İçeriğe Yönlendir

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Dediklerinde doğrusun fakat iPhone a yetişemezler tarzı birşey dediğimi hatırlamıyorum. Çoğu özellik olarak evet geride sağlamlık güvenirlilik bakımından kat kat ileride olduğunu düşünüyorum. Androidde yaşamış olduğum problemleri yaşatmadığını düşünüyorum. Hergün telefonumu kapatmak gereksinimi Yok 1 ay hiç kapatmadığımı biliyorum.

"geriden gelenler onun gibi geliştiremiyorlar." bu sözüne karşılık yazmıştım Arif kardeş.

ve hala yazıyorsun, "Çoğu özellik olarak evet geride sağlamlık güvenirlilik bakımından kat kat ileride"   hiçbir özellik olarak android geride değil, güvenlik olarakta öyle, güvenlik senin benim için farketmez zaten, kat kat ilerde sözünde kusura bakma biraz uçuk olmuş, gerçeklere bakalım istersen, hepsi güvenli normal kullanıcı için, haaa esas güvenliğe gelince, yok öyle bir dünya, iosun canına okurlar androidinde, yok öyle bir güvenlik....

sağlamlık olarak ise hiç kusura bakma, güler geçerim, ne telefonlar var, sanırım hiç bakmıyorsun onlara...

androda tonla marka model var, elbette bazı marka modellerde sorun yaşarsın, sanmaki ios sorunsuz, ben 5 senedir htc m7 kullanıyorum, asla dikkat et asla kitlenmedi yavaşlamadı, telefonu anca şarj etmeyi unutursam kapanır oda enderdir, dediğin şey her marka model için geçerli değilidir, arada bir özelliklede kapatır açarım, ayrıca ios ta kullanıyorum, kardeşimde senelerdir kullanır, evde oğlanda tablet olarak Air2 kullanır, arada bir kapatmak iyi gelir ve gereklidir, yok öyle aylarca yıllarca kapatmadan çalışmak, yazılım kullanıyoısun, makineler bile arada bir bakım ister....

bu arada arada bir kapatmak ELZEM dir, Windoswta Androidde İOS ta zamanla şişer, bu tür yazılım kullanan aletler arada bir reset ister,, bu net ve kesin kuraldır, ios bile şişer, bunuda yazayımda yanlış olmasın.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

İşte işin aslı bu cümlelerde yatıyor...

henüz bitmediler, bitmediklerinden cevap almayada devam edecekler...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Recep Demirci yazdı:

Sony telefonum ara ara güncelleme sonrası açılıp kapandı güncellemeden dolayı uzun süredir sadece birkaç kez açıp kapatmışımdır 1 ay değil belki abartısız söylüyorum 20 aydır böyle ve sorun yok.

Çokda takmamak gerekiyor bence. İphone ve lg g4 ile aynı yerin (bir insan eli) çekimini yaptık ve yanımızda 3. bir şahısa gösterdik bu 3. şahıs daha önceden iphone kullanan biri ve g4ün kamera çekiminin daha iyi olduğunu söyledi.

Yine bir iphone olan arkadaşım parmak izi okuyucusunun müthişliğinden bahsetti bendede Sony var hadi kapışalım dedim tabi arkadaş biraz efelendi ben yenerim gibisinden ve benim Sony canavar gibi hemen parmak okuyucusu çalıştı ekran açıldı arkadaş bile şaşırdı.Bu yüzden çok takmamak gerek diye düşünüyorum.

