İçeriğe Yönlendir

Ağır Hasarlı Araç Alınır mı?

Sinan Kozan

Recommended Posts

Sinan Kozan
(düzenlendi)

iyi akşamlar 

sizlere birşey danışmak istiyorum

araç arıyorum sık sık karşıma gelen bir durum var mesela arabada 1 veya 2 parça boya oluyor ama araç ağır hasar kayıtlı diyorlar fiyat olarak da baya uygun oluyor.

hatta bugun bir tane 2015 benzin lpg li focus titanium vardı 50 bin e birisine verdiler.

ben günlük 120km uzun yol yapıyorum ve aldığım arabayı en az 3 yıl kullanacam 

düşük kilometreli böyle bir araç alsam nasıl olur satarken çok sıkıntı yaşar mıyım ?

teşekkür ederim

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Her malın bir alıcısı var. Yine uygun tutunca satılır ama siz satarken düşük km gibi bir avantaj da kalmayacak, satış bir tık daha zor olacak ama fiyat uygun tutulursa o da satılır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Tavsiye etmem.Satarken çok yıpranırsınız.

Keyfinizi kaçırırlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hasarın meblağına bakılarak dğeil de tekniğine bakılrak alınabilir. bu durumda da dürüst satıcı bulunacak.. o kısmı zor sektörde

kaskosuz iken ikiye ayrılıp tamir edilip satılanlar alınyor rahatça.. göz görmez ise gönül katlanırmış

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

Satarken ucuza alip ucuza satarsiniz illaki satilir , burda önemli olan arac servistemi yapilmis , eger disarda toplandiysa ucuz iscilik , yan sanayi veya uydurmasyon bir toplamayla parayi fazla alip az harcayip arac deger kaybini cikartmaya calisiyolar aradan  bu riskli , exper ile götürü usulu anlasiyorlar , yoksa 1 boya ile arac perte cikmaz , tanidigim birisi aldi s 60 2011 aracta 60 ve 20 hasar kaydı var 2 boya var sadece.  Kimbilir arac ne maceralar yasadi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Sinan Kozan yazdı:

iyi akşamlar 

Konuyu teknik sohbete taşıyorum ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kozan
(düzenlendi)

bütçem 50 zorlasam az birşey daha üstüne çıkabilirim 

malüm araç fiyatları baya yüksek bende modelli olsun az km olsun diye yönelmiştim bunlara 

teşekkür ederim :(

örnek olarak göstermek gerekirse 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-temiz-golf-7-478180147/detay/

tarihinde Sinan Kozan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Araçlar pahalilastikca en küçük hasar bile yüksek meblağ olarak çıkar mı karşımıza. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Butce 50 ise cok rahat hatta hatasiz belki boyasiz Astra J bulursunuz. Su an benim icin 2010 uzeri araba modellidir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Hasarın nasıl olduğu çok önemli. Şasesi ya da sütünları hidrolik mengenelerle düzeltilmiş bir araca binmek çok hoş değil bence. Atacı bir yöne kıvırıp tekrar düzelttiğinizde ikinci kıvırmada ataç kırılır. Bilmem ne demek istediğim anlaşıldı mı ?

Bir de kim ne derse desin seri imalat şartlarında üretilen bir arabanın usta tarafından ya da servis tarafından aynı koşullarda toplanması imkansız. Biz yakıt sistemi parçalarını yaparken parçaların içindeki mikron mikron tozları ölçüyoruz. Özel ameliyathane gibi odalarda yapıyoruz. Her bir civata çok özel torklanıyor. 

Bence hasarlı bir C sınıfı araçtansa hasarsız bir B sınıf araç bakmak daha doğru.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Tamir edilmiş ağır hasarlı araç alınmaz. Sizin uğraşacak vaktiniz varsa hasarlı alıp kendiniz yaptırın. Benim vaktim olsa hasarlı alıp tamir ettirirdim.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin

Hocam;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-2008-c4-grand-picasso-7-koltuklu-472280214/detay

Bu araç pert, arkadaşım aldı yaptırdı. :) hasarlı resmi mevcut.

Çalıştığım kurumda yarısı neredeyse pert alır biner, ama dikkat ettikleri model en az 2010 üzeri yada km düşük olması gibi.

Söyledikleri şu; Pert işi olmasa bu paralara bu arabalara binilmez,

Uygun alınır tanıdıktan alınır, uygun satılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ağır hasarlı araç alınır ancak aracı hasarlı olarak alırsanız. Daha sonra kendiniz tamir ettirirsiniz ve binersiniz. 

Ayrıca ağır hasar dediğiniz de göreceli bir kavram. Kimi araçlar pek bir hasarı olmamasına rağmen tamir maliyetleri sebebiyle sigorta şirketi tarafından ağır hasarlı olarak perte ayrılıp satılıyor. 

