İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klima Basınç Sensör Bağlantı Şeması

Serhat Mirkelam

Recommended Posts

Serhat Mirkelam

arac 2011 1.25 fiesta

aracın altında klima radyatorune basınc sensoru gırer bılırsınız.

Basınc sensorune gıren kablo maalesef koptu ve klıma sacmaladı ! Bağlantı şeklini kesınlıkle bulamıyorum, Elektrık tesısatından gelen kablonun ucunu bantladım bıraktım, klıma tesısatına gelen kablonun ucları sensore gırıp ordan kompresor e gemesı lazım...

sizden ricam bana baglantının resmını atacak bırı varsa aracını lıfte kaldırdıgında rıca edıyorum resım atsın baglantıları yapamıyorum...

Elektrık direk kompresoremı gırıyor? yanı artı uc kompresore gırıyor galıba eksı uc sensore gırıp sonra sensor cıkısından kompresorun eksı ucuna mı gırıyor ?

bu baglantıyı yapabılmem ıcın bana acıklama yada resım lazım arakdaslar , sizlerden rıca edıyorum bana yardımcı olun

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam

Sonunda bir arakdas yardımcı oldu benım arabanın aynısı var arkadasta, sanayıye gıttık aracı kaldırdık baglantıları buldum doğal olarak.

benım aracın basınc sensorune gıren baglantılar kopmus ve sanayıde kım ne hal ettıyse 3 kabloyu bantlamıs kapatmıs sağ on teker sıs farının oraya bantlamıs bırakmıs.

evde orjınal soket vardı kabloların baglantılar net sekılde renklerle uyusuyor. yarın ılk ısım sensoru alıp baglantıları yapmak olcak. 

galıba sorun kalmaz baglantılar yapıldıktan sonra

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam

Bağlantılar tamamlandı, ancak ecu den hata kaydını sıldırmedım tahmınımce kendısı sılınecektır kullandıkca. Kompressor belırlı aralıklar la devreye gırıp cıkıyor bu normalmı yoksa sureklımı calısması gereklı

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Rölantide klima kompresörü 10-15 saniyede bir devreye gir çık yapıyorsa  bir problem var demektir.

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
12 saat önce, Fatih Emre yazdı:

Rölantide klima kompresörü 10-15 saniyede bir devreye gir çık yapıyorsa  bir problem var demektir.

Rolantide kompressor surekli calisiyor ama yolda seyrederken devreye girip cikma yapiyor ! Bu normal mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
51 dakika önce, Serhat Mirkelam yazdı:

Rolantide kompressor surekli calisiyor ama yolda seyrederken devreye girip cikma yapiyor ! Bu normal mi

Motora güç gerektiği zaman, anlık olarak devreden çıkabilir.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...