İçeriğe Yönlendir

İos/Android Multimedya

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Herkese selamlar. Aracım için ios işletim sistemli multimedya arıyorum. Piyasada android işletim sistemli birçok model var. Acaba bu tip multimedya cihazları alırken hangi özelliklerine dikkat etmeliyiz. Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu tip cihazlar araçlar için değişebiliyor. Sanırım  2014 Jetta için arıyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular
4 saat önce, Cihan Beliceli yazdı:

Herkese selamlar. Aracım için ios işletim sistemli multimedya arıyorum. Piyasada android işletim sistemli birçok model var. Acaba bu tip multimedya cihazları alırken hangi özelliklerine dikkat etmeliyiz. Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Ios işletim sistemli bir multimadia bulmanız imkansız.

Android işletim sistemli multimadia cihaz ile ios cihazınıza bağlanabilirsiniz.

Ios tercihindeki amaç nedir ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

IOS işletim sistemi sadece apple marka iphone ve ipadlerde kullanılan bir işletim sistemidir. Şöyle yapabilirsiniz herhangi bir multimedia teyp alıp bu teybe araya hdmi converter koyup apple tv monte edebilirsiniz. Apple tv üzerinden de air play i kullanabilirsiz.

Bu arada piyasada android teyplerin bazılarında apple ile mirror etme özelliği var benim kullandığım Multimedia cihazdada bu özellik var ama 1 kere test için kullanmıştım. 

Android Multimedia cihazlar işinizi fazlasıyla görecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihan Beliceli
On 09.09.2017 at 13:51, Emre Şimşek yazdı:

Bu tip cihazlar araçlar için değişebiliyor. Sanırım  2014 Jetta için arıyorsunuz..

Evet jetta aracım için arıyorum.

On 09.09.2017 at 17:07, Volkan Doğrular yazdı:

Ios işletim sistemli bir multimadia bulmanız imkansız.

Android işletim sistemli multimadia cihaz ile ios cihazınıza bağlanabilirsiniz.

Ios tercihindeki amaç nedir ?

stabil çalışması için düşünmüştüm

On 11.09.2017 at 00:07, Erdem Dertsiz yazdı:

IOS işletim sistemi sadece apple marka iphone ve ipadlerde kullanılan bir işletim sistemidir. Şöyle yapabilirsiniz herhangi bir multimedia teyp alıp bu teybe araya hdmi converter koyup apple tv monte edebilirsiniz. Apple tv üzerinden de air play i kullanabilirsiz.

Bu arada piyasada android teyplerin bazılarında apple ile mirror etme özelliği var benim kullandığım Multimedia cihazdada bu özellik var ama 1 kere test için kullanmıştım. 

Android Multimedia cihazlar işinizi fazlasıyla görecektir.

Android sistemli cihaz alırken marka model neye dikkat etmeliyim.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular
4 saat önce, Cihan Beliceli yazdı:

Evet jetta aracım için arıyorum.

stabil çalışması için düşünmüştüm

Navitech , cyclone gibi bilindik markalardan birini tercih ederseniz satış sonrasında minimum sıkıntı yaşarsınız.

2 ürün için farklı bayilere gidip ürünleri test edersiniz kararınızı daha rahat verirsiniz.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
On 23/09/2017 at 09:41, Cihan Beliceli yazdı:

Piyasadeki ürünlerin hepsi neredeyse aynı. Genelde çoğu çinde üretildiğileri için donanımları aynı. Yazıma zaten hiç değinmeyelim birbirleninin kopyası.

Donanım ve ram i iyi olmalı 2-3 uygulama yüklediğinizde genelde bu aletler iyice yavaşlamaya ve sizi sinir etmeye başlayacaktır. Benim kullandığımda 1 gb ram ve android 5.1 yüklü. Arka planda 2-3 uygulama açıksa kesin kasma yapıyor yada uygulamalar uzun süre beklemede kaldığından uygulama hatası veriyor. Yinede windows cihazlardan kat ve kat güzeller. 

Ben Navimex 9985 HD kullanıyorum dediğim gibi ram 1 gb oldugundan kasıyor ama alıştım sayılır. 

