İçeriğe Yönlendir

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Çağlar Bayur
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Evet. Akşam mevzusu geçti. Yetmiyor artık diyor. Hanımefendi x istiyor

Haklı, gerçek aypon artık X serisi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sonuca gelelim ve listeyi görelim, X alacaklar yazsın...

kredi-takas-böbrek gibi ödeme seçeneklerini tartışmaya başlayalım, ha X alacaklar 6000 tl. ye cihaz almakla iş bitmiyor, kutusundan tırt normal şarj cihazı çıkıyormuş diyorlar , hızlı şarj için ayrı şarj makinası alacaksınız :)  kablosuz şarj içinde 400-500 tl. lik ek alet lazım, kredi için bankayla toplu görüşürsek faiz indirimi alırız belki, yada yurtdışından toplu getirelim, sürümden kazanırız :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Oooo heryer fakir dolmuş burada telefon almak için kredi çekmek felan şimdi bu arkadaşlar arabayı da özel servislerde yaptırıyordur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Oooo heryer fakir dolmuş burada telefon almak için kredi çekmek felan şimdi bu arkadaşlar arabayı da özel servislerde yaptırıyordur
Yoo yoo. Kim diyor
Haklı, gerçek aypon artık X serisi
Sosisli makarna?
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

yok kendimiz yapıyoruz, nerede bizde özel servise gidecek kudret, fakirlik fena harbiden :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
On 14.09.2017 at 17:17, Ali Cihangiroğlu yazdı:

arada bir reset atmanı apple da istiyor yalnız, devamlı kapatmadan kullanılan bu tür cihazlar her zaman şişer :)

uzun vade reset yani 1 sene sonra diyorsun, sıkıntı Androda değil kardeş, kullandığın markada, benim hTC hala aynı tas aynı hamam devam ediyor :)

son sürüm ios u bilmem ama diğerlerinin bir ara andoyla teknik olarak incelemesini okumuştum, çökme ve stabillikte andro daha iyi çıkmıştı...

Katılıyorum :) arabada sıfır alındıysa en az 10 sene kullanılmalı....

Reset derken sistemin yeniden yüklenmesinde bahsediyorum, kapatmak değil, Ali  Htc kullananıda var etrafımda ya yapma... ios un eline su dökemez. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Reset derken sistemin yeniden yüklenmesinde bahsediyorum, kapatmak değil, Ali  Htc kullananıda var etrafımda ya yapma... ios un eline su dökemez. :)

ios un rakibi android kardeş, hTC değilki, hem  ne açıdan dökemez, yok öyle birşey, tek üstün olduğu şeyi söylesene, androda  stabil-çökmez kitlenmez, reset atmaz ve daha çok şey yapabilir, ios andro karşılaştırması yapmamak kazım esasında, andro windows pc, ios ise xbox, bu tanımlama tam olur sanırım, kulvar farkı var...

androda sistemin yeniden yüklenmesi gibi gereksiz şeyler olmaz, bellek vs. boşalt kapat aç bitti :) ayrıca her elektronik alet şişer, ne olursa olsun...

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
3 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ios un rakibi android kardeş, hTC değilki, hem  ne açıdan dökemez, yok öyel birşey, tek üstün olduğu şeyi söylesene, androda  stabil-çökmez kitlenmez, reset atmaz ve daha çok şey yapabilir, ios andro karşılaştırması yapmamak kazım esasında, andro windows pc, ios ise xbox, bu tanımlama tam olur sanırım, kulvar farkı var, su dökemez değil güsul abdesti aldırır :)

androda sistemin yeniden yüklenmesi gibi gereksiz şeyler olmaz, bellek vs. boşalt kapat aç bitti :) ayrıca her eşektronik alet şişer, ne olursa olsun...

Htc mevzusunu  sen açtın ben bişey demedim, tabikide ben işletim sistemlerinden bahsediyorum. Üstün olduğu şeyleri yazmışsın işte androdan daha stabil, andro gibi kilitlenmez 1 sene geçtimi yeniden sistem yüklemesi istemez. Ben kendi yaşadığım sorunları biliyorum Ali Samsung ve Gm de, onlarda android. etrafımda bu ios yavaşladı resst atacam diyen bi kişiyle karşılaşmadım ama anroidci çok. :) Bakalım şimdi Xiomi kullanıyorum bundada aynı şeyler olursa bidahaki telefonum İos lu olacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu iphone düşmanlığının sebebi ne :)
Neden kullanana laf edecek kadar kin duyuyorsunuz :)

