İçeriğe Yönlendir

Resimdeki Lastik için Yorumlarınız

Ali Darbaz

Recommended Posts

Evren Erakçora
11 saat önce, Koray Demir yazdı:

Mümkün. Kauçuk oranı en yüksek lastik parçalanır ama erimez ya da zor aşınır.

Kaynak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mümkün. Kauçuk oranı en yüksek lastik parçalanır ama erimez ya da zor aşınır.
100.k öncesi zordur değişim bizde. Bir ara p330 mu ne karın ağrısı ise Bridgestone aldık. Bitmek bilmedi imansız ama oldu beton
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Kaynak?

Michelin tır görsel olarak sunuyordu. Ağır vasıta lastikleri için misalen üç ömür uygulamasıyla 30 farklı malzeme kullanır kauçuk bileşenleri farklıdır özellikle made in france kullananlar somut olarak deneyimler.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

4 yıl önce aldığım goodyear lastiklerimden çok memnundum. Geçenlerde şehir içinde seyrederken sol ön lastigim patlamış farkında olmamışim. Eve geldim fark ettim. Allahtan gittiğim yer ile evin arası uzak değildi. Neyse sonra stepneyi taktim ve lastikciye gittim. Adam lastiklerimin son demlerini yaşadığını söyledi. Dişleri iyi ama yanaklardan çatlakları çok. Şimdi sıkı durunuz. Lastikler 2010 çıkışlı. Ben 2013 te aldım. Dayım arabasına almıştı. Sıfır olarak almıştı. Lastikleri alınca Aracıni satmak zorunda kaldı. Lastikleride evin deposuna koymuş. Yıl 2013 te lastik alacam deyince yeğenim bende var taktir demişti bende baktım iş görür taktirdim. 3 yıl ambalajında kalmış ve 4 yıl ben kullandim. Ama sona geldik. Allahtan uzun yolda yüksek hızda başima iş açmadı. Yarın kısmet olursa 4 lastik alacam. Continental düşünüyorum. Yarın kısmet olursa tüm kışlık bakımları yapılacak. Selamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Lastik konusundaki şahsi düşüncem her zaman sıfırdan yana. 

Lastikler fiziksel olarak bakıldığında sizi ikna edebilir ama ister kullanılsın ister kullanılmasın raf ömrü olan ürünlerdir. Tabi gelişen teknoloji sayesinde bizlere daha güvenli lastiklerin yanı sıra daha uzun ömürlü lastikler de sunulmakta.

Aracın en önemli parçalarından birisidir. 

*Uzun yıllar Polo aracımda Michelin Energy Saver lastik kullandım. Gürülü seviyesi düşük,konfor iyi, yol tutuş iyi, ömrü daha sert yapılı lastiklere oranla az

*Ardından Fiestaya geçiş yaptım. Üzerinden Kumho Kh17 lastiklerle geldi. Eski sahibinin demesiyle yeni alındı şeklindeydi. 50bin km yaptım.Gürültü seviyesi orta, konfor orta, yol tutuş orta, ıslak zemin performansı orta

* Jant 16 olunca Fiyatlar yüksek olduğundan fiyat performans araştırması yaparak son olarak kasım 2015 yılında BF Goodrich Ge Force Winter Kışlık lastiklerle kışa giriş yaptım.

İstanbul Beylikdüzü kışları genelde sert geçer beni yarı yolda bırakmadı. Bolu-Abant  yollarında da performansı iyiydi.

* Kışlığından memnun kaldığım markanın Yazlık lastiğini de aldım. Sonuç olarak fiyat performans olarak orta seviyede lastikler. 

Saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 14.09.2017 at 07:22, Koray Demir yazdı:

Bilinenin aksine florasanlar iyi yol yutar.

17 bin km kullandım, saman taşımak için iyi seçim zaten o dönem yük taşımaya almıştım. 110 la 50 cam şerit atlardı yana, kamyon geçişinin tersine :rofl: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
17 bin km kullandım, saman taşımak için iyi seçim zaten o dönem yük taşımaya almıştım. 110 la 50 cam şerit atlardı yana, kamyon geçişinin tersine :rofl: 
Pistte millete saplayan hiçte öyle gitmiyor
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hani seninle alanyadaydık ve ben bir sebeple aynı gün Nevşehire gidip gelme durumunda kalmıştım.
Hani 4 saatte geldim demiştim.
Hah o gün o dört saati bir fluance ile peş peşe gelmiştim. :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Lastiklerimiz takıldı. 275 liraya aldım tanesini. Şimdi bakimlarim yapılıyor. 217a30db8259e6a9c64cb6a197a4bf5d.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Servet Aydın
Az evveli tv'de reklamı iyiydi. Lm25 kullandım ama kısa süre. 4 5 kış gitmiyor ama. Honda crv aracında 2.kış otoparktan zor çıktım
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Benim Primac 3 ler 40 bin km, 3 sene oldu ama kisliklara geçerken atacağım sanırım.
Fotoğraf atsam daha gideri var denir dişler 4-5 mm dır ama hızlanma ve frende kaymalar başladı... Malzeme sertleşiyor dişler olsada eski performansı kalmıyor.
1 ay sonra lastik yüzünden kaza yaptım...
Umarım değiştirmişsinizdir lastikleri :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...