Yakında teybi ve özelliklerini anlatan detaylı bir video çekeceğim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cihan Beliceli
On 25.09.2017 at 12:00, Erdem Dertsiz yazdı:

Piyasadeki ürünlerin hepsi neredeyse aynı. Genelde çoğu çinde üretildiğileri için donanımları aynı. Yazıma zaten hiç değinmeyelim birbirleninin kopyası.

Donanım ve ram i iyi olmalı 2-3 uygulama yüklediğinizde genelde bu aletler iyice yavaşlamaya ve sizi sinir etmeye başlayacaktır. Benim kullandığımda 1 gb ram ve android 5.1 yüklü. Arka planda 2-3 uygulama açıksa kesin kasma yapıyor yada uygulamalar uzun süre beklemede kaldığından uygulama hatası veriyor. Yinede windows cihazlardan kat ve kat güzeller. 

Ben Navimex 9985 HD kullanıyorum dediğim gibi ram 1 gb oldugundan kasıyor ama alıştım sayılır. 

Yakında teybi ve özelliklerini anlatan detaylı bir video çekeceğim.

Teşekkürler bunlara dikkate alacağım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çokça merak ettiğim konudur, vesile ile sorayım, arabada işletim sistemli bir cihazdan neler olacak beklentimiz, multimedyalara göre?

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bende kendi aracım için bakıyorum ve android almaya karar verdim niye

Andorid olunca cihaz üzerinde yapabilecekleriniz sayısı çoğalıyor,

Kendi aracımda @Sani Gerşon den aldığım ODB cihazını bluetooth ile multimedya ya bağlayacağım ve torque uygulamasını çalıştıracağım

İkinci olarak multimedya ya kamera bağlayıp araç kameması şeklinde çalıştıracağım hem ön hemde arka kamera şeklinde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
18 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bende kendi aracım için bakıyorum ve android almaya karar verdim niye

Andorid olunca cihaz üzerinde yapabilecekleriniz sayısı çoğalıyor,

Kendi aracımda @Sani Gerşon den aldığım ODB cihazını bluetooth ile multimedya ya bağlayacağım ve torque uygulamasını çalıştıracağım

İkinci olarak multimedya ya kamera bağlayıp araç kameması şeklinde çalıştıracağım hem ön hemde arka kamera şeklinde..

ses kalitesi? torq hariç avantaj göremedim

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

çokça merak ettiğim konudur, vesile ile sorayım, arabada işletim sistemli bir cihazdan neler olacak beklentimiz, multimedyalara göre?

Ne yapmak istersin sen söyle ben yapmaya çalışıyım abi :)

2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ses kalitesi? torq hariç avantaj göremedim

Aldığın cihazın çıkış gücüne; arabandaki kolonların watt/rms değerine göre değişir. Aslında iyi ses isteniyorsa paldır küldür dalmadan çok ince hesap kitap gerekir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Erdem Dertsiz yazdı:

çok ince hesap kitap gerekir.

permalı saçları düzlesin kafi, hesap mesap yok bambam

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

permalı saçları düzlesin kafi, hesap mesap yok bambam

bütün gece cs mi oynuyorsun abi bam bam :D

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

ses kalitesi?

çok iyi değiller ama normal,

iyi ek donanımlar yardımıyla biraz güzelleştirilebilir tabi... ama göreceli bir durum...

ne kadar veya ne kalitede istenildiğine bağlı...

cebinde ne varsa aynısı araçda oluyor...  ip tv bile çalıştırırsın... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
17 dakika önce, Erdem Dertsiz yazdı:

bütün gece cs mi oynuyorsun abi bam bam :D

flaşla dalar karambit atarım

Yorum bağlantısı
Serkan Özer
(düzenlendi)

Sony rm-x7bt bu cihazı tafsiye ederim ses kalitesini çok iyi aktarıyor bozmadan ben kullanıyorum videoyu izlersen tam neler yapabileceğini görebilirsin ios ve Android tam uyum lu tek eksiği arabayı sesle kontrol edememesi

Kendi uygulamasını yüklemene gerek yok ios ta siri android de sesli arama yetiyor fiyat olarak 200 tl ye almıştım aux olan her araca kullan rahatlıkla

tarihinde Serkan Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...