İçeriğe Yönlendir

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
8 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:
On 15.10.2017 at 19:33, Ali Cihangiroğlu yazdı:
dejavu yaşanması o kadar eski desene...

Mate 10 ve pro çıkmış, bence olmuş sence?

Bencede...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Az evvel arkadaşım paylaştı

Yorma kendini :) 

Bu apple olayı aynı evlilik gibi. Hanım ne derse o oluyo. Bunu baştan kabullenemesen de sonunda kabullenmek zorundasın :)  İşler düzgün gittiği sürece bunu da dert etmiyosun :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
24 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Benim evde var 3 adet, Honor 7, G8, P10lite

F1.6 diyafram ve leica cam ile bokehi bol ne foto çekilir yaa

kolleksiyon haaa :)

yalnız mate 10 proda saçmaladıkları yerler var, Pro ama kulaklık yok, amoled ama süper değil, dev gibi ama çözünürlük düşük.... dur bakalım daha neler olacak, ppi değeride düşük geldi, biraz hevesimde kayıp yaşadım gibi, beni iten birşeyler var sanki, neyse gelsin hele, şuan şişmiş durumdayım....

şeçenekler şunlar, mate 10 pro, note 8, ponpon x (fiyat ve ekran tipsizliği mevcut) yalnız tepem atacak sonunda, gidip basit birşey alacağım, bu ne arkadaş, biri tipsiz, diğeri tipli ama eksik, biri haddinden fazla kazık ve geriden geliyor, aman beee :nea:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İçlerinde en ucuz ve f/p Huawei olacaktır. Bence ucuzundan 1000 liralık bir Huawei al G8 filan, arayüz standart Huawei de. Bi kullan 3 4 ay beğenmezsen satarsın. Zararın olmaz fazla para bağlamadığın için.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

fazla kasmadan diyorsun yani, olabilir, içime sinmedi hiçbiri...

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
11 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

fazla kasmadan diyorsun yani, olabilir, içime sinmedi hiçbiri...

Abi senin istedigin nedir butce nedir?

O her seyi ile mukemmel telefon henuz yok abi. Cunku teknoloji de bir gelisme yok. Pazarlama icin eski nokia taktigini kullaniyorlar su anda. Pil teknolojisinde de su anda pek çağ atlatan bir gelisme yok. Belki şu yapay zeka isleri biraz degistirir ama beklemekte yarar var bence piyasaya ciksin bi...

Mate10 pro da begenmediklerini yazmissin zaten. Note 8 benim hosuma da gitmedi. Cok uzun. Ayfon x de ise uygulamalar o ekrana gore ayarlanmadiysa kucucuk calisiyormus. Eger apple hep o formda ekran cikarmayacaksa, gelistiricilerde uygulamalari o form icin uyarlamaz. Belki buyuk gelistiriciler yapar ama seneye o ekran sekli olmazsa onlar da vazgecer.

Ben telefon alirken sunlari soruyorum artik kendime!

şu anda telefona ihtiyacim var mi? Simdiki telefonum ne durumda?

Telefonla ne yapacagim? Ne kadar performansa ihtiyacim var? Gercekten ne kadar ekran boyu ve çozunurluge ihtiyacim var?

Pil suresi ne kadar onemli?

Ne kadar para ödeyebilirim?

Cunku konu uygulamalar ise orta sinif telefonlar da en baba oyunlari oynatabiliyor artik. Ust siniflar gereksiz bir performansa sahip su anda. Bu telefonlar tahminen  koltuga yayilmis agzinda kurdanla televizyon izlerken en cok performans gerektiren uygulamalari calistirabiliyor su anda :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben de Honor 7 var. 3 GB ram 32gm hafıza vs.

Tapatalk, WhatsApp, Instagram, Facebook, Gmailve Hotmail mail uygulamaları, sürekli arka planda çalışır. Bir de bunun yanında o an ihtiyacım olan programlarda çalışır. Ve bu telefon 1100 lira idi aldığımda.
4000 lira verip yine bunları yapacağım telefon niye alayım diyorum ben kendime

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
33 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Ben de Honor 7 var. 3 GB ram 32gm hafıza vs.

Tapatalk, WhatsApp, Instagram, Facebook, Gmailve Hotmail mail uygulamaları, sürekli arka planda çalışır. Bir de bunun yanında o an ihtiyacım olan programlarda çalışır. Ve bu telefon 1100 lira idi aldığımda.
4000 lira verip yine bunları yapacağım telefon niye alayım diyorum ben kendime

Aynen

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İhtiyacım yok aslında, ama aması var...

bütçe çok önemli değil ama boş yerede para harcamak istemem

yeni cihazı zevkim için ve artık haliyle gelişen uygulamalar karşsında artık yavaş gelmeye başlayan cihazımı yenilemek için istiyorum, ha birde sıkıldım, esas sebeblerin başındada bu geliyor, 5 sene oldu limit doldu...

bu durumda orta halli bir cihaz yeter sanırım, ram 3 gb olsun, ekran 5" işlemci 835 de olabilir, kamera hepsinde iyi gibi, uçmaya gerek yok, bu durumda en uygunlar yine huvey-xaomi gibileri, biraz daha sabredeyim engüzeli...

one plus5 mi alsak yoksa, verileri yolluyormuş ama, olsun sanki diğerleri yollamıyormu :biggrin: yada önden güzel duran Lg g6 mı acep...