Atıyorum kaskolu bir arabada yetkili servis 30.000 tl maliyet çıkarıyor diyelim. Sigorta şirketi 30.000 tl ödemektense aracın kasko bedelini ödüyor. Sonra da o aracı satıyor. Cebinden 30.000 tl çıkmıyor da 20.000 tl çıkıyor mesela böylece zarardan kar etmiş oluyor. 

Bu arabaları da sigorta şirketlerinden alan firmalar var. İhaleyle alıyor çoğu. Sonra da yaptırıp satıyor.

Kim ne derse desin hasarlı araç alım/satım kısmı başlı başına bir sektördür. Üstelik ciddi paralar dönmektedir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

2.5 yıldır ağır hasarlı palio ya biniyorum ne yolda gidişi ne mekanik hiç sorun çıkarmadı maşallah .

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Değişen parçası olmadan yüksek rakamlı hasarı ve ağır hasar kaydı varsa yaklaşmam kesinlikle. Bu kadar hasar kaydını alttan darbe alarak yapmıştır diye düşünürüm.

Sadece kaportadan hasar almış, iç tarafa girmeyecek kazalara karışmışsa ve buna istinaden hesaplıysa alınır.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Sinan abi çok sahtekarı var bu işin almışken kafan rahat olsun ağır hasar kayıtsız araç al bence değişen yok sigorta şirketinden para alınmak için hasar şişirildi diyorlar artık adamlar enayi değil ne diye fazla para versin öyle arabalar illaki yemiştir bir yerden alltan yandan bir yerden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bir çok pert araba satan arkadaşlara göre yani çoğunda  dedikleri şey şu. experler sahtekar sigorta şirketleri enayi 

yok öyle bir dünya hiçbir arabaya ağır darbe yemeden ağır hasarlı parası ödemez sigorta şirketi . içinde değilim tabiki ama 30 40 bin para ödeneceği zaman 10 kere kontrol ediliyordur o :biggrin:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

E diyelim ki gerçekten hasar küçük, sigortayı kandırmak için şişirmişler.

Yani muhatabımız sahtekar, asla böyle adamlarla  iş yapmam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
7 dakika önce, İbrahim Arslan yazdı:

E diyelim ki gerçekten hasar küçük, sigortayı kandırmak için şişirmişler.

Yani muhatabımız sahtekar, asla böyle adamlarla  iş yapmam.

Sigorta şirketleri yemez. Karşımızdaki bir şekilde sahtekar olabilir- olmayabilir o ayrı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hasarını görmediğiniz bilmediğiniz ağır hasar kayıtlı aracı almayın.. 

Nasıl yapıldığını bilmediğiniz ağır hasarlı aracı almayın. 

Düşük maliyetle ağır hasarlı araç almak istiyorsanız, aracı onarılmamış olarak alın ve kendiniz tamir ettirin. 

Alt tablaları traversleri inşaat teli ile bağlanmış pertten toplama araçlar gördüm ben. 

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ali Gök

internette hasarlı olarak satılan ama görüntüsü düzgün arabalar var. geneli şunu der piyasa değeri 100 bin biz 60 satıyoruz tahmini masrafı 1500 lira vs 

o arabaların % 100 ü makyajlanıyor kaporta aksamı öyle satılıyor içinde dipsiz bir kuyu yatıyor sakın diyim almayın. direk kazalı alın ne olduğunu bilin illa alacaksanız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
3 saat önce, Abdurrahman Tekin yazdı:

Hocam;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-2008-c4-grand-picasso-7-koltuklu-472280214/detay

Bu araç pert, arkadaşım aldı yaptırdı. :) hasarlı resmi mevcut.

Çalıştığım kurumda yarısı neredeyse pert alır biner, ama dikkat ettikleri model en az 2010 üzeri yada km düşük olması gibi.

Söyledikleri şu; Pert işi olmasa bu paralara bu arabalara binilmez,

Uygun alınır tanıdıktan alınır, uygun satılır.

satılık ilanlarına baktığım da konya da olan araçlara, temkinli yaklaşırım:=) sanayisi özelikle kaporta üstüne iyi olan yerlerden araç alırken dikkat etmek gerekir:=)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Enişteme pert kayıtlı 2010 Caddy aldık 10bın kmde ve kendisi tamir ettirdi şuan sorunsuz biliyor 2 yıldır. Satarken ne sıkıntı yaşıycak onu o zaman görücez. Yan hava yastıkları açıktı ve 2 kapı haşarlıydı. Orta direk ve maşpiyeldede küçük hasar vardı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hasarına göre değişir. Mesela ilandaki C4 gibi ise alınır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...