İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Çocuk Kilidi

Oktay Kaya

Recommended Posts

Oktay Kaya

Mrb arkadaslar.2009 focus 2.5 aracimda cocuk kilidi yokmu yada benmi aktif edemedim acaba.bi kac sey denedim ama olmadi.arac hareket ederken kapinin icerden acilmamasi gerekir ama olmuyo.yardiminizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Merhaba. Arka kapıyı açınca kapının iç -arkaya bakan tarafında arabanın anahtar ucuyla döndürebileceğiniz plastik bir şey var onu çevirip aktif edebilirsiniz.

FocusClubTr--1397860200.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Kaya

Onu denedim.ozaman arka kapilar icerden hic bi sekilde acilmiyo.ancak disardan aciliyo.oysaki soforun ordan istenildigi zaman acilmasi lazim.

Yorum bağlantısı
Oktay Kaya

Daha önce 2000 astra kullandim. icerden kontrol ediyordum arka kapilari ama focusta boyle bi sey yok galiba.aractan inip arka kapiyi acacaz 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 dakika önce, Oktay Kaya yazdı:

Onu denedim.ozaman arka kapilar icerden hic bi sekilde acilmiyo.ancak disardan aciliyo.oysaki soforun ordan istenildigi zaman acilmasi lazim.

Çocıuk kilidi dediğiniz şeyin tarifi Emre tarafından yapılmış. Çocuk kilidi demek, kapılar içerden açılmaz dışardan açılır demektir. Ebeveyn iner, kapıyı dıştan açar, çocuğu alır. Arka camların arkadan açılmamasını kontrol edebilirsiniz. Sürücü kapısındaki cam açma tuşlarının yanında bir tuş sayesinde.

Başka türlü arka kapıların açılmasını ön taraftan yönetemezsiniz, merkezi kilit kitli bile olsa, arka kapı kolunu çekince kapı açılır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Bazı marka model araçlarda bu cam düğmesiyle beraber yapılabiliyor diye hatırlıyorum. Ama ford da bu özellik yok.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Erdem Dertsiz yazdı:

Bazı marka model araçlarda bu cam düğmesiyle beraber yapılabiliyor diye hatırlıyorum. Ama ford da bu özellik yok.

Çok aradığım bir özellik, bazen çocuklar oluyor bazen yetişkinler sürekli in kapıyı aç kilidi aç/kapa uğraştırıyor insanı. Bazen kilitli bırakıp arka kapıyı açması daha kolay geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Fordlarda aynen dediğiniz gibi önden sadece camı kontrol edebiliyorsunuz. Çocuk kilidi dışarından aktive edilebiliyor. VWler de böyle galiba.

Laylonlar da ise cam kontrol düğmesi aynı zamanda kapıyı da kilitliyor.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

C max ta şoför ön cam butununun arkasında arka kapı ve camları kilitleyen bir düğme var. Aktifken içeriden arka cam ve kapılar açılmıyor. Düğmeye tekrar basınca deaktif oluyor.

87bbb7529b387b025e78e3820cb91eda.jpg

Alttaki de manuel çocuk kilidic8302923ac91bed8b70497c228f02b8e.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
17 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Çok aradığım bir özellik, bazen çocuklar oluyor bazen yetişkinler sürekli in kapıyı aç kilidi aç/kapa uğraştırıyor insanı. Bazen kilitli bırakıp arka kapıyı açması daha kolay geliyor.

18 dakika önce, Mehmet Acar yazdı:

Fordlarda aynen dediğiniz gibi önden sadece camı kontrol edebiliyorsunuz. Çocuk kilidi dışarından aktive edilebiliyor. VWler de böyle galiba.

Laylonlar da ise cam kontrol düğmesi aynı zamanda kapıyı da kilitliyor.

Fransızların genel özelliği diyelim c elysée de var mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Benim eski aracım ibiza' da da mevcuttu. Cam tarafındaki düğme ile arka kapılar ve camlar ben izin verene kadar açılmıyordu. Fakat şimdiki aracımda maalesef. İnip her seferinde kapıyı açacağız. Hayır bilmeyen bir yetişkin kolu kıracak diye korkuyorum.

Bu arada C-max dediğiniz zaman insanın aklına ilk olarak aile arabası geliyor fakat araba full donanım olmasına rağmen isofix yok ne yazık ki.

Arkadaşın konusunu baltalamak istemem fakat bunun sonradan bir çözümü var mı? Yaptırabilir miyiz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
6 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Benim eski aracım ibiza' da da mevcuttu. Cam tarafındaki düğme ile arka kapılar ve camlar ben izin verene kadar açılmıyordu. Fakat şimdiki aracımda maalesef. İnip her seferinde kapıyı açacağız. Hayır bilmeyen bir yetişkin kolu kıracak diye korkuyorum.

