İçeriğe Yönlendir

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kuralı unutmamak lazım, ayponlar maksimum adam gibi anca 4 sürüm alır (4 . de başlar sıkıntılar), daha sonra alır ama kısıtlı sürümdür ve özellikle bir süre sonra cihazı yavaşlatacak şekilde ayarlıdır, bıkarsınız gider yenisini alırsınız, özet olarak 5s zaten sıralamada en altta olan cihaz, buna 11 sürümünü yüklemek hata olur, bırakın şuanki halinde kalsın, 1 sene daha kullanayım diyorsanız buna uymak en güzeli, yok arkadaş 11 yüklerim birşey olmaz diyorsanız siz bilirsiniz, çitiylede yıkasanız farketmez, olacağı bellidir, zorlamayın aleti...

adamlar cihaz satacak, her sürüm sorunsuz uysa sizce olurmu bu, hem yazılım donanım olarak bu olmaz zaten hemde elma bu işe kasten birşeyler yaparak karışır fren yaptırır...

hadi oldu diyelim,  o zaman 2 ihtimal var, ya bu cihazlar über her sürümle uyumlu banamısın demiyor, yada hepsi aynıki ne yüklersen yükle gidiyor :)

not: özellikle şunuda yazayımda yine savundu demesinler,  android az farklıdır, androda cihaz kaldıracağı kadar sürüm alır ve orada kalır (bir farkıda budur ios tan), elmanın aksine sizi bezdirecek canınızı sıkacak şeyler yapıp elinizdeki aleti bozmaz,  kısaca yapamayacağı şeyi ite kaka orasını burasını kırpıp yüklettirmez, gider yeni cihaz alırsınız, 4-5 sene rahatça kullanırsınız, ayponda zaten 4-5 sene rahatça gider. sonrası 5s teki gibi olur...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Hayır, yarın onu  deneyecekti.

Denesin bakalim. merak ettim ben de
temizi nasıl oluyor, pisi de mi var?

Telefon guncelleme var dediginde yuklenen pis olan [emoji4]Kucuk guncellemede pek sorun olmaz da buyuk guncellemede sıkıntılı. iosda nasil yapiliyor bilmiyorum. Androidde ben şu sekilde yapiyorum:Üreticinin sitesinden fabrika yazilimlari indirilir ve uygun bilgisayar programi ile yuklenir.

Bu arada hersey sifirlanir. Önceden yedek almak gerekir. Google hesabina bagli uygulamalarin cogu yeni yuklemede ayara ihtiyac duymaz digerleri icin root varsa titanium backup ile uygulama ayarlari yedeklenebilir. Rehber fotolar vs bagliysa google hesabinda kayitlidir. Google ile senkronizasyona karsiysaniz bilgisayara yedek alinabilir. (Tavsiye olarak: Googledan birsey olmaz da siz arada sirada rehberi ve önemli seyleri disa aktarip bilgisayariniza kaydedin herzaman, hesabinizin sifresini unutursunuz vs garantide dursun hep)

Ayrica yine root varsa herhangi bir kötü seneryoya karsi twrp ile nandroid backup (komple sistem yedegi) alinarak telefonu eski haline döndürebilirsiniz vs.

Yani eski sistem uzerine yeni sistem kurulunca telefonun, bilgisayarin vs yavaslamasi, sapitmasi normaldir.

Bir de deep clean var. Onda da driverlar falan yukleniyor. Her telefon üreticisi vermez bu dosyalari.uygulamasi biraz sakat iş. Ne yaptigini biliyor olmak lazim. Brick olmus ( tugla olmus, hic acilmayan) telefonu kurtarabilirsiniz mesela.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Yeni güncellemeyi çarşamba gecesi gerçekleştirdim. İTunes programı ile ilk başta bilgisayara daha sonra telefona yükledim. Ben hep bu şekilde yapıyorum daha garanti olduğunu düşünüyorum. Müşteri hizmetlerinin söylemiş olduğu  Telefona yükleme esnasında wi-fi ile kesinti oluşursa indirme devam ediyor veya beklemeye alıyor bilgisayarda ise bekleme yapmıyor direk iptal ediyor ve tekrar indiriyor demişti başıma hiç gelmedi kesin bilgimidir bilmiyorum fakat ben bu şekilde yapıyorum çok şükür hiç problem yaşamadım. Telefon 6s 128Gb Gold ne ısınma var ne ekran problemi nede şarj. Hız, fotoğraf ve kısa yol öncelikli memnun kaldığım yerler şimdilik memnuniyetsizlik yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben hep telefondan indirdim..  Mobilden indireyim o zaman :)

Edit.. 

