İçeriğe Yönlendir

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Arif Aykın

iphone 8 in İP özelliği yükseltilerek suya ve toza dayanıklı hale getirmişler. Fakat şahsi fikrimdir artık teknoloji ilerledikçe insanlarımız durmadan yeni ürün peşindeler. Ellerinde bulunan yeni telefonu daha 10 aylık 20 aylık cihazları satarak aldıklarının kat kat altına bir dünya para vererek sıfır son teknolojiyi alıyorlar. Şu duruma karşı değilim 4-5 yıldır aynı telefon kullanılıp artık gerçekten yenlik gerekiyordur ihtiyaçtır o ayrı bir durum veya gerçekten kullanıcının tüm ihtiyaçlarını karşılıyordur ayrı bir durum. Şahsen bende 6s 128gb mevcut tüm işlemlerimi iş yerindeki elektrik-otomasyon projelerimi, autocad çizimlerini, office programlarımı kontrol ediyorum. Ben iphone 8 alsam ne getirecek yenilik olarak hiçbirşey ios 11 benim telefonuma da yüklenecek aynı görevleri görecek. Dediğim gibi yanlış anlaşılmasın şahsi fikirdir. Kullanıcı alıyor 3000 4000 tl vererek 10 ay sonra 2000 tl ye satıyor sonra tekrar en sonu alıyor ne için sadece iphone 8 almış olsun diye hangi özelliği kullanıyor mesaj arama fotoğraf :)

• Beğen 5
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

7 ye göre 8
A10 yerine A11 işlemci
Kablosuz şarj
0,1 mm uzun, 0.2 mm geniş, 0.2 mm kalın
10 gram ağır
Hızlı şarj 30 dakika % 50

vs vs

Klasik ayfon abi iste. Ben de ilk gordugunde kendi ayagina sıkmış dedim ama aypon x yapmislar bir de bununla yirtarlar yine yoksa hali harapti. Tabiki satis fiyati note 8 den geri kalmamis onlar demis 999 dolar sen de bir sahin parasi :)
Yine de aypon 8 pek satmaz gibi geliyor bana
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Klasik ayfon abi iste. Ben de ilk gordugunde kendi ayagina sıkmış dedim ama aypon x yapmislar bir de bununla yirtarlar yine yoksa hali harapti. Tabiki satis fiyati note 8 den geri kalmamis onlar demis 999 dolar sen de bir sahin parasi [emoji4]
Yine de aypon 8 pek satmaz gibi geliyor bana

Bir iphone ihtiyacı olan 7 değil de 8 alır.
7 si olan satıp da 8 almaz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

6s i satip da 8 yine alinmaz bence ki yukarida Arif Bey de onaylamis bu durumu. 8 degil de x yeni hava atma oyuncagi olabilir

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

7plus olanın 8plus alması gereksiz bence, X de ekranın üst kısmı çirkin,  kamera çıkıntısı çirkin, onun dışında face ıd hoşuma gitti fakat lansmanda bariz yavaştı, parmak izi acaip hızlı kaldı yanında, tabii daha piyasaya çıkmadı testlere bakacağız, kamera kısmına bakmadım o önemsiz, her modelin acaip kamerası olan hali var zaten,  yalnız 4k fps oranı güzel...

sonuç olarak X de face id güzel, oyunda reality miydi neydi, kullanırmıyız bilmem ama oda ilginçti, nöral sistemde değişik,  onun dışında klasik ayfon, eskisinden bilmem ne kadar daha hızlı klasik sözlerine devam ettiler, tam ekrana imza attık falan dediler ama Mi Mix1-2 gibilerinden habersizler sanırım,  şimdi incelemelerine ve kullanıcı deneyimlerine bakacağız, sonra sonuca varırız...

bu arada note8 le aynı paraya geliyor, note un satışını keser gibi, gerçi farklı cihazlar, note u gerçekten kullananların tercih edeceğini sanmam ama etkisi olacaktır bence...