Bu arada C-max dediğiniz zaman insanın aklına ilk olarak aile arabası geliyor fakat araba full donanım olmasına rağmen isofix yok ne yazık ki.

Arkadaşın konusunu baltalamak istemem fakat bunun sonradan bir çözümü var mı? Yaptırabilir miyiz?

http://www.team-bhp.com/forum/modifications-accessories/184915-aftermarket-isofix-brackets-child-seat.html

aftermarket olarak bulunabilir. isofix e fazla takılmamak gerekiyor zaten koltuğu taktığımızda genelde uzun süre araçta kalıyor. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
54 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

C max ta şoför ön cam butununun arkasında arka kapı ve camları kilitleyen bir düğme var. Aktifken içeriden arka cam ve kapılar açılmıyor. Düğmeye tekrar basınca deaktif oluyor.

Alttaki de manuel çocuk kilidi

Aile arabası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, İnan Çınar yazdı:

87bbb7529b387b025e78e3820cb91eda.jpg

Alttaki de manuel çocuk kilidic8302923ac91bed8b70497c228f02b8e.jpg

Bu çift modlu cam kilit düğmesi benim s max te yok malesef abi. Elizabete devam. Pc ye bağlayıp kolayca yapılabilecek bişey olsa kafa yorulur ama sanırım mekanik işi çok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
14 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bu çift modlu cam kilit düğmesi benim s max te yok malesef abi. Elizabete devam. Pc ye bağlayıp kolayca yapılabilecek bişey olsa kafa yorulur ama sanırım mekanik işi çok.

Vagcom da var gibi akşam bir test edeyim bakalım açılabiliyormu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Bir saat önce, Aydın Sert yazdı:

Ben Focus'a işçilik dahil 200 liraya yetkili serviste taktırdım. Siz de taktırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
http://www.team-bhp.com/forum/modifications-accessories/184915-aftermarket-isofix-brackets-child-seat.html

aftermarket olarak bulunabilir. isofix e fazla takılmamak gerekiyor zaten koltuğu taktığımızda genelde uzun süre araçta kalıyor. 
Buna gerek yok, servis orjinal takıyor, 150 lira civarıydi 3 sene önce.
https://m.ebay.es/itm/271810250215?_mwBanner=1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
7 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Buna gerek yok, servis orjinal takıyor, 150 lira civarıydi 3 sene önce.
https://m.ebay.es/itm/271810250215?_mwBanner=1

Ahmet Bey, hangi servis takmakta acaba? Arayıp bilgi alayım.

44 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Ben Focus'a işçilik dahil 200 liraya yetkili serviste taktırdım. Siz de taktırabilirsiniz.

Emre Bey İstanbul' da mı taktırdınız?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Kit halinde satılıyor. Arka bagajda vida yuvaları var. Alyan anahtarla vidalari sıkıyorsunuz hepsi bu. Servise işçilik vermeye bile gerek yok.19ec08e243eb34594d4f8339f6773e38.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
14 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Kit halinde satılıyor. Arka bagajda vida yuvaları var. Alyan anahtarla vidalari sıkıyorsunuz hepsi bu. Servise işçilik vermeye bile gerek yok.19ec08e243eb34594d4f8339f6773e38.jpg

Türkiye' de satışını bulabileceğim bir yer var mı? Sevislerde var mıdır?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben Fethiye Helvacıoglu serviste taktırdım. Piyasada yurtdışından gelirse 100 küsur liraya mal oluyor kargo hariç. Bir de çocuk olunca uğraşamadım yaptırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

E bay da 16 € ücretsiz kargo. Aceleniz yoksa oradan alın. Servis fiyatı montaj falan 200 ü bulur tahminim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
17 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Broadwayda; önde bir düğmeye basıyorsun, arka kapılar kilitleniyor. Hiçbir şekilde içeriden açılmıyor. Arkadaşın arabasında vardı: Arabanın hızı 10 km'ye çıkınca otomatik kapanırdı bütün kapılar.(Bu sonradan takılan alarm-güvenlik sistemi olabilir.) Tabi imrenirdik, bizim Broadwayda aynı işlemi elle yapıyordun. Fiestamda yok bu sistem.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
35 dakika önce, İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Broadwayda; önde bir düğmeye basıyorsun, arka kapılar kilitleniyor. Hiçbir şekilde içeriden açılmıyor. Arkadaşın arabasında vardı: Arabanın hızı 10 km'ye çıkınca otomatik kapanırdı bütün kapılar.(Bu sonradan takılan alarm-güvenlik sistemi olabilir.) Tabi imrenirdik, bizim Broadwayda aynı işlemi elle yapıyordun. Fiestamda yok bu sistem.

Benim 2007 focus sedanda araç seyir halinde iken bagajı kilitliyordu(avm girişinde güvenlik açamıyordu, sürücü kapısını açınca bagajın kilidi açılıyordu) ama s max de bu da yok. Bazı ince detaylar modele göre bile değişmiş, ilginç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...