İsteyen istediği ürünü,aracı kullansın kimseye hakaret ve rencide edici tavır almadıktan sonra.

güzel demişsin, o bu değil, artık hepsi çok iyi, fark şu, iyiler ama bazısı bazı insanlara yeterli gelmiyor yada tatmin etmiyor diyelim, bunu dediğinde bir taraf hala erişilmez alet modunda cevaplar yazarsa o zaman iş değişiyor,  bu devirde hala o kötü bu daha iyi deniyorsa kimse kusura bakmasın cevabını alır,  adam kalkmış ios über diğeri tırt diyor, yahu ios hala aynı ios ama diğeri 5-10 sene önceki değil herhelde, örnek alınan örnek alır olmuş, bunuda kabul etmek lazım, yok öyle bir dünya, şuan sadece ihtiyaçlar ve zevklere göre cihaz şeçiyoruz ve bütçemize göre cihaz alıyoruz, adam kalkmış erişilmez diyor, ayıptır yahu....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

bunu dediğinde bir taraf hala erişilmez alet modunda cevaplar yazarsa

Hemen örnek alalım sıcağı sıcağına.. 

Kim yapıyor bunu :)

O mesajları bulabilir misin Ali'cim.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hemen örnek alalım sıcağı sıcağına.. 

Kim yapıyor bunu :)

O mesajları bulabilir misin Ali'cim.. 

tabeee, sayfa 14 ilk mesaj, Arif beyin mesaj basit bir örnek....

hala geride ilerde kat kat hemde sözleri yazılıyorsa ne diyelim, bu arada ios ve androda kullanıyorum, bunuda özellikle belirteyim, her ikiside babamın malı değil, al birini vur ötekine diyede elli kere yazmışımdır zaten...

"Dediklerinde doğrusun fakat iPhone a yetişemezler tarzı birşey dediğimi hatırlamıyorum. Çoğu özellik olarak evet geride sağlamlık güvenirlilik bakımından kat kat ileride olduğunu düşünüyorum. Androidde yaşamış olduğum problemleri yaşatmadığını düşünüyorum. Hergün telefonumu kapatmak gereksinimi Yok 1 ay hiç kapatmadığımı biliyorum"

o hala eksik, geride dendiği sürece cevaplar yazılacaktır, hep belirli kişiler saldırıyor diyorsunya aslında haklıyız,  iyisi kötüsü yok artık, ne zaman kabul edecekler bakalım....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Şimdi, Mert Gülkokan yazdı:

Zaten Xiaomi aldım canavar gibi makina. İphone da portre modu çekmek için 4 bin tl vermek gerekirken android de bunu 2 bin tl ye hallettim size iyi tartışmalar :)
Birde vw nim var öyle abartılacağı kadar kaliteli araç değil. Aldığım günden beri kapıları gıcırdıyor mesela :)

Büyüksün Mert :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Telefona alışamadım ama tablette kesin tercihim elma olurdu.

Tablette tek geçiyorum Apple'ı. Hiç bir android cihaz beceremiyor maalesef. iPad mini'ler canavar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
44 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

"geriden gelenler onun gibi geliştiremiyorlar." bu sözüne karşılık yazmıştım Arif kardeş.

bu arada Arif ufak bir düzeltme yapayım, yanlış anladım sanırım, özellik olarak geride derken İOS u kastetmişsinki bu doğru zaten, sözüm kalite ve sağlamlık üzerine esasen, ne kalitede önde nede sağlamlıkta ayfon....

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
41 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ve hala yazıyorsun, "Çoğu özellik olarak evet geride sağlamlık güvenirlilik bakımından kat kat ileride"   hiçbir özellik olarak android geride değil, güvenlik olarakta öyle, güvenlik senin benim için farketmez zaten, kat kat ilerde sözünde kusura bakma biraz uçuk olmuş, gerçeklere bakalım istersen, hepsi güvenli normal kullanıcı için, haaa esas güvenliğe gelince, yok öyle bir dünya, iosun canına okurlar androidinde, yok öyle bir güvenlik....

sağlamlık olarak ise hiç kusura bakma, güler geçerim, ne telefonlar var, sanırım hiç bakmıyorsun onlara...