Bi ios kullanıcısı android ile ilgili tartışma başlatmıyor. Laf sokmuyor. Eleştirmiyor. Kullanıcısına laf etmiyor.
Bir android kullanıcısı neden iosa ve ios kullanana sataşıyor ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Htc mevzusunu  sen açtın ben bişey demedim, tabikide ben işletim sistemlerinden bahsediyorum. Üstün olduğu şeyleri yazmışsın işte androdan daha stabil, andro gibi kilitlenmez 1 sene geçtimi yeniden sistem yüklemesi istemez. Ben kendi yaşadığım sorunları biliyorum Ali Samsung ve Gm de, onlarda android. etrafımda bu ios yavaşladı resst atacam diyen bi kişiyle karşılaşmadım ama anroidci çok. :) Bakalım şimdi Xiomi kullanıyorum bundada aynı şeyler olursa bidahaki telefonum İos lu olacak.

Bende androda sorun yaşamadım, yalnız ios ta fena değil artık,  baya androlaştı :D haa unutmadan, üstün olduğu şeyleri Andro için yazmiştım, ios için değil,  hiç yaşamadın kitlenme donma reset, o zamzungta olur, yanlış olmasın :) neyse... şu antika üst kısmını görmezsek X e bir bakma niyetim var açıkcası, tabii buradan almayacağım, o kadarda değil :D  benim hatçede 5 yaşında artık, emekli olma vakti geldi gibi, sıkıldım artık, sıkıntısı yok aslında ama insan değişiklik istiyor bir süre sonra...

ios yavaşlıyor bu arada, yavaşladı diyen çok en baştada kardeşim :)(androda aynı), sağolsun elma efendi doğal olarak yavaşlatıyor eski modelleri, hem o yavaşlatmasa uygulamalar basıyor frene, donanım artık çağımızda artmak zorunda, elmada buna ayak uydurdu artık, zaten mecbur, sözün kısası her iki sistemde zamanla yavaşlatılıyor, eeee düzen böyle, al telefonu ömür boyu kullan yok, yapıyorlar birşeyler...

bu arada Emmi, ne düşmanlığı hemde kişiye özel düşmanlık olurmu, sataşmaya gelince, ben hep sataşırım ama ios a, sataşma sebebim kişiler değil antika apple ın inatçı tutumu, tavırlarına sinir oluyorum, yoksa babamın malı değil her ikiside, olay sadece burada olmuyor zaten, sanal ortamda ios-andro tartışması sürekli oluyor, burada pek girilmiyor bu konuya o kadar, bende tutamıyorum kendimi, dandro dedilermi başlıyorum,  eğer andro dandroysa diğeride tırtos, al birini vur ötekine lafını sık sık kullanırım bu yüzden :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
24 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu iphone düşmanlığının sebebi ne :)
Neden kullanana laf edecek kadar kin duyuyorsunuz :)

Bi ios kullanıcısı android ile ilgili tartışma başlatmıyor. Laf sokmuyor. Eleştirmiyor. Kullanıcısına laf etmiyor.

Cevap verdim bir önceki mesajımda, kötü bi durumla itham edildim.

ios demek, apple demek. apple demek, masanın üstünde güzel durduğu için alınan telefon demektir. Senin gibi donanımını inceleyerek alan %0.1'lik kesim harici genel olarak her alanın alma amacı telefonu kullanmak olmadığı için, doğal olarak geri kalan işletim sistemi kullanıcıları bu duruma takılıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ios demek, apple demek. apple demek, masanın üstünde güzel durduğu için alınan telefon demektir.

Velevki böyle.
Size ne ?
Alan bu sebeple alıyor diye. Alana laf söyleme hakkını nereden buluyorsunuz. ?
İsteyen prestiji için. İsteyen masada güzel durduğu için. İsteyen tekniğini beğendiği için alsın.
Kişilerin tercihleri neden alay konusu oluyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Anaaa sözler bana değilmiş, ben ios a ve apple ın havalarına gıcık olurum, alana masaya koyana karışmam zevkler ve renkler der kaçarım :vroom:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
18 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Velevki böyle.
Size ne ?
Alan bu sebeple alıyor diye. Alana laf söyleme hakkını nereden buluyorsunuz. ?
İsteyen prestiji için. İsteyen masada güzel durduğu için. İsteyen tekniğini beğendiği için alsın.
Kişilerin tercihleri neden alay konusu oluyor.

