İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Lambda Sensörü

Mustafa Kenar

Recommended Posts

Mustafa Kenar

1999 model focus 1 ler de kaç tane lambda sensörü var yeşil soketli olanı var birde mavi 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Dediğiniz gibi iki adet var. Birisi motor tarafında egzoz manifoltundan hemen sonra yeşil olanı, diğeri ise aracın altında orta kısımda katalizörden sonra mavi olan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar

1999 modellerde de 2 adet var öylemi tek biliyordum

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

1999 model focus 1 ler de tek lambda sensörü 2001 ve ustlerinde cift lambda ( hego) sensörü vardir. 

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Rasim Bolat
On 16.09.2017 at 12:31, Koray Demir yazdı:

Dediğiniz gibi iki adet var. Birisi motor tarafında egzoz manifoltundan hemen sonra yeşil olanı, diğeri ise aracın altında orta kısımda katalizörden sonra mavi olan.

koray  bey 2001 focus aracımda mavi olan motordan sonra, yeşil olan katalizörden sonra benim araçtamı yanlış takılı anlayamadım.

bu aralar bende sensörü değiştereceğim ama fiyatlar uçuk 

orjinal sensör 1600 tl 

bosch 260tl  

fesa 140 tl civarı 

bende ebaydan alacacağım  

denso delphi ve fea ve bosch var fiyatlar türkiyeye göre gayet makul hangi marka önerirsiniz . 

aklımdan geçen bosch 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

150 liraya aldım seneler evvel orjinal yeşil sensör. Dolardan hızlı yükselmiş ....

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
36 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

150 liraya aldım seneler evvel orjinal yeşil sensör. Dolardan hızlı yükselmiş ....

fokuzcoin

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Rasim Bolat yazdı:

denso delphi ve fea ve bosch var fiyatlar türkiyeye göre gayet makul hangi marka önerirsiniz . 

aklımdan geçen bosch 

Bosch, delphi, denso bildiğimiz markalar.. Fea duymadım hiç.. 

Ben bosch alırdım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
57 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bosch, delphi, denso bildiğimiz markalar.. Fea duymadım hiç.. 

Ben bosch alırdım.. 

montaj hariç 450 tl fiyat verdi mersin bosch car servis

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Rasim Bolat yazdı:

montaj hariç 450 tl fiyat verdi mersin bosch car servis

Rakam uygun gibi ama, yurt dışına da bakın. daha uygun çözen arkadaşlarımız oldu.. 

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

Dün oksijen sensörünü temizledik. hata kodu silindi. egzos son susturucu özelliğini kaybetmiş, ilk susturucu ile boru ek yerinde kılcal bir çatlak oluşmuş. egzoz değişimi olacak. sensör temizliğinden sonra araç gaz tepkisi hissedilir derecede düzeldi. sensör değişimini  bir süre erteleceğim.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Dün oksijen sensörünü temizledik. hata kodu silindi. egzos son susturucu özelliğini kaybetmiş, ilk susturucu ile boru ek yerinde kılcal bir çatlak oluşmuş. egzoz değişimi olacak. sensör temizliğinden sonra araç gaz tepkisi hissedilir derecede düzeldi. sensör değişimini  bir süre erteleceğim.
Amazon.de den bakabilirsiniz https://www.amazon.de/s/ref=sr_st_price-asc-rank?fst=as%3Aoff&rh=n%3A78191031%2Cn%3A!79899031%2Cn%3A79919031%2Cn%3A81502031%2Cp_6%3AA3JWKAKR8XB7XF%2Cn%3A81469031&qid=1524207831&bbn=81502031&vehicle=36-1263-3590-9643-1-0&sort=price-asc-rank
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

evet baktım fiyatlar yarı yarı ucuz  şimdilik 4 lastik egzoz değişimi yapacağım . dün araçtan sökülen sensörden parça kodunu aldım . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
On 17.04.2018 at 20:24, Rasim Bolat yazdı:

koray  bey 2001 focus aracımda mavi olan motordan sonra, yeşil olan katalizörden sonra benim araçtamı yanlış takılı anlayamadım.

bu aralar bende sensörü değiştereceğim ama fiyatlar uçuk 

orjinal sensör 1600 tl 

bosch 260tl  

fesa 140 tl civarı 

bende ebaydan alacacağım  

aklımdan geçen bosch 

Orjinalini Ford logolu olanı Ngk üretiyor bulabilirseniz birebir olur yoksa Boschun universal olanları da iş görüyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Rasim Bolat

egzoz sistemi komple değişti. sensörler temizlendi elden geçirdim. arıza sorgusu  sonuç dtc none, araçta  15057 km geldik eski sensörle bir süre devam edeceğiz . araçta gaz tepkisi düzeldi çekiş arttı oksijen sensörü bu kadar önemli mi hayret.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Katalizör boğuyordur. Sensör gerçekten temizlendi ise gaz tepkisi artar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 12.05.2018 at 11:17, Rasim Bolat yazdı:

oksijen sensörü bu kadar önemli mi hayret.

motorun içindeki yanma sonucunu görmeyen beyin neyi nasıl ayarlasın? egzosdan çıkanı bilmeden girenin hesabını yapamaz.

bardağı görmeden çay doldurmaya çalışsak mesela?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
motorun içindeki yanma sonucunu görmeyen beyin neyi nasıl ayarlasın? egzosdan çıkanı bilmeden girenin hesabını yapamaz.
bardağı görmeden çay doldurmaya çalışsak mesela?

Ve çayın da ne kadar demli olduğunu bilmesek mesela.

Evet çıkışın analizine göre girişi ayarlar.

Maf da aynı derecede önemli.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...