İçeriğe Yönlendir

Nissan Qashqai Yakıt Tüketimi ve Diğer Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ali Gök
Şimdi, Fatih Keskin yazdı:

2006 sonrasi rav4 ler in bagaj havuzunda silindir lpg deposu sigacak kadar yer var yani avm girislerinde sikinti olmuyor.

Dizelin gurultusu masrafi Captiva nin artik Turkiye ye gelmeysini dusunursek dedigimi dusun sen

daha derinlemesine bakiyim bir rav 4 lere ....

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
8 dakika önce, Ali Gök yazdı:

daha derinlemesine bakiyim bir rav 4 lere ....

Bagajı 5-10 cm yüksekterek lpg tankı stepne yerine konuyor(stepne dışarıda tabi ama bagajın altı derin galiba, oraya koyan bir arkadaşım vardı).

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
3 saat önce, Ali Gök yazdı:

captiva kaç litre yakıyor genel bilgin varmı servet abi herkes atıp tutuyor  net bişe yok. misal 120 130 sabit şehir dışı verisi ne çıkar sence?

birde istanbulda ne yakar ?

fiyatına göre o kadar dolu hemde 4*4 bulamıyorum nedense

Arkadaşım da var Gebze içinde kullanıyor 65 kuruş yaktığını söylüyor, evlere ırak.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Bagaj da değişikliğe gerek yok
Resimdeki arac mesela lpg li
ba4d95ee60903f5bc8b5c83fb8baa1e5.jpg

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Rav4 güzelde, süspansiyon ve şanzuman çok kötü yaa. 

Süspansiyon kütük gibi asfalt birleşiminden geçerken bile bam güm ses var. 

Şanzuman 4 ileri otomatik. Yüksek hızda motor sesi, egsoz sesi çok baş ağrıtıyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Şanzuman 4 ileri otomatik. Yüksek hızda motor sesi, egsoz sesi çok baş ağrıtıyor.
Bosuna mi 2007 dedik nasil okuyorsun yazdiklarimi arastir bakalim sanziman yalitim farkli mi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
41 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Arkadaşım da var Gebze içinde kullanıyor 65 kuruş yaktığını söylüyor, evlere ırak.

heh işte banada böyle diyorlar :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
3 dakika önce, Ali Gök yazdı:

heh işte banada böyle diyorlar :D

Bana kullanan diyor,  dün dedi. :D

İzmir Gebze 500 km yi 9,2 ortalama ile geldim de dedi ama ürkütmemek için söylemiyorum :D Aracı daha 65 binde en son çıkan makyajlı hali.

16 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:
25 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Bosuna mi 2007 dedik nasil okuyorsun yazdiklarimi arastir bakalim sanziman yalitim farkli mi

Abi patronumda 2008 vardı. Ben onu kullandım 3 sene boyunca. Onu yorumluyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
captiva kaç litre yakıyor genel bilgin varmı servet abi herkes atıp tutuyor  net bişe yok. misal 120 130 sabit şehir dışı verisi ne çıkar sence?

birde istanbulda ne yakar ?

fiyatına göre o kadar dolu hemde 4*4 bulamıyorum nedense
Şehir içi 10,şehir dışı 7 litre ile gezilir. 120 130 hızda içer yakıtı hangi aracı alırsan al.

Toyota 4x4 sistemi captivaya göre daha iyi. Servis olarak ta Toyota derim. Zaten servisle işin olmaz. Koltukları rahat değil

Kullanmayı bilmiyor
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Şehir içi 10,şehir dışı 7 litre ile gezilir. 120 130 hızda içer yakıtı hangi aracı alırsan al.

Toyota 4x4 sistemi captivaya göre daha iyi. Servis olarak ta Toyota derim. Zaten servisle işin olmaz. Koltukları rahat değil Kullanmayı bilmiyor

floresan 150 ye  6.5 yakıyordu öyle deme :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Floresan ile captivayı aynı kefeye koydun ya. Daha bişey deniyorum. Alın arkadaşı dışarı

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
17 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Toyota 4x4 sistemi captivaya göre daha iyi. Servis olarak ta Toyota derim. Zaten servisle işin olmaz. Koltukları rahat değil Kullanmayı bilmiyor

Abi bir ara görüşünce sürüş tekniklerini anlatır mısın, fazladan yakıt harcıyor olabilirim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Senin 65 dci şehir içinde en fazla 5 litre ile geziyor biliyon demi.

Test uzun sürer konaklamalı yayla lazım

Yorum bağlantısı
Ali Gök
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Floresan ile captivayı aynı kefeye koydun ya. Daha bişey deniyorum. Alın arkadaşı dışarı

yok ben hangi aracı alırsan al 120 130 içer diyince ona dedim florasen bunu yakıyıor diye :D resmen ocak dışı kaldım :bravo:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Biri 1400 kilo iki çeker otomobil, diğeri 1700 kilo otomatik 4x4 koca araç. Ocakbaşını iki ay yasaklıyorum sana

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
On Monday, October 02, 2017 at 13:07, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet Mahmut, tamamen aynısı, Xtrail ile Qashqai tabanı tamamen aynı diye biliyorum. 

Lock modunda 80 km hıza kadar 50:50, Hız aşılırsa Auto moduna geçer, Hız limitlere düşünce tekrar lock modeuna geçer.. 

Auto modunda da normalde önden çekişli, abs sensörü teker dönüşlerinde fark algılarsa 50:50 aktarım sağlam.. 

2 wd modunda iken de ani ivme ve patinaj algılarsa anlık olarak 50:50 verebiliyor. Yalnız bunda ani ivmelenme şartı var galiba.. 

Satayım sana, çok güzel sistem, Servet'ten tam not aldı :)

Abi senin araçlara niyetleniyorum. 2 ve 3. Cü evlat beraber gelecek gibi. Aile büyüyor. Qq +2 lerden lazım 7 koltuklu olanlardan. 2.0 dci qq ler aklıma yatıyor. Seninki 7 koltuklu mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Abi senin araçlara niyetleniyorum. 2 ve 3. Cü evlat beraber gelecek gibi. Aile büyüyor. Qq +2 lerden lazım 7 koltuklu olanlardan. 2.0 dci qq ler aklıma yatıyor. Seninki 7 koltuklu mu?

Yok Fatih'im benimki 5 koltuk.

Ancak +2 olan qashqai veya benzer araçlar pek işini görmez. Çünkü koltuğu açarsan bagaj kalmayacak. 

Daha büyük bir şeye bakmalısın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
15 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok Fatih'im benimki 5 koltuk.

Ancak +2 olan qashqai veya benzer araçlar pek işini görmez. Çünkü koltuğu açarsan bagaj kalmayacak. 

Daha büyük bir şeye bakmalısın :) 

Abi araç büyüdükçe de sürüş tadı kaçıyor. Daha zaman var ama ne alsam bilemedim. Grand c-max da qq den çok geniş değil. S-max ancak kurtarır aslında. Araştırmalardayım bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...