İçeriğe Yönlendir

Focus 3 - Multimedya / Navigasyon / AUX / USB / Hoparlör Sorunları

Yaşar Turhan

Recommended Posts

Yaşar Turhan

Focus ııı 2012 model aracımda müzik yerine gürültü, kapı döşemelerinde titreme, hoparlörlerde pof pof gibi sesler dinliyorum. Aynı aracı kullanan arkadaşlarda benim gibi şikayeti olan varsa çözüm nedir.?

Yorum bağlantısı
Yaşar Turhan

bass ayarı yüksek de kalmış olabilir mi?

Bas sesler orta düzeyde. Yüksek bile olsa zırıltı olmaması gerekmezmi. Sanırım hoparlörlerin frekansları ve kapı içi izolasyonları yeterli değil. Ayrıca kapı kaplamaları sert plastikten. Bununda katkısı olabileceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

C max te teyp Sony ancak aynı sorunlar bende de var. Kapı döşemeleri plastik desem, önceki focuslarda daha bir plastikti, özellikle teypten yana hiçbir sıkıntım yoktu.

Sorunun başka bir sebebi olmalı.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bundan önceki aracımda yani focusta sesi sonuna kadar açabildiğimi hatırlamıyorum bile.Sesta hiç bozulma olmuyordu nede sizin şikayetleriniz gibi sesler.Bilmiyorum x paket olması etkilimiydi bunda ama sony çok iyi iş çıkarıyordu.Şimdiki aracımla kıyasladığımda o zamanlar müzik stüdyosunda imişimde haberim yokmuş :biggrin::D

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Focus ııı 2012 model aracımda müzik yerine gürültü, kapı döşemelerinde titreme, hoparlörlerde pof pof gibi sesler dinliyorum. Aynı aracı kullanan arkadaşlarda benim gibi şikayeti olan varsa çözüm nedir.?

sony kadar iyi olmasa da dediğiniz gibi gürültü ve gıcırtı yaşamıyorum. hatta memnun bile sayılabilirim :)

Yorum bağlantısı
Yaşar Turhan

Araç Titanyum X paket. Avrupa versiyonu Sony müzik setli tabi Hoparlörleri de ona göredir. Bize gönderilen araçlar Uganda versiyonu heralde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

Bizim Focus.lar için; en iyi en güzel sesi alabilmek için, (Sony.nin) arabanın farklı yerlerine mikrofonlar yerleştirerek sistemi kurduğunu duymuştum..

Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter

benim focusta böyle sorunum yok bilginiz olsun aracım focu3 titanium xpaket

Yorum bağlantısı
Koray Şimşek

Bas sesler orta düzeyde. Yüksek bile olsa zırıltı olmaması gerekmezmi. Sanırım hoparlörlerin frekansları ve kapı içi izolasyonları yeterli değil. Ayrıca kapı kaplamaları sert plastikten. Bununda katkısı olabileceğini düşünüyorum

Bas düzeyini -3,-4 yapmalısınız. Tiz sesleri de +3,+4 yaparsanız sanırım sorun çözülecek. Ben de ilk başta hoparlörlerin patlak olduğunu zannetmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hiç bir müzik sisteminde son seste verim alamazsınız...2x2 =4

2006-2011 focus Sony teypte, +7 bas/tiz ile son sese kadar açın, hiçbir boğulma olmaz.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Yaşar Turhan

Kapı içlerine izolasyon yapıldı ses nispeten daha iyi en azından kapı döşemeleri zangırdamıyor..

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Kapı içlerine izolasyon yapıldı ses nispeten daha iyi en azından kapı döşemeleri zangırdamıyor..

Uygulamanın detayından bahseder misiniz Yaşar Bey?