64 gb olanı bizde 6000 tl. olur sanırım, bu para verilirmi alnırmı demek doğru olmaz alacak olan vardır ama yinede çok pahalı gerçekten, bir telefona bu kadar para?  makul fiyatlı birşeyler alıp geçmek en iyisi sanırım, zaten 6 ayda demode, hergün yeni birşey çıkıyor.....

bakalım kapıda sırada bekleyenler ne kadar olacak, gerçi dışarda 4000 tl. bu fiyat bandında satacağı kesin , kemik kitlesi nasılsa dünden kilitli vaziyette :) bakalım bizde durum ne olacak...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

7 ye göre 8

A10 yerine A11 işlemci

Kablosuz şarj

0,1 mm uzun, 0.2 mm geniş, 0.2 mm kalın

10 gram ağır

Hızlı şarj 30 dakika % 50

vs vs

Şanslarını zorluyorlar işte :) 

Son serilerin fotoğraf performansı çok iyi. Onun dışında pek bi numarasını görmedim.

İnsanların "lan kekleniyoruz galiba" eşiğine gelme sınırını merak ediyorum :) 

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

yine teknoloji olarak eş değer özellikler sunan ama dünya para olan bir iphone modeli, pazarlama harikasından başka hiçbir şey değil iphone 5 ve sonrasında çıkan modelleri gibi, kazıklanacaklar illaki olacaktır ama giderek azaldığı kesin

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

İphone kullanmadığım için bir eksiklik hissetmiyorum.Bana Sony telefonum yetiyor.Gerekli bir özelliği yüzünden almak isteyene de parasıda varsa birşey dememek lazım.

Facede 4000 tllik iphone alıp hava atmak isteyen arka cebine koyup bir mekanda oturunca çat sesi duyup inşaallah belim kırılmıştır diyen Erzurumlu meselesi aklıma geldi nedense :) 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
17 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

Facede 4000 tllik iphone alıp hava atmak isteyen arka cebine koyup bir mekanda oturunca çat sesi duyup inşaallah belim kırılmıştır diyen Erzurumlu meselesi aklıma geldi nedense :) 

Sesli güldüm :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir iphone ihtiyacı olan 7 değil de 8 alır.
7 si olan satıp da 8 almaz.

Emmi öyle deme, ben hep bir alt modeli almaktan yanayım. 8 çıktıysa 7s  mesela :)

Ama şükür şimdiye kadar hiç kendime almadım. Sadece eşime aldım hediye. O da ikinci el :D

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Emmi öyle deme, ben hep bir alt modeli almaktan yanayım. 8 çıktıysa 7s  mesela [emoji4]

Bende öyle düşünüyorum ama 7S modeli çıkmadığı için alamıyorum [emoji4]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Televizyon, buzdolabı, çamaşır makinası ve bulaşık makinası hayatımızda yada evimizde  olmasa neler olurdu acaba diye düşünen oldumu hiç ? Bence bu 4 cihaz insan hayatını oldukça rahatlatan ve fazlasıyla yardımcı olan cihazlar. Bana sorarsanız cep telefonundan hatta arabadan bile çok daha faydalı makinalar. Ben bu yaşa geldim bu cihazlarını 1-2 yılda bir değiştirene hiç rastlamadım. Genelde 10-15 sene kullanılırlar taaki bozulana kadar. Bence kullanılan alet edevat, her neyse eğer işnizi görüyorsa ve ihtiyaçlarınıza cevap veriyorsa uzun yıllar kullanılmalı.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Akıllı telefon çıktı mertlik bozuldu. Ne güzel 1 hafta şarjı gitmeyen telefonların yüzüne bakmazdık. Şimdi powerbankla geziyoruz. :kovboy:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

mi mix 2 alın bakın keyfinize mesela :)  alet tamamda fiyatı uçuk bu ponponun, harbiden coştular iyice...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bir telefon markası gösterime girecek uluslararası film gibi milleti sıraya diziyor ise başarılıdır ve her kuruşu hak ediyordur

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Tüplü şahin parasına telefon...:shok: Gerçi Zamzung da Note 8 ve Galaxy 8'de 5000 TL olmuş...

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
19 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Tüplü şahin parasına telefon...:shok: Gerçi Zamzung da Note 8 ve Galaxy 8'de 5000 TL olmuş...

O zaman sen niye tüplü şahin almadın ayfoncu :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Şanslarını zorluyorlar işte :) 

Son serilerin fotoğraf performansı çok iyi. Onun dışında pek bi numarasını görmedim.

İnsanların "lan kekleniyoruz galiba" eşiğine gelme sınırını merak ediyorum :) 

Bi anda anlaşılmaz o:)

Ama farkında olmadan bağımlılık yapar.. Bir müddet sonra androidi eline alınca atıverirsin :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...