androda tonla marka model var, elbette bazı marka modellerde sorun yaşarsın, sanmaki ios sorunsuz, ben 5 senedir htc m7 kullanıyorum, asla dikkat et asla kitlenmedi yavaşlamadı, telefonu anca şarj etmeyi unutursam kapanır oda enderdir, dediğin şey her marka model için geçerli değilidir, arada bir özelliklede kapatır açarım, ayrıca ios ta kullanıyorum, kardeşimde senelerdir kullanır, evde oğlanda tablet olarak Air2 kullanır, arada bir kapatmak iyi gelir ve gereklidir, yok öyle aylarca yıllarca kapatmadan çalışmak, yazılım kullanıyoısun, makineler bile arada bir bakım ister....

bu arada arada bir kapatmak ELZEM dir, Windoswta Androidde İOS ta zamanla şişer, bu tür yazılım kullanan aletler arada bir reset ister,, bu net ve kesin kuraldır, ios bile şişer, bunuda yazayımda yanlış olmasın

Sonuçta ne olursa olsun elektronik cihaz tabikide reset ister bahsetmek istediğim android kadar olmadığı. Ben güvenirlilik bakımından sağlamlık bakımından ben çoğu telefonla kıyasladığımda iyi olduğundan söylüyorum. Geride kaldığı nı söylüyorum program geliştirme olarak zaten

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Tablette tek geçiyorum Apple'ı. Hiç bir android cihaz beceremiyor maalesef. iPad mini'ler canavar.

air 2 aldım oğlana ve evet, o konuda haklısın, tabelette ios iyi, kısıtlamalar olsa bile iyi, o kadar olsun artık...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
11 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Sonuçta ne olursa olsun elektronik cihaz tabikide reset ister bahsetmek istediğim android kadar olmadığı. Ben güvenirlilik bakımından sağlamlık bakımından ben çoğu telefonla kıyasladığımda iyi olduğundan söylüyorum. Geride kaldığı nı söylüyorum program geliştirme olarak zaten

çoğu telefona göre dersen tamam, bin çeşit android kullanan marka ve model var, aralarında sağlamlık olarak geri olan vardır,  ama bazı üst düzey cihazlar ayponlara nal toplatır bu konuda...

yazılım olaraksa güvenlik meselesinde ios andro arasında tercih olmaz, ikiside güvenli, ikiside eğer isteyen yapacağım diyorsa güvensiz...  androda bilinmeyen kaynakları açma, root yapma bak bakalım güvensizmi, ayponda jb yap, sonra getir telefonunu, bak bakalım ne yapıyorum cihazına :) her ikisinde de bazı engellemeri kaldırırsan güvenlik falan kalmaz, bunu unutma... normal kullanıcı için güvenlik sorunu olmaz.

program geliştirmede ios andro dersen Andro önde, ios değil, nesi gelişti iosun buna karşılık androda neler değişti, değişiyor... bu arada ikiside sınıra ulaştı sanki...

uygulama bazında artık pek farkları kalmadı, market olarak ne fark var sence, market eski market değil sonuçta....   uygulama geliştirmesi zaten ios yada andro olarak bakılmaz, o ayrı konu...

reset konusundada farkları yok, al birini vur ötekine...

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
22 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

tabeee, sayfa 14 ilk mesaj, Arif beyin mesaj basit bir örnek....

hala geride ilerde kat kat hemde sözleri yazılıyorsa ne diyelim, bu arada ios ve androda kullanıyorum, bunuda özellikle belirteyim, her ikiside babamın malı değil, al birini vur ötekine diyede elli kere yazmışımdır zaten...

"Dediklerinde doğrusun fakat iPhone a yetişemezler tarzı birşey dediğimi hatırlamıyorum. Çoğu özellik olarak evet geride sağlamlık güvenirlilik bakımından kat kat ileride olduğunu düşünüyorum. Androidde yaşamış olduğum problemleri yaşatmadığını düşünüyorum. Hergün telefonumu kapatmak gereksinimi Yok 1 ay hiç kapatmadığımı biliyorum"

o hala eksik, geride dendiği sürece cevaplar yazılacaktır, hep belirli kişiler saldırıyor diyorsunya aslında haklıyız,  iyisi kötüsü yok artık, ne zaman kabul edecekler bakalım....

