İçeriğe Yönlendir

Ağır Hasarlı Araç Alınır mı?

Sinan Kozan

Recommended Posts

Mustafa Şimşek
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Baba aku yok :)b1f30a1c0fbb00ddbf6dfd8a99b7ba18.jpg

Bu güzelmiş :)

Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

bir tane araç buldum yarın nasip olursa baktıracaz dedikleri doğru ise alacaz

2011 1.2 tsi highline jetta yanlardan 3 parça boyalı 6 bin liralık bir hasar kaydı var.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Şase numarasından tanıdık sigorta firmasından sorgulatın geçmişini öğrenin. Bende bir tane passat bulmuştum pert kaydı falan yok ama bir tane hasar kaydı var tutarı yoktu sorgulamada. Şase ile sigortacım baktı araba 3 defa plaka değiştirmiş ve sele kapılmış ve perte çıkmış. Motor yapılmış araba piyasada hasarsız olarak dolaşıyor. Expertiz raporunda herşeyi orjinal çıkmıştı. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Kozan
Bir saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Şase numarasından tanıdık sigorta firmasından sorgulatın geçmişini öğrenin. Bende bir tane passat bulmuştum pert kaydı falan yok ama bir tane hasar kaydı var tutarı yoktu sorgulamada. Şase ile sigortacım baktı araba 3 defa plaka değiştirmiş ve sele kapılmış ve perte çıkmış. Motor yapılmış araba piyasada hasarsız olarak dolaşıyor. Expertiz raporunda herşeyi orjinal çıkmıştı. :)

teşekkür ederim baldızım sigortacı yarın ona şase numarasını verecem birde ona baktıracam 

dediğiniz gibi çok dikkatli olmak lazım kimse de merhamet kalmamış

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
On 07.09.2017 at 23:05, Sinan Kozan yazdı:

iyi akşamlar 

sizlere birşey danışmak istiyorum

araç arıyorum sık sık karşıma gelen bir durum var mesela arabada 1 veya 2 parça boya oluyor ama araç ağır hasar kayıtlı diyorlar fiyat olarak da baya uygun oluyor.

hatta bugun bir tane 2015 benzin lpg li focus titanium vardı 50 bin e birisine verdiler.

ben günlük 120km uzun yol yapıyorum ve aldığım arabayı en az 3 yıl kullanacam 

düşük kilometreli böyle bir araç alsam nasıl olur satarken çok sıkıntı yaşar mıyım ?

teşekkür ederim

Sinan Bey merhabalar.

Eğer düşünürseniz eşimin focusu satıyorum. 2011 hasar kayıtsız. Style plus güvenlik paketli, 33 000 km de . Trigeri falan yeni değişti. benzili hiç LPG takılmadı. Bir kişiye pazartesiye kadar opsiyonladım muhtemelen gelecek. Hiç bir yerde ilanı yok. İsterseniz resimlerini atarım...

Yorum bağlantısı
Sinan Kozan
On 09.09.2017 at 11:52, Cem Dilmen yazdı:

Sinan Bey merhabalar.

Eğer düşünürseniz eşimin focusu satıyorum. 2011 hasar kayıtsız. Style plus güvenlik paketli, 33 000 km de . Trigeri falan yeni değişti. benzili hiç LPG takılmadı. Bir kişiye pazartesiye kadar opsiyonladım muhtemelen gelecek. Hiç bir yerde ilanı yok. İsterseniz resimlerini atarım...

Merhaba Cem Hocam

Teşekkür ederim.Dün 2012 1.2 tsi jetta için anlaştık nasipse salı günü satışını alacağız eğer bi aksilik olursa sizinle tekrar iletişime geçerim

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
2 saat önce, Sinan Kozan yazdı:

Merhaba Cem Hocam

Teşekkür ederim.Dün 2012 1.2 tsi jetta için anlaştık nasipse salı günü satışını alacağız eğer bi aksilik olursa sizinle tekrar iletişime geçerim

Cem Bey bugün 3-4 saat içinde sattı bile arabayı.