Yorum bağlantısı
Yaşar Turhan

Kapı döşemelerinin sert plastik olan bölümlerinin arka kısmına sac ile temas eden bölümlerine izolasyon yapıldığı söylendi hangi malzem kullanıldı bilmiyorum ama şimdi ses daha anlaşılır biçimde,,

Yorum bağlantısı
şahin sadıklı

bendede var müzik sistemi çok zırıltı geliyordu.servise dedim ki aracın heryerinden ses geliyor diye beyan ettim.onlarda ses izolasyonu yaptılar baya bi faydası oldu.tavsiye

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ali Erkan Aktaşgül

Style paketli Focus 3 aracımda android yüklü telefonumu bluetooth üzerinden aracın müzik sistemi ve handsfree'si ile eşleştiriyorum.

1- ) Bluetooth'u açtığım telefonumla araca her girdiğimde telefonuma bir şifre girmem gerekiyor. Bu eşleştirmeyi hem araç hem de telefonun hatırlamasını sağlamanın (dolayısıyla her seferinde şifre yazmamanın) bir yolu yok mu?

2- ) Telefonumu eşleştirerek hem telefonumdaki müzikleri dinleyebiliyor hem de konuşmalarımı araç mikrofonumdan yapabiliyorum. Ancak müzik sistemi AUX'ta ise, telefonla konuşmam bittikten hemen sonra telefonumun müzik player programı otomatik olarak açılıp müzik çalmaya başlıyor ve dolayısıyla bunu araç hoparlörlerine veriyor. Bu otomatik çalmanın sebebi nedir? Arabada pek müzik dinleyen birisi olmadığımdan her telefon konuşmasından sonra araç kullanmaya devam ederken telefonu elime alıp şarkıyı durdurmaktan bıktım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

telefon ayarları ile ilgili bir olay sanırım bunlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

şifre için telefondan araca full yetki vermeniz gerekir.

müzik için bi şey diyemiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

floresan varken, sony ericson ların 1 modelinde konuşma sonrası müzikler başlardı çalmaya, telefona has bir durum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

floresan varken, sony ericson ların 1 modelinde konuşma sonrası müzikler başlardı çalmaya, telefona has bir durum.

WinMO hiç bağlanmadı, BB ve Nokia sorunsuz bağlanıyor. Mümkündür.

Yorum bağlantısı
Can Çeralp

Hangi model olduğunu tam olarak bilmiyorum ancak bluetooth menülerinin standart olduğunu varsayarak anlatmam gerekirse; bluetooth>cihazlar sekmesinde Ford Audio'yu seçip yetkili olarak atayın. Bunu yaptığınızda size "bağlantılar onay almadan gerçekleşecek, kabul ediyor musunuz" gibi bir şey soracaktır, onu onayladıktan sonra şifreyi son bir kez girersiniz bir daha da gerek kalmaz.

2. sorununuz için de şöyle açıklayayım; cihazın ortam oynatıcısı ile aracınki aynı değiller. İki ayrı sistem var. Siz çalan müziği telefondan durduruyormuşsunuz, bundan sonra müziklerinizi telefona hiç müdale etmeden sadece direksiyonun sağ tarafındaki yön tuşları ile değiştirin, durdurun ve çaldırın sorununuz çözülecektir. Çünkü telefonda müziği kapatsanız bile arabanın ortamı okuma komutunu devre dışı bırakmış olmuyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Can bey telefonumun (HTC Mytouch 4g) bluetooth menülerinde "yetkili olarak ata" ya da benzeri birşey yok ne yazık ki. "Ford Audio" için sadece CONNECT ve UNPAIR seçenekleri var. Toyota Auris aracımda da aynı sorunu benzer şekilde yaşıyordum. O konuyu çözemeyeceğim sanırım.

Ortam oynatıcısı önerinizi deneyeceğim. İnşallah en azından o sorunu çözerim. Bu arada AUX'tan çalan müziği hangi tuşla durduruyoruz? :blush: Ben sadece ileri-geri tuşlarını hatırlıyorum direksiyonda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...