Ali abi yazımı yanlış anladın sanırım. Hala geride dediğim örnek android değil ios geride sağlamlık güvenlik komşunda iOS dedim. Bu durumlar herkesin kendi tercihidir sonuçta. İlk yazdığım başlardaki mesajımı okursanız eğer orada sonuçta çoğumuz telefonu kullanım amacı dışında almış olduğumuzu belirtmiştim. Çoğu kişi aldığı telefonun tüm özelliklerini kullanmıyor ve ne kullanıyorsun misal iPhone 10 demek için alıyorlar. Ben android de Samsung note 2 3 kullandım daha sonra iPhone geçtim. Bu bir tercih meselesidir ve ben telefona geçipte 3 bin 4 bin tl para bağlamam.  

13 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

bu arada Arif ufak bir düzeltme yapayım, yanlış anladım sanırım, özellik olarak geride derken İOS u kastetmişsinki bu doğru zaten, sözüm kalite ve sağlamlık üzerine esasen, ne kalitede önde nede sağlamlıkta ayfon....

Doğrudur abi orada yanlış anlamışsın insanlık hali sıkıntı yok. Sağlamlık bakımından derken telefonun kullanılabilir ömür olarak bahsediyorum suya toza İp özelliği bakımından bahsetmiyorum. Herşeyi çok açık yazmak gerekiyor sanırım. Güvenirlilik bakımından garanti süresinde ve sonrasında hiç bir zaman yarıda bırakmıyorlar. Cihazınıza herhangi bir yerden dosyadan vs den virüs girdi derdiniz Yok (ayrı bir virüs programı tarzı kullanmaya gerek yok). Bahsetmek istediğim bunlardı 

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Evet jb yaptıktan sonra herşey yapılabilir. Ben programsal ve uygulama olarak belirtmedim bilerek çoğu özellik olarak genelleme yaparak geride olduğunu belirttim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Bugün ki tartışmanın alevini Emmi çaktı bu sefer. Sani yukarıda teknik mesaj yazdı güncellemenin sebebi hakkında.
Bu yazdıkları Sani yi hedef alır türden. Sonra Saniye cevap hakkı doğunca da gereksiz yere uzuyor ve konu iyice hamur gibi oldu.
Emmi nin daha öncede Saniye karşılık olarak verdiği "bundan bize ne"gibi cevaplar var geçen sayfalarda.
Bu tavrı yönetici olmayan birisi başkasına yazsa normal üye gibi forum kuralları sebebi ile ceza alabilirdi.
Belki Emmi Sani ile olan samimiyeti sebebiyle böyle yazıyor ancak ben mesajları okurken kulağımı rahatsız eden bir uslüp var.
Rahatsız etmeye başladı beni artık iphone konusuna yazmayacağım.
Zaten Xiaomi aldım canavar gibi makina. İphone da portre modu çekmek için 4 bin tl vermek gerekirken android de bunu 2 bin tl ye hallettim size iyi tartışmalar :)
Birde vw nim var öyle abartılacağı kadar kaliteli araç değil. Aldığım günden beri kapıları gıcırdıyor mesela :)

Her şey Sani'nin beni gösteriş budalası olarak göstermesi ile başladı. Yoksa umrumda değil ayfon falan. İsteyen istediği telefonu alsın. 

Hala aynı görüşte olduğunu da beyan ettiği için cevap veriyorum. 

Evet.. ayfon alanın telefonu nereye koyduğundan bize ne ? kelimeye takılmışın ama o cevap neden verildi ona bakmıyorsun.

Neyse.

Bu konuyu görmezden gel diyorum ben de.. Sorun çıkarsa yönetime bildirirsiniz..  

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

çok satması iyi demek değildir, uygun gelmiştir Mert, sonuçta wv orta segment araç üretir, ne bekliyorsun Mersomu sandın bunu (mersoda e den başlar bu arada)

Konuyla alakasız yazıyorsun abi.