Size de şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
On 09.09.2017 at 00:58, Erdoğan Temur yazdı:

Tanıdık sigorta firması yoksa ne yapacağız? Çok kötü bir durum

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)
5 saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Tanıdık sigorta firması yoksa ne yapacağız? Çok kötü bir durum

Tanıdık olmasına gerek yok, Hali hazırda bir sigortacınız zaten vardır sanırım, aracınız olduğuna göre ( sigortayı herhangi bir acenteden yaptırdıysanız). Ona şase numarasını verirseniz kontrol eder. Olmadı forumdan yardımcı olabilecek abilerimiz de var. Gerekince bir mesajla haber verin, yardımcı olunur.

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
2 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Tanıdık olmasına gerek yok, Hali hazırda bir sigortacınız zaten vardır sanırım, aracınız olduğuna göre ( sigortayı herhangi bir acenteden yaptırdıysanız). Ona şase numarasını verirseniz kontrol eder. Olmadı forumundan yardımcı olabilecek abilerimiz de var. Gerekince bir mesajla haber verin, yardımcı olunur.

Sigortacım var ama yüzyüze pek konuşmadık doğrusu, genelde telefonla hallediyoruz işimizi :)

Destek için teşekkürler :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin
On 08.09.2017 at 12:08, Osman Bilgin yazdı:

satılık ilanlarına baktığım da konya da olan araçlara, temkinli yaklaşırım:=) sanayisi özelikle kaporta üstüne iyi olan yerlerden araç alırken dikkat etmek gerekir:=)

Konya-Gaziantep maşallahları var :-)

Ama dediğim gibi uygun alınıp kendiniz yaptırıp binmek mantıklı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

Herkese çok teşekkür ederim.

Cumartesi günü bir araç ile anlaştık yarın nasipse istanbula gidip teslim alacağım.

2012 model 1.2 tsi highline jetta.

inş en kısa zamanda fotoğraflarını paylaşıp sizlerden bilgi almak isterim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Taze bir örnek , bir vip yapılı vito selden geçerken motor hasarından dolayı ağır hasarlı kervanına katıldı bu hafta. komple motor yapılacak diyeilm. ağır hasarlı ancak alınacak bir örnek. temel sorun pert kaydının tamirat faturası üstünde mi yoksa şaseye kadar girmiş bir kaza olup olmadığının ayırt edilmediği bir sistemin içinde olmamız.

Perti meblağ veya yapısal hasar olarak ikiye ayırsalar sistem rahatlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Oğuzhan Polat
9 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2016-model1.6-dizel-otomatik-elit-opel-astra-30.000-kmde-490285643/detay/

Kişi yada kurumları suçlamadan; 

Doğru mudur? Alınabilir mi? Nasıl oluyorda 2-3 yaş daha genç ve hasar alıp tamir edilmişler 6-7 bin fazlaya satılırken bu kadar ucuza satılıyor?

Bülent Bey madem o kadar küçük hasarlı neden acaba yaptırıp söyledikleri fiyata kendileri satmıyorlar,görünen hasar o kadar olabilir ama acaba mekanik bir sıkıntısı var mı çözülemeyen bence hiç düşünmeyin.

Yorum bağlantısı
Misafir
48 dakika önce, Oğuzhan Polat yazdı:

Bülent Bey madem o kadar küçük hasarlı neden acaba yaptırıp söyledikleri fiyata kendileri satmıyorlar,görünen hasar o kadar olabilir ama acaba mekanik bir sıkıntısı var mı çözülemeyen bence hiç düşünmeyin.

Aynen bende böyle düşündüm. Fakat yapılmadan görünen hasar ile insanları ikna etmek daha kolay olabilir diyede düşünmeden edemiyor insan.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2016-model1.6-dizel-otomatik-elit-opel-astra-30.000-kmde-490285643/detay/

Kişi yada kurumları suçlamadan; 

Doğru mudur? Alınabilir mi? Nasıl oluyorda 2-3 yaş daha genç ve hasar alıp tamir edilmişler 6-7 bin fazlaya satılırken bu kadar ucuza satılıyor?