Mobilden inmiyormuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Edit.. 

Evet mobil veriyi kullandırmıyor. :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ben hep telefondan indirdim..  Mobilden indireyim o zaman [emoji4]

Edit.. 
Mobilden inmiyormuş [emoji4]
1 GB az değil. Kota dostu işletim sistemi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ios 11 1 hafta olmadan ilk güncellemesini aldı. Aynı cihazda yapılan testlerde ios11 maalesef eski işletim sisteminden çok daha yavaş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ios ta Ford gibi, yeni modeller hemen alınmaz, güncelleme beklenir :D

Not: ios 11 özellikle 8 (%90) X  için (%100) yapılmıştır, diğer modeller hep geriden gelir, düzen böyle....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

ios 11 1 hafta olmadan ilk güncellemesini aldı. Aynı cihazda yapılan testlerde ios11 maalesef eski işletim sisteminden çok daha yavaş.

Bizleri düşünüp araştırma yapmışın. Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim. :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bizleri düşünüp araştırma yapmışın. Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim. :p

:friends:

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Ios 11 dem sonra şarj hemen bitiyordu güncelleme sonrası biraz düzeldi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bi güncelleme daha, Apple dur durak bilmiyor :D

Komik olan ne :)

Söyle de Biz de gülelim.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Komik olan ne :)

Söyle de Biz de gülelim.. 

Sen hoca olmalıymışsın :)

Komik olan, belli ki testleri yapılmadan piyasaya sürülmüş bir işletim sistemi var ortada. 2 haftada 2 güncelleme alıyor. Bunun bana normal olduğunu söylersen daha da edecek lafım yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
28 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Sen hoca olmalıymışsın :)

Komik olan, belli ki testleri yapılmadan piyasaya sürülmüş bir işletim sistemi var ortada. 2 haftada 2 güncelleme alıyor. Bunun bana normal olduğunu söylersen daha da edecek lafım yok.

Gayet normal, sorun görmüş ve düzeltmiş.

Tamam artık laf etme lütfen. Çünkü yaptığın şey iosun güncelleme yapmasından daha komik :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
25 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gayet normal, sorun görmüş ve düzeltmiş.

Tamam artık laf etme lütfen. Çünkü yaptığın şey iosun güncelleme yapmasından daha komik :)

Günde 1 güncelleme de yayınlasınlar o halde?

Yapma Allah aşkına, bi işletim sistemini test etmeden piyasaya sürmek hangi markaya yakışıyor? 2003 yılında Microsoft bunu yaptığında borsada hisse değeri düşmüştü. Apple yine sorgulanmadığı için bu kadar tık yok tabi.

Savunulacak bi tarafı yok. Keza ben gülüyorum, sen sorguluyorsun. Bırak, gülmüşüm bitti.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

İOS eskiden bu kadar güncelleme yapmazdı. Hele ki bir hafta içerisinde 2 güncelleme çok enteresan valla. Yapılan güncelleme sadece iphone 8 için ama diğer cihazlarada mecburen aynı güncelleme yükleniyor. Şarj problemi çok fazla çözülmedi, sosyal medyada veya farklı sitede dolaşırken ekranın sağ sol yanlardan sayfayı aşağı yukarı kaydırma esnasında başka ekrana geçmek istercesine ekranı yarıya bölüyor. Hastahane de yatarken başıma gelen ise 11.0 güncellemesi mevcuttu 11.0.1 güncellemesi gelmiş telefon otomatik indirmiş hücresel veriden ve bana yükleme bittikten sonra şimdi yüklensin mi diye soruyor baktım zaten indirmiş mecburen kurdum. Önceden wi-fi bağlı olacak şarj %50 den fazla veya şarjda bağlı olacak şartı vardı şimdi bu şartlar yapılamıyor. Güncellemeler sadece wi-fi diye seçenek yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
53 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Günde 1 güncelleme de yayınlasınlar o halde?