Çok satması iyi olduğu için demedim. Hadi biz geri kalmış gelişememiş ülkeyiz. Satış rakamlarına bakınca dünyada ki diğer ülkelerde mi geri kalmış oluyor? Bunun cevabını istiyorum ama verebilen yok.

Sizlerinki anlamsız bir sıkıntı. Parayı ben kazanıyorum istediğimi alırım. Buna kimsenin karışma hakkı yok. Yok masaya şu neden için konuyormuş vs. belki ben bunun için alıyorum eleştirebilir misin? Hayır. Yıllardır HTC one kullanıyorsun fiestaya biniyorsun seni eleştiriyor muyuz. Fiestaya yaptığın harcamaların haddi hesabı yok karışıyor muyuz yok senin zevkin senin bütçen. Sana kimse geri kalmış gelişememiş vs demiyor. Ama ne hikmet ise Vw ve Apple kullanan için yok hava için yok gösteriş için alıyor edebiyatı okunuyor. Geçiniz abi geçiniz. 

Adamlar dünya üstündeki her ülkede ilk sıradalar, bir bizde var bu anti apple anti vag. Geri kalmışlık gelişememişlik değerlendirmesi yapılacaksa eleştirenler için yapılmalı, insanların tercihine alaylı bir üslup ile bakmamayı bilmeyenlere yapılmalı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
50 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Her şey Sani'nin beni gösteriş budalası olarak göstermesi ile başladı.

Abi bunu söyledikçe kızıyorum gerçekten. Whatsapp grubunda 10 kişi varsa 1'i bile senle aynı fikirde değil. Sana neyden bahsettiğimi anlattım ama sen hala anlamak istediğin gibi anlıyorsun. Hatalısın ve kabul etmek istemiyorsun.

Dilersen bu ortamda da aynı cümlemi kurabilir ve arkadaşlarımızın yorumlarına bırakabiliriz. O zaman anlarız ikimiz de.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Arif Aykın yazdı:

Evet jb yaptıktan sonra herşey yapılabilir. Ben programsal ve uygulama olarak belirtmedim bilerek çoğu özellik olarak genelleme yaparak geride olduğunu belirttim. 

Kardeş, androidide ios taki gibi al kullan yapabilirsin, yani birşey kurmana ek güvenlik önlemine vs. gerek yok, al kullan,  virüs için birşeye gerek yok yani, root falan yapmazsan bilinmeyen kaynakları açmazsan ios tan güvenlik olarak farkı yoktur.

garanti olayı başka olay, onda haklı olabilirsin ama her marka aynı değil tabii, neyse durum bu işte, gerisi zevkler ve renkler, özet olarakl iyisi kötüsü yok artık, tercih durumu var o kadar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Konuyla alakasız yazıyorsun abi.

Çok satması iyi olduğu için demedim. Hadi biz geri kalmış gelişememiş ülkeyiz. Satış rakamlarına bakınca dünyada ki diğer ülkelerde mi geri kalmış oluyor? Bunun cevabını istiyorum ama verebilen yok.

Sizlerinki anlamsız bir sıkıntı. Parayı ben kazanıyorum istediğimi alırım. Buna kimsenin karışma hakkı yok. Yok masaya şu neden için konuyormuş vs. belki ben bunun için alıyorum eleştirebilir misin? Hayır. Yıllardır HTC one kullanıyorsun fiestaya biniyorsun seni eleştiriyor muyuz. Fiestaya yaptığın harcamaların haddi hesabı yok karışıyor muyuz yok senin zevkin senin bütçen. Sana kimse geri kalmış gelişememiş vs demiyor. Ama ne hikmet ise Vw ve Apple kullanan için yok hava için yok gösteriş için alıyor edebiyatı okunuyor. Geçiniz abi geçiniz. 