Abartılacak kadar övmeye gerek olmadığı halde deli gibi övenleredir lafım. Parasını verip masada dursun diye söyleyenlere helal olsun.

Yoksa hepimiz biliyoruz ki bu işletim sisteminin yapıpta Android'in yapamayacağı veya donanımın bulunmaz hint kumaşı olamayacağını.

Ancak işte bunu abartanlara aynı abartı ile cevap verebilmekte kusur olmaz diye düşünüyorum.

Bu tabi şahsi düşüncemdir. Başkalarının sebeplerini bilemem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hangi ioscu durduk yere bunları yapıyor.

Yoksa sataşılınca mı yapıyor.

Bir tane örnek yeterli.

Bir tane örnek istiyorum. Kim konu açıp yada sebepsiz yere iphone övüyor.

Ancak işte bunu abartanlara aynı abartı ile cevap verebilmekte kusur olmaz diye düşünüyorum.

Sen yazdıklarını kime cevap olarak yazmıştın. ?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bu iphone düşmanlığının sebebi ne [emoji4]
Neden kullanana laf edecek kadar kin duyuyorsunuz [emoji4]
Aynı durum vw içinde geçerli, vw kullanmayan herkes laf ediyor :D
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aynı durum vw içinde geçerli, vw kullanmayan herkes laf ediyor [emoji3]

Bu konunun başında bile dile geldi zaten.
Ve aynı şekilde. Hiç bir vw kullanıcısından hiç bir mesaj yokken sataşıldı.
Üstelik yine vw ye değil. Kullanıcısına laf edildi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Eskiden android kullanıcısıydım ve her platformda bu androcu arkadaşların ötesinde sivri sözler etmiştim. Hiçbir platformda fanatikliği sevmediğim için yaşadıklarım beni Ayfon'la tanıştırdı.

İlk çıktığı ay galaxy s4 aldım. O zaman 1800 liraydı bir tanıdığım da ayfon 5 aldı. Ayfon 2250 liraydı. Yaptığımdan gururlu bir şekilde daha özellikli telefonu daha ucuza almanın kıvancıyla eve vardım. Sonuç, o tanıdığım hala iPhone’u kullanıyor bizim canavar bebelere meze oldu [emoji3]
Samsung problemli dediler e ben de gittim Lg g2 aldım. İlk başta her şey çok güzeldi ilk güncellemeyi alınca sacmalamalar takılmalar ekran karardı (internnette birçok kullanıcıdan aynı şikayetler mevcut) değiştireyim dedim 550 kağıt istediler. Yıldım.
Vazgeçmedim. Note serilerinde bunlar yok abi bi kullan hak vereceksin dediler Note 3 aldım. Şu an eşim kullanıyor, kanser olmak üzere.
Önyargılı değilim fanatik de değilim. Ama android sisteminin sorunsuz olduğunu savunan kişilere anlam veremiyorum. Android'i daha seviyorum daha kullanışlı işlevsel ancak sorunsuz android sorunsuz olarak tanımlanacak son şey.
Bu arada lafım emmiye, emmi valla i phone dan çok memnunum ancak android ile yapabildiğim diğer cihazlara wi fi ve Bluetooth ile resim dosya vb aktarma işini çok özledim. Çektiğim fotoları evimin salonunda dev ekran izliyordum, şimdi yardımcı programlarla reklamlarını izleyerek yapmak üstüne de eşek yüküyle para vermek açıkcası koyuyor [emoji3] Wi fi ve Bluetooth gibi evrensel protokollerle bile çalışmıyor. İlla apple tv olacak yok diğer cihaz da apple olacak. Al sana iPhone’un yapamadığı bir şey [emoji3]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba Ahmet.
Her cihazın artı ve eksileri var illaki.
Senin saydığın eksilere hiç ihtiyacım olmadı. Bu sebeple takılmıyorum.
Benim de S4 hatasına düşen arkadaşım oldu. Telefon çok güzeldi. Göz hareketlerini takip ediyordu falan ama. Borcu bitmeden telefon bitmişti.
Yılbaşından beri 7-128 kullanıyorum. Çok memnun kaldım.

Dün servetle telefonda konuşuyorduk.
Yanımda birisi bağırarak konuşuyordu. Öyle ki ben Serveti zor duyuyordum.

Servet sen duydun mu o bağrışmaları ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...