İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 ve Cilveleri

Erman Uzun

Recommended Posts

Erman Uzun

Yaklasık 2 aydır mondeoya severek kullanıyorum performansı konforu vs cok güzel lakin geçenlerde iki günlüğüne uzun yol deneyimim oldu bazı sorunları var sanırım suana kadar genelde sehiriçi kullandığım için sanırım farkedemedim

1.yakıt uzun yolda 5 ve  6.5 arası değişiyor normal mi şehiriçi bu değer 7 9 arası klima sürekli kullanımda

2. GÜN içinde hız sabitleyici açık teyp açık klima açık ilerlerken tünel geçişlerinde bir kaç defa otomatik farlar yanınca klima kapandı neden olabilir birkaç kez oldu bu durum

3.sıcaklık 35 civarında olduğu birgün uzun ve dik bir rampada hararet yükseldi sağa cekip klimayı sıcağa aldım 30 sn içinde normale döndü rampayı sonuna doğru bir daha arttı yine durdum tekrar 30 sn sonra normale döndü sanayi de ustaya gösterdim fan çalışıyor ama orjinal fan değil bı buraya uydurmuşlar dedi diğer soğutma sistemi elemanlarına baktı hepsi normal müşir çıkardı bilg bağladı vs hepsinin sonunda fan görevini tam anlamıyla yerine getirmiyor dedi ancak orada fan bulamadık şimdi fan alıp değişmek istiyorum ancak orjinal fan cok pahalı nrf üretimi yan sanayi fan mı alsam yoksa orjinal çıkma mı alsam karar veremedim ne yapmalıyım orjinal alamayacağım ama

4.usta bilg bağlayınca ustadan orjinal yazılımmış bu arada araçta turbo hatası görünüyor p226 bu tip bir değerdi açıklamasında turbo elemanları veya turbo görevini yerine getirmiyor yazıyor buna ne yapmalıyım araçta ilk çalıştırmada siyah duman biraz mevcut birde yüksek devirlerde veya ani gaza basmlarda var usta araç daha performanslı olmalı diyor dah önce kendinde de mondeo varmış

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 ay gibi süre önce 2.3l aldınız benim anladığım ve birkaç kontrolde daha önceden yapılmış geçici/gün kurtaran tamiratlar var. bunların boyutu belirlenmeli ve öncelikle orjinale sadık parçalar ile düzeltilmeli. tüketim de değerler normal şimdilik buna yuğunlaşmayın.

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Dizel otomatik mi ?

Evet abi dizel

Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

2 ay gibi süre önce 2.3l aldınız benim anladığım ve birkaç kontrolde daha önceden yapılmış geçici/gün kurtaran tamiratlar var. bunların boyutu belirlenmeli ve öncelikle orjinale sadık parçalar ile düzeltilmeli. tüketim de değerler normal şimdilik buna yuğunlaşmayın.

Orjinal çok pahalı abi garantili yan sanayi mi orjinal cıkma mı almalıyım turbo nasıl bir yol izleyeyim birde ilk cümlenizi anlayamadım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1- Yakıt tüketimi normal.
2- Normal değil.
3- Devirdaim üstündeki termostatı değiştirin. Yağ termostatı da deniyor.
4- Bir sorun hissetmiyorsan takılma bence buna.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
18 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

aracınız ne zamandır sizinle? 2.el olarak ne zaman aldınız?

Araç yaklaşık Haziran ayından beri bende 2 el aldım

18 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

1- Yakıt tüketimi normal.
2- Normal değil.
3- Devirdaim üstündeki termostatı değiştirin. Yağ termostatı da deniyor.
4- Bir sorun hissetmiyorsan takılma bence buna.

Fanla alakalı olmayabilir mi yani abi birde bu klima kapanma için nasıl bir yol izlemeliyim elektrikçi mi bakar yoksa ford ustaya mı gitmeliyim

Yorum bağlantısı
Aydın Akarsu
1 saat önce, Erman Uzun yazdı:

Araç yaklaşık Haziran ayından beri bende 2 el aldım

Fanla alakalı olmayabilir mi yani abi birde bu klima kapanma için nasıl bir yol izlemeliyim elektrikçi mi bakar yoksa ford ustaya mı gitmeliyim

Klima dijitalse konjektörden yapıyor olabilir. Gece farlarda çok çok kısa süreli göz kırpmalar oluyor mu?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracın parçalarının orjinal ve çalışır olduğunu varsayarak cevapladım Erman bey.
Fan uygun değil ise. Tabi ki yapabilir.
Ama şu da var. Seyir halinde kolay kolay fan açmaz motor. Sık sık fan açma seviyesine geliyorsa. Başka sorun da var demektir.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
8 saat önce, Aydın Akarsu yazdı:

Klima dijitalse konjektörden yapıyor olabilir. Gece farlarda çok çok kısa süreli göz kırpmalar oluyor mu?

Farlarda kıpırdama gözlemlemedim klima dijital

8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aracın parçalarının orjinal ve çalışır olduğunu varsayarak cevapladım Erman bey.
Fan uygun değil ise. Tabi ki yapabilir.
Ama şu da var. Seyir halinde kolay kolay fan açmaz motor. Sık sık fan açma seviyesine geliyorsa. Başka sorun da var demektir.

Fan orjinal değilmiş sanırım deneme yanılma yapıcaz

Yorum bağlantısı
Erman Uzun

NRF üretimi yan sanayi fan almaya karar verdim 580 tl civarında bugün klima ara ara low da yeteri soğutmadı fanda bir sorun olduğu belli gibi alternatif fan motoru tavsiyesi olan varsa bir iki hafta araştırıp alıcam

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erman Uzun

Aracımın fanını ve termostatı orjinal ile değiştirdim suan için sorun yok termostat burdaki bir konuda tavsiye edilen termostat aldım hararet olması gerektiği yerde sabit duruyor suan oldukça memnunum aracım simdi daha sessiz oldu sanki kick downlarda daha atik oldu gibi uçağın ilk kalkış anındaki o insanın karnını tuhaf olması gibi hisleri yaşatıyor ani hızlanmalarda çok deli bie duygu şimdi aracımda yürürü anlamında gözüme çarpan eksiklik yok anacak arka koltuk döşemelerinde bir tane sigara yanığı var buna ne yapabilirim diğer koltuklar iyi sorunsuz aklıma sadece arka koltuk oturma yerinin döşemesini aynı tip kumaşlar yenilemek iyi olur gibi nasıl olut sizce

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...