Adamlar dünya üstündeki her ülkede ilk sıradalar, bir bizde var bu anti apple anti vag. Geri kalmışlık gelişememişlik değerlendirmesi yapılacaksa eleştirenler için yapılmalı, insanların tercihine alaylı bir üslup ile bakmamayı bilmeyenlere yapılmalı. 

kardeş şimdide sen konudan saptın :)

çok satması geri kalmışlıkla ilgisiz, ne alakası var, çok satması dünyanın her yerinde, fiyat uygunluğu ve tercihlerle ilgili, süperlikle ilgili değil, acaip kalitelide o yüzden herkes alıyor değil, dediğim bu benim.

Anlamsız sıkıntımı?  ben nerede dedim vw apple kullanan hava için alır diye? masaya koymak ne yahu, kooy, bana ne hav atsan ne yazar, bilmiyormuyum ben neyin ne olduğunu, boş iş bunlar, hava atmak için alan koyan varsa kendi bilir, havasını kendisine atsın banane....  ben fiestama tonla para harcadım evet, ne alakası var, ben aypon alma deli para verme mi diyorum, alan alsın karışmak ne demek, benim dediğim aletin kendisine karşı, alana karşı değil karıştırma,  dünyanın her ülkesinde üst sırada olmadıkları gibi olsalar ne yazar, bananeeeee sananeeee, kimin umrunda, ben mala bakıyorum, salt cihazın kendisine, alan alır kullanır hakkıdır lafımız olamaz, aldığına sizinkinden iyidir erişilmezdir demeisn yeter, diyorsada kendine saklasın görüşünü, yoksa X ide elli kere alacak gücüm var Allaha  şükür, sapla samanı karıştırmamak lazım Mert kardeşim...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Apple için fotoğraf çekiminde daha iyisi yok dersen gülerim haklı olarak

İnstagram veya Google görseli aç. Selfie yaz. 100 resime bak, sonra bu oran nerden çıktı tekrar tartışalım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Havanda su dövüyorsunuz ne afyonun ne vag'ın nede android'in umurunda burada yazılanlar. Farkında olarak yada olmayarak kalp kırmaktan öteye gidilmiyor...Kullandığınız malın özelliklerini bu kadar abartmayada gerek yok elinize geçen bir faydada yok. Bir laf vardır ya "yarası olan gocunur" bence biraz düşünerek yazı yazalım hepimiz yaşını başını almış insanlarız.Çocuklar sokakta kavga ederken işin içinden çıkamadılarmı benim babam senin babanı döver derler, buradaki muhabbette onlarınkinden çok farklı değil.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Servet Abi, geçen söylediğin bir söz aklıma geldi, metro çok kaza yapıyor diye, selfi de ki oranda öyle bişey olabilir mi? :blush:

abartanlar var tabi; :=)
lb1EMb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
kardeş şimdide sen konudan saptın [emoji4]

çok satması geri kalmışlıkla ilgisiz, ne alakası var, çok satması dünyanın her yerinde, fiyat uygunluğu ve tercihlerle ilgili, süperlikle ilgili değil, acaip kalitelide o yüzden herkes alıyor değil, dediğim bu benim.

Anlamsız sıkıntımı?  ben nerede dedim vw apple kullanan hava için alır diye? masaya koymak ne yahu, kooy, bana ne hav atsan ne yazar, bilmiyormuyum ben neyin ne olduğunu, boş iş bunlar, hava atmak için alan koyan varsa kendi bilir, havasını kendisine atsın banane....  ben fiestama tonla para harcadım evet, ne alakası var, ben aypon alma deli para verme mi diyorum, alan alsın karışmak ne demek, benim dediğim aletin kendisine karşı, alana karşı değil karıştırma,  dünyanın her ülkesinde üst sırada olmadıkları gibi olsalar ne yazar, bananeeeee sananeeee, kimin umrunda, ben mala bakıyorum, salt cihazın kendisine, alan alır kullanır hakkıdır lafımız olamaz, aldığına sizinkinden iyidir erişilmezdir demeisn yeter, diyorsada kendine saklasın görüşünü, yoksa X ide elli kere alacak gücüm var Allaha  şükür, sapla samanı karıştırmamak lazım Mert kardeşim...

