at 12:24, Emre Yaşar yazdı:

Birde motor çok hızlı ısınıyor. 500 m gidince motor tam ısınmış oluyor. Bilmiyorum bununda konuyla ilgisi var mıdır. Normal bir durum mudur? Benzinli, lpgli Vw bora da var bizde. Onun motoru 3-4 km gidince anca ısınıyor. 

Benzinli motor bu mevsimde 500 metre yükte giderse ısınır... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...