Yayınlasın Sani, bize ne, Düşsün hisseleri, yatırım aracı olarak mı aldık sanki.. 

Bunu saldırı için bir fırsat görüyorsun. 

Sen android kullanıyorsun ben ios, androidin ne yayınladığı ne güncellediği beni ilgilendirmiyor. Takip eden arkadaşlar da sıkılmaya başladı artık bu tavırlardan.  

15 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Önceden wi-fi bağlı olacak şarj %50 den fazla veya şarjda bağlı olacak şartı vardı şimdi bu şartlar yapılamıyor. Güncellemeler sadece wi-fi diye seçenek yok. 

Yanlışın var Akif.

Ben mobil internetten indirmek istediğimde izin vermedi. wifi olmak zorunda dedi.. 

Bence bir yerden beleş wifi buldu bağlandı ve indirdi.  

Düzeltme

11 i indirmek istemiştim ben.. indirmemişti. Ama 11,01 i bilmiyorum.. 11,02 de inmiş kendiliğinden tıklayınca kurmaya başladı, şimdi kuruyor.  

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yayınlasın Sani, bize ne, Düşsün hisseleri, yatırım aracı olarak mı aldık sanki.. 

Bunu saldırı için bir fırsat görüyorsun. 

Sen android kullanıyorsun ben ios, androidin ne yayınladığı ne güncellediği beni ilgilendirmiyor. Takip eden arkadaşlar da sıkılmaya başladı artık bu tavırlardan.  

Abi gerçekten dümdüz bakıyorsun olaya.

Ben olayın teknik tarafındayım, sen saldırı olarak görüyorsun. Diyorum ki, işletim sistemini test etmeden piyasaya sürmüşler. 1 haftada içinde düzeltilmesi gereken işletim sistemi ilk güncelleme ile düzeltilememiş, ikincisi yayınlanmak zorunda kalmış. Android te yapsa aynısını, ona da laf edeceğim. Bırak bari işletim sistemine giderimi yapayım. Ortada yanlış bi şey var ve teknik olarak eleştirmekte de bunu kusur görmüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bi güncelleme daha, Apple dur durak bilmiyor :D

Teknik bir duyuru böyle yapılmaz Sani. 

ios 11,01 de hatalar varmış arkadaşlar, 11,02 çıkmış.. Şu şu düzeltmeler yapılmış vs. denir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yanlışın var Akif.

Ben mobil internetten indirmek istediğimde izin vermedi. wifi olmak zorunda dedi.. 

Bence bir yerden beleş wifi buldu bağlandı ve indirdi.  

Düzeltme

11 i indirmek istemiştim ben.. indirmemişti. Ama 11,01 i bilmiyorum.. 11,02 de inmiş kendiliğinden tıklayınca kurmaya başladı, şimdi kuruyor.  

Doğru diyorsun @Mehmet Ozyurek abi ios 11.0 da izin vermedi fakat 11.0 ı yükledim daha sonra 11.0.1 geldiğini telefonuma indirdiğinde anladım :) iPhone müşteri hizzmetlerini aradım yüklenme bitince hemen kendileride yardımcı olamadılar yani hücresel veri ile indirme işlemini kapatma konusunda. 11.0.2 de değiştirdiler mi bu durumu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teknik bir duyuru böyle yapılmaz Sani. 
ios 11,01 de hatalar varmış arkadaşlar, 11,02 çıkmış.. Şu şu düzeltmeler yapılmış vs. denir. 

Teknik duyuru yapmadim ki, teknik elestiri yaptim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
On 22.09.2017 at 15:51, Mehmet Ozyurek yazdı:

Edit.. 

On 22.09.2017 at 16:53, Arif Aykın yazdı:

Evet mobil veriyi kullandırmıyor. :)

Bu yazımda ben hatırlatmıştım sana mobil (Hücresel veri) indirme yaptırmadığını ama başıma geldi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Bu yazımda ben hatırlatmıştım sana mobil (Hücresel veri) indirme yaptırmadığını ama başıma geldi :)

Hata düzeltmeleri küçük dosya olduğu için bulduğu yerden indiriyor demekki.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...