İşte bende onu diyorum sapla samanı karıştırmamak lazım.

Sen o mesajı öncesi yazılanlardan bağımsız alıntıladın. İddia şu idi bizim gibi gelişmemiş ülkelerde Apple olsun vw olsun algı ile bizi kandırıyor dendi. O onun cevabı idi sen alıntıladın öncesini okuduğunu varsayarak sana sordum soruyu.

Çok tercih edilmesi kaliteli olduğu iddiasında değilim.

Lafımız olmaz diyorsunuz her Apple ve VW konusunda halay başı oluyorsunuz. Dolayısıyla insanlarda bir intiba var. Sürekli bir karşıtlık var sizde. Tamam tercih etmeyebilirsiniz ama tercih edene de tercih sebepleri ne ise saygı duyulması eleştirilmemesi lazım. Bunu yapmıyorsunuz. Durum bu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
17 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

İşte bende onu diyorum sapla samanı karıştırmamak lazım.

Sen o mesajı öncesi yazılanlardan bağımsız alıntıladın. İddia şu idi bizim gibi gelişmemiş ülkelerde Apple olsun vw olsun algı ile bizi kandırıyor dendi. O onun cevabı idi sen alıntıladın öncesini okuduğunu varsayarak sana sordum soruyu.

Çok tercih edilmesi kaliteli olduğu iddiasında değilim.

Lafımız olmaz diyorsunuz her Apple ve VW konusunda halay başı oluyorsunuz. Dolayısıyla insanlarda bir intiba var. Sürekli bir karşıtlık var sizde. Tamam tercih etmeyebilirsiniz ama tercih edene de tercih sebepleri ne ise saygı duyulması eleştirilmemesi lazım. Bunu yapmıyorsunuz. Durum bu.

dediğim gibi, alan alır, derdim cihazla, o cihaza über muamelesi diğerine tırt muamelesi yapılmasın ses etmeyelim, ne aypon süper alet erişilmez nede vw üst sınıf araç....

aypon normal bir üst düzey cihaz ve ondan her açıdan daha iyileride var daha basitleride var,  vw orta  sınıf araç ve orta sınıfta ondan iyileride var, okadar...

elbette alana sözümüz yok, ona ne diyeyim, beğenen alır, sebebi beni ilgilendirmez...

vw ne karşıt olacağım Mert, ayponada karşı değilim, abartılmasın, birşey deniğinde diğeri tırt zaten ne diyorsun bu aypon erişilmez alet havasında olunmasın yeter...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
31 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

İddia şu idi bizim gibi gelişmemiş ülkelerde Apple olsun vw olsun algı ile bizi kandırıyor dendi.

Böyle bir iddia yok. Lütfen geriye dön ve yazdığımı tekrar oku.

Hadi dönme, arama, tekrar yazayım:

Apple ve VW çok iyi algı yönetimi yapıyor. (Bu bağımsız bir cümle)

BİZİM GİBİ GELİŞMEMİŞ / AZ GELİŞMİŞ ÜLKELERDE DE ŞEKİLCİLİK OLDUĞU SÜRECE (herkes böyledir demiyorum, genel konuşuyorum) bu tip ürünlerle statü belirlemesi yapmak isteyen çok oldukça satış her zaman tavan yapacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Apple ve VW çok iyi algı yönetimi yapıyor. (Bu bağımsız bir cümle)

BİZİM GİBİ GELİŞMEMİŞ / AZ GELİŞMİŞ ÜLKELERDE DE ŞEKİLCİLİK OLDUĞU SÜRECE (herkes böyledir demiyorum, genel konuşuyorum) bu tip ürünlerle statü belirlemesi yapmak isteyen çok oldukça satış her zaman tavan yapacaktır.

bence doğru bir söz...

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...