İçeriğe Yönlendir

Yeni Aracım (2011 Fabia Ambiante Dynamic)

Selçuk Tutar

Recommended Posts

Selçuk Tutar

Herkese merhaba;

Uzun bir arayışın ardından sonunda muradıma erdim, 2 aylık bir süreçte 7 tane araç görmeye gittim, 2 aracı expertize soktum tabi ki dürüst olmayan bir çok insanla karşılaşmak zorunda kaldım ve araçları almaktan vazgeçtim, 2 parça boyalı denilen araç 2 değişenli 6 parça boyalı çıktı :), hem maddi hem de manevi olarak yıprandım diyebilirim bu süreçte, aradığım aracı İstanbul'da bulamayacağımı anlayınca çevre illere yöneldim, fakat burda da şöyle bir sorun oluşuyor, resimlerde kız gibi görünen araçlar yanlarına gidince huysuz virjin gibi göz kırpıyor.

Eşimin ısrarları ile SKODA Fabia almaya karar verdik, ve çevre illerden en yakını ve annemin'de memleketi olan KIRKLARELİ den bulduğum bu aracı, gözümü karartıp, salı sabaha karşı  04:00' te otogardan bindiğim otobüs ile almaya gittim.

Bu sefer resimlerde kız gibi görünen araç yanıma geldiğinde gerçekten yüzüm güldü :) 

Sahibi gerçekten çok temiz bakmış, fiyat konusunda da beni üzmedi ve ilk konuşmamızda anlaştık. Bu arada noterdeki suratsız abla kimliğimi beğenmedi ve satışı yapamayacağını belirtti, çok şükür ki küçük bir yerde olmamız sebebi ile 2 adet fotoğraf çekildim ve nüfus müdürlüğünde 20 dk içinde yeni kimlik başvurusunda bulundum ve geçici kimlik belgesi ile satışı gerçekleştirdik.

Bu arada forumda hiç FABİA kullanıcısı yok sanırım ilk konuyu ben açmış oldum. AraÇ Resimlerini ekleyip hakkında bilgi vereyim  birazda;

Aracım 2011 Fabia 1.2 70HP Ambiente Dynamic Olarak geçiyor 145.000 km'de sol ön çamurluğu değişmiş ve sol iki kapısında lokal boya mevcut.

QpERj3.jpg

g9zkQR.jpg

Ma56jQ.jpg

9D8Vj3.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

:nazar:

Güle güle kullanın. Ne kadar mal oldu acaba?

aracı 30.000 tl ye aldım.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hayırlı olsun. Suratsız noter çalışanı adamı kimlik sahibi yapıyor demekki, lugata eklemek lazım:)

30'a da gayet ideal bir araç bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar
1 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Hayırlı olsun. Suratsız noter çalışanı adamı kimlik sahibi yapıyor demekki, lugata eklemek lazım:)

30'a da gayet ideal bir araç bu arada.

Teşekkür ederim, ilk başta çok moralim bozulmuştu ama 20 dk da yeni kimlik başvurusu yapıp aracın satışını da alınca kendisine minnetterım :) 

3 gündür 205 km yol yaptım  ve araçtan şuanlık aşırı memnunum, 1.2 HTP motor çok verimli, daha önce kullandığım 1.2 Clio Joy aracım gerçekten yokuş çıkmıyordu.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
10 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Valla öyle :D Aynısı başıma geldi zira, ehliyetimi kabul etmemiş, ehliyetimi yeniletmiştim noter yüzünden :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar
6 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Valla öyle :D Aynısı başıma geldi zira, ehliyetimi kabul etmemiş, ehliyetimi yeniletmiştim noter yüzünden :D

Ehliyetimi istemedi Allahtan zira, ehliyetim kayıp :biggrin: 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

:shok: Yenisine başvurun derhal. Belgesiz araç kullanmanın cezası 500TL diye hatırlamakla beraber, ceza puanı yanında üstünüze şirket kurulma ihtimali de var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

:shok: Yenisine başvurun derhal. Belgesiz araç kullanmanın cezası 500TL diye hatırlamakla beraber, ceza puanı yanında üstünüze şirket kurulma ihtimali de var :)

Bugün aracın sigortası ve bakımı içi günümü ayırdım, yarın ehliyet yenileme için bolca vaktim var onu planlıyordum zaten. :) 500 tl iyi rakammış bu arada :shok:

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Güle güle kullanın, sınıfının en ferah arabası, hem tavan yüksekliği hemde arka diz mesafesi olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

2011 model arabayı 30.000 liraya almak bence çok iyi.İçinize de sinmiş güle güle kullanın kazasız belasız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin. Fabia satış fiyatına oranla alınabilecek en iyi arabalardan biridir. Çekişi de içinize sindiyse ne mutlu size..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar
13 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

O rakama çok iyi araba.

Ortalama tüketimi kaç litre?

Aldığım gün depoyu fulledim ve sayaçları sıfırladım, 150km si Babaeski - İstanbul olmak üzere şuan 280 km yol yaptım ve ortalama yakıt tüketimi 6.2 lt olarak gözüküyor.

8 saat önce, Eray Çalışkan yazdı:

2011 model arabayı 30.000 liraya almak bence çok iyi.İçinize de sinmiş güle güle kullanın kazasız belasız :)

Teşekkürler iyi dileğiniz için :)

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Selçuk Tutar
(düzenlendi)

9KV6xO.jpg

Herkese hayırlı ramazanlar,

Aracıma ufak dokunuşlar yapmaya başladım,

5×100 15' Jant tavsiyesine ihtiyacım var. 

Saygılar

tarihinde Selçuk Tutar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...