İçeriğe Yönlendir

Mondeo 1 - Antifiriz ve Yağ Tavsiyesi

Emir Can Küçük

Recommended Posts

Emir Can Küçük
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. 1993 Model 2.0 136ps 148 bin kilometrede tertemiz bir Mk1 e sahibim. Araç daha önce Adanada olduğu için hiç antifiriz konulmamış. Şimdi ben Ankaradayım ve antifiriz koymak zorundayım. Fakat hangi renk antifiriz konulması gerektiğini bilmiyorum. Bir de yağ olarak sanırım 5w-30 kullanmam gerek. Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Daha önce antifriz kullanılmadığından organik asit teknolojili uygun bir ürün kullandığınız taktirde sistemde kaçak çatlak veya delinme olma ihtimali yüksek saatli bomba yani özetle. Antifriz sadece soğukta donmaya karşı değil korozyona ve kireçlenmeye karşı da korur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
26 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Antifriz sadece soğukta donmaya karşı değil korozyona ve kireçlenmeye karşı da korur. Daha önce antifriz kullanılmadığından, organik asit teknolojili uygun bir ürün kullandığınız taktirde sistemde kaçak çatlak veya delinme olma ihtimali yüksek saatli bomba yani özetle.

Koray Bey son derece haklı... Ancak, Ankara'da da anfifriz kullanmak mecburi... Şimdi, önce kırmızı antifriz kullanıyorsunuz. Ama, aracınıza antifriz koymayı bir motor ustası veya bir servis yapsın. Onların gözetiminde olsun. Onlar gerekli sınamaları yaparlar, varsa sorun tespit ederler.

Yağ ise, 5W-30 kullanılıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu işlem sonucu ortaya çıkacak sorunlar anında çıkmayacaktır.. Zaman alacaktır.. Bu sebeple sürekli gözlemek gerek. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Üstadlar a katılıyorum + ilk etapta 1litre kırmızı antifriz ile başlayın sorun çıkarmaz ise normal orana geçin ve mümkünse 3--4 hafta kontrol edin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emir Can Küçük

Önerileriniz için teşekkür ederim. Zaten su haznesinin içi turuncu pas yada kireç gibi bişeyle kaplı. Geçen hafta üst hortum çok ince patlamıştı ve hortumun içide aynı şekilde kirliydi. Hortumu kendim değiştirdim. Suyunu tamamladım. Şimdide kışa girmeden antifiriz koyacağım için sormak istedim. Geçen kış kırmızı koymuştum. Fakat aklımda soru işareti kalmıştı. O yüzden sormak istedim. Şimdi antifiriz koymadan temizlemek lazım içeriyi. Bakalım uğraştıracak gibi. Çok teşekkür ederim.

14 saat önce, Koray Demir yazdı:

Daha önce antifriz kullanılmadığından organik asit teknolojili uygun bir ürün kullandığınız taktirde sistemde kaçak çatlak veya delinme olma ihtimali yüksek saatli bomba yani özetle. Antifriz sadece soğukta donmaya karşı değil korozyona ve kireçlenmeye karşı da korur.

13 saat önce, Muhteşem Or yazdı:

Koray Bey son derece haklı... Ancak, Ankara'da da anfifriz kullanmak mecburi... Şimdi, önce kırmızı antifriz kullanıyorsunuz. Ama, aracınıza antifriz koymayı bir motor ustası veya bir servis yapsın. Onların gözetiminde olsun. Onlar gerekli sınamaları yaparlar, varsa sorun tespit ederler.

Yağ ise, 5W-30 kullanılıyor. 

13 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu işlem sonucu ortaya çıkacak sorunlar anında çıkmayacaktır.. Zaman alacaktır.. Bu sebeple sürekli gözlemek gerek. 

13 saat önce, Coşkun Basan yazdı:

Üstadlar a katılıyorum + ilk etapta 1litre kırmızı antifriz ile başlayın sorun çıkarmaz ise normal orana geçin ve mümkünse 3--4 hafta kontrol edin

Önerileriniz için teşekkür ederim. Zaten su haznesinin içi turuncu pas yada kireç gibi bişeyle kaplı. Geçen hafta üst hortum çok ince patlamıştı ve hortumun içide aynı şekilde kirliydi. Hortumu kendim değiştirdim. Suyunu tamamladım. Şimdide kışa girmeden antifiriz koyacağım için sormak istedim. Geçen kış kırmızı koymuştum. Fakat aklımda soru işareti kalmıştı. O yüzden sormak istedim. Şimdi antifiriz koymadan temizlemek lazım içeriyi. Bakalım uğraştıracak gibi. Çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...