Çamurluk nasıl yamulduysa, kapıya çarpıp o bölgeyi patlatmış kendi üstünde. Düşünün önden aldığı darbeyi...

Yorum bağlantısı
Misafir
23 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Çamurluk nasıl yamulduysa, kapıya çarpıp o bölgeyi patlatmış kendi üstünde. Düşünün önden aldığı darbeyi...

Hımmmm.

Doğru. Bu açıdan düşünmemiştim.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu tip ilanlarda genelde büyük hasarı makyajlayıp ufak tefek şeyleri dikkat dağıtmak için bırakıyorlar. Benzer örneklerini gördük daha önce forumda hala galeri mevcut ama isim veremiyorum :) Avukatları kızmıştı foruma :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

Hasar aracın arka tarafında ise alınabilir diyorum. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-tan-oto-2.elden-2016-ford-focus-1.6-tdci-sw-trend-x-15000km-de-480899258/detay/

Bu ilanda araç pazarlıkla makul bir fiyata alınır bence.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden___otomatk__dizel_corolla__elegant__29.127-km-487779348/detay

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat
4 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Bu tip ilanlarda genelde büyük hasarı makyajlayıp ufak tefek şeyleri dikkat dağıtmak için bırakıyorlar. Benzer örneklerini gördük daha önce forumda hala galeri mevcut ama isim veremiyorum :) Avukatları kızmıştı foruma :) 

bu firma yasaklı bu sektör de öncüdür ?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Görüldüğü üzre ismi çıkmıyor forumda firmanın :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Hasarın detayları bilinse veya hasarlı halde alınıp yaptırmakla uğraşılsa veya yetkili serviste toplandıysa olabilir ama sektör malesef güvenilir değil

Yorum bağlantısı
Özkan Matur

Hasarın neler olduğunun tespitini yapabilir ve sorun yaşatmayacağını düşündüğünüz işlemlerin olduğu kanaatine varılırsa neden olmasın. Ben bi ara tavan torpido komple elden geçmiş bi astraya binmiştim.ilana koyduktan 2 gün sonra hiç kasmadan sattım. Bana göre ucuza yakışıklı araca binmek isteyen kitle bu ara çok fazla. Bu yüzden hasarlı araçlarında büyük bir alıcı kitlesi mevcut.ancak evveliyatını ve işlemleri anlamak çok zor. Şuanda sigortadan perte çıkmış ve ücretini beklediğim astram var. Ağır hasar işlencek. Ancak araçta değiştirilecek bi kaporta parçası bile yok. Sol teker kırıldı ve hava yastığı açtı.toplandığında kazadan önceki temizliğine kavuşur ancak ağır hasarlı görünecek artık.

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
14 dakika önce, Özkan Matur yazdı:

Hasarın neler olduğunun tespitini yapabilir ve sorun yaşatmayacağını düşündüğünüz işlemlerin olduğu kanaatine varılırsa neden olmasın. Ben bi ara tavan torpido komple elden geçmiş bi astraya binmiştim.ilana koyduktan 2 gün sonra hiç kasmadan sattım. Bana göre ucuza yakışıklı araca binmek isteyen kitle bu ara çok fazla. Bu yüzden hasarlı araçlarında büyük bir alıcı kitlesi mevcut.ancak evveliyatını ve işlemleri anlamak çok zor. Şuanda sigortadan perte çıkmış ve ücretini beklediğim astram var. Ağır hasar işlencek. Ancak araçta değiştirilecek bi kaporta parçası bile yok. Sol teker kırıldı ve hava yastığı açtı.toplandığında kazadan önceki temizliğine kavuşur ancak ağır hasarlı görünecek artık.

Sigorta şirketleri hangi yöntemlerle kimlere satıyor bu araçları . Perte ayrılmış bir aracı hangi bilirkişi tekrar trafiğe dönmesine hangi kriterlere göre izin veriyor bilginiz varmı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...