Not: mükemmeli yok ne yazıkki, olamazda zaten, m7 gibi level atlatan bir model çıksa keşke...

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

oneplus verileri toplama hakkinda firma kurucusu carl pei aciklama yapti. anladigim kadariyla, oxygenos kllanan cihazlarda kulanici deneyimi programi izin almadan gönderiyormus verileri. her cihazda var bu ve kapatilabiliyor. sorun bunu basta belirtmemesi olmus. simdiden sonra daha acik bir sekilde sorulacagini belirtmisler. ben oneplus one ile cyanogenos (lineageos) kullaniyorum. kim bilir o nerelere gönderiyor :D kapali oldugu halde....

Ben telefon alacak olsam eger baska yazilim yuklemeyeceksem huawei mate10 lite alirdim. gerci her türlü lineageos yükleyecegim icin yine oneplus alirdim muhtemelen. yine de her halükarda mate10 un piyasaya cikmasini beklerdim. Bakalim neler yapabiliyor

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
7 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Gerci simdi baktim da mi mix/2 de aklimi celebilirdi

evet oda güzel, seramik tamgövde çokta sağlam, bekleyelim mate 10 falanda gelsin, ele alıp irdeleyelim en güzeli...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yorma kendini [emoji4] 
Bu apple olayı aynı evlilik gibi. Hanım ne derse o oluyo. Bunu baştan kabullenemesen de sonunda kabullenmek zorundasın [emoji4]  İşler düzgün gittiği sürece bunu da dert etmiyosun [emoji4] 
Evli olmadan evliliğin formülünü çözen adam. Saygıyla eğiliyorum karşında
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
17 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
11 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:
Yorma kendini emoji4.png 
Bu apple olayı aynı evlilik gibi. Hanım ne derse o oluyo. Bunu baştan kabullenemesen de sonunda kabullenmek zorundasın emoji4.png  İşler düzgün gittiği sürece bunu da dert etmiyosun emoji4.png 

Evli olmadan evliliğin formülünü çözen adam. Saygıyla eğiliyorum karşında

hanım ne derse o mu oluyormuş, daha baştan bitmiş arkadaş :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
hanım ne derse o mu oluyormuş, daha baştan bitmiş arkadaş [emoji3]
Zamanında torun tombalağa karışmış bir büyüğüm Evlilik Maraton cu ile Sprinter cının koşusuna benzer demişti.
(Kadın maraton, Erkek sprinter)
Evlilik uzun sürelidir bu nedenle ilk başta sprinter geçse de elinde sonunda maraton cuya geçilmeye mahkumdur. Yarıştan yarışa sadece geçileceği süre değişir, ama yol uzun olduğundan sonuç hiç değişmez diye de açıklamıştı.

Biz şu anda yolun başlarındayız (10 yıl) bakalım ilerleyen yıllar neyi gösterecek :))
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Rica etsem başlığı değiştirebilir misiniz. Her seferinde "afyon" diye okuyorum.:D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Rica etsem başlığı değiştirebilir misiniz. Her seferinde "afyon" diye okuyorum.:D

hah, farketti birisi, apple takitğidir bu, afyon olmasa uyanır millet :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Remzi Karaca yazdı:

Zamanında torun tombalağa karışmış bir büyüğüm Evlilik Maraton cu ile Sprinter cının koşusuna benzer demişti.
(Kadın maraton, Erkek sprinter)
Evlilik uzun sürelidir bu nedenle ilk başta sprinter geçse de elinde sonunda maraton cuya geçilmeye mahkumdur. Yarıştan yarışa sadece geçileceği süre değişir, ama yol uzun olduğundan sonuç hiç değişmez diye de açıklamıştı.

Biz şu anda yolun başlarındayız (10 yıl) bakalım ilerleyen yıllar neyi gösterecek :))

biz berabere kalırız, zorda kalırsam geçerim, son anda atak :tongue:

10 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Gerci simdi baktim da mi mix/2 de aklimi celebilirdi

ahhaaa :) 5t yada 6

gsmarena_001.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hah, farketti birisi, apple takitğidir bu, afyon olmasa uyanır millet :D

Steve jobs belgesellerinden birinde arkadasinin anlattigi bir anı var. İkisi beraber bir sure bir yerde kalmislar. Bolca elma varmis orada. Sonra acaba sadece elma yiyerek hayatta kalinabilir mi diye dusunup, yanlis hatirlamiyorsam bir hafta kadar sadece elma yemisler. Arkadasinin dedigine gore hayatta kaliniyor ama insani sersemletiyor cunku sadece şeker :D

Elmanin bir suru hikayesi olsa da bence gercek olan bu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
4 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Steve jobs belgesellerinden birinde arkadasinin anlattigi bir anı var. İkisi beraber bir sure bir yerde kalmislar. Bolca elma varmis orada. Sonra acaba sadece elma yiyerek hayatta kalinabilir mi diye dusunup, yanlis hatirlamiyorsam bir hafta kadar sadece elma yemisler. Arkadasinin dedigine gore hayatta kaliniyor ama insani sersemletiyor cunku sadece şeker :D

Elmanin bir suru hikayesi olsa da bence gercek olan bu :D

Elmayla ilgili tek gerçek

1306704.png

• Beğen 4
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...