İçeriğe Yönlendir

Citroen Ds4

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

Merhaba

Aklımı 1 haftadır karıştıran bir durum var. Siz olsanız ne yapardınız.

Öncelikle benim aracım Golf 6 2011 model 1.6 TDI Comfortline donanım. Ek olarak dijital klima var. İlk sahibinden aldım. 99 binde şuan, triger debriyaj dpf temizliği vb bakımlar tam yetkili serviste yapılma yakın zamanda büyük masraf isteyen bir durumu yok. 2 3 parça da toplam 14000 lira hasar var hepsi serviste yapılma kaput boyalı ön iki çamurluk değişmiş, arka bagaj kapağı logo etrafı da lokal boyalı. Tamamı serviste yapılmış.

Şimdi konu başlığındaki araca gelince, bir arkadaşımın aracı. 2013 model D Sport donanım otomatik e HDI dizel motor ve otomatik. Denon ses sistemi var. Sedefli beyaz renk 68 bin kilometrede servis bakımlı. 6 bin lira civarı hasar kaydı var. Sol ön çamurluk sol iki kapı boyalı sol yan ayna ve sol ön jant değişim. Şehirler arası yolda tır dorsesi sürtmüş.

Aracın sahibi arkadaşın icra borcu var arabayı satacak, bana teklifle geldi. Benim golf + 7000 ile DS4 ü takas.
7000 lirayı ise 7 ay taksit ile 1000 lira olarak icranın hesabına yatır diyor.

Aslında param yok ama içim gıdıklandı bir kere, otomatiği nasıldır hiç bilmediğim bir marka ve araç. Kısacası borca girmeye değer mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Land ile ds5 hibriti takas etmek istemiştim vaktinde. Adamı kandıramadım. Dakika düşünmem alırım. Kötü şanzuman kötü motor olan araç kalmadı

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bugün az uyudun galiba. Kafan karışmış.
Gece kurdum durdum kafamda :D

Ee napayım şimdi ben. Ds 4 ün piyasası 60 65 arası .
Land ile ds5 hibriti takas etmek istemiştim vaktinde. Adamı kandıramadım. Dakika düşünmem alırım. Kötü şanzuman kötü motor olan araç kalmadı
Hibriti mi var
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Şanzıman tek kavrama ama oldukça başarılı diye yorumları var.sendeki ile kıyaslanmaz.Motor aynı sayılır geriye tip konusu kalıyor. Golf 6 ya nazaran oldukça yakışıklı sayılır ama yol ve trim sesi nasıldır ona bakmak lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Sadece dizel motorlu oluşu avantaj bence. Golften sonra değişik gelebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ben de çok düşündüm arka cam açılmaması hevesimi kaçırdı. Tarz olarak çok beğendiğim bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

parasal olarak kar edilecekse, 7x1000 de güzel bir vade.. malın daha değerlencekse 2. el satışta al. yatırım olur.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Oldukça değişik bir araç, motor efsane, şanzıman öyle üzecek cinsten değil.  Eğer al sat düşünüyorsanız ikinci eli golfe före oldukça düşük ama binerim derseniz bence teklif çok çok iyi, ben alın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Tek soru işareti Mcp şanzıman olur kafamda. Onuda bi kullan bence, ben buna alışırım dersen sorun yok. He birde arka cam meselesi var açılmadığını biliyosundur.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Bence oldukça mantıklı bir takas olur. Şahsen ben kabul ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Eşimle bakmaya gittik DS4 e. 15 kilometre kadar tur attık.

Beğendiklerim;

- Motor sesi kabin içinde duyulmuyor

- İç dış çok estetik

- Ses sistemi çok güzel, akustik tonlarda

- Ön cam tasarımı güzel

- Sedefli beyaz çok güzel

- Masajlı koltuk güzel

- Baya baya dolu, bir sürü donanım var.

Beklenmediklerim;

- Motor sesi yok ama asfalt kabartma boyalardan geçerken bile bam bam ses yapıyor. Lastik sesini duyuyoruz.

- Süspansiyon sesi olduğu gibi içerde.

- Otomatik vites ile baya birlikte olmak lazım çok kararsız kaldı, yokuş yukarı yolda 2 de kalmak 3 e geçmek gibi. Geçiş süresi uzun.

- Dashboard çok kaliteli gözüküyor ama malzemeler sert plastik tıkırtı çok, kapılar kasiste esniyor gıcır gıcır.

- Ön taraf acayip ferah iken arka taraf çok basık, filmlerin etkisi olabilir. eşim arka tarafı beğenmedi.

- Arka kelebek cam kapıya entegre açarken dikkat edilmezse kaburga kıracak cinsten.

- Arka camlar açılmaması benim gibi çocuklu aile için zor bir durum.

- Dikiz aynasından arkayı görmek arka cam açısından dolayı çok dar.

Bunların dışında 4 ay sonra muayenesi var. Lastikler bitik, 18 inç ebattan ötürü yaz ve kış lastiği maliyeti rahat 4 bin lirayı bulacak gibi.

Golf üstüne 7000 lira verecek olmam, lastik, bakım, muayene masrafları, al sat noter, trafik sigortası, kaskosu derken 12000 lirayı bulacak gibi bana maliyeti.

Böyle olunca ülkenin ekonomik durumunu göz önüne alarak borçlanmanın mantıklı olmadığına karar verip arkadaşıma düşüncesi için teşekkür ettim.

Araç pek temiz değildi yarın kuaför yapılacak sonrasında fotoğraf çekip ilan veririm burayada.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Test ettiğine göre bazı gerçekleri görmüşsün.Benim için en önemli detayların başında motor+şanzıman uyumu gelir.Ben o şanzımana para vermezdim.Diğer en önem verdiğim konuda araç içine yansıyan sesler. Citroen o konudada başarılı sayılmaz.Bence doğru karar vermişsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

golf + 7000 ile DS4 ü takas.

tam tersi olmasın ? hesap hatalı

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
tam tersi olmasın ? hesap hatalı
Golf ü daha çok seviyorum. Sessiz yumuşacık konforlu ve kaliteli.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Test ettiğine göre bazı gerçekleri görmüşsün.Benim için en önemli detayların başında motor+şanzıman uyumu gelir.Ben o şanzımana para vermezdim.Diğer en önem verdiğim konuda araç içine yansıyan sesler. Citroen o konudada başarılı sayılmaz.Bence doğru karar vermişsin [emoji4]
Ara ara başka araçlar sürünce anlıyorum Golf neden Golf. Geçen Megane 4 sedan sürdüm oha dedim. Kütüphane gibi. 3 ile alakası yok. O koca jantlar ile bile çok konforlu geldi. Bi direksiyonuna alışamadım.

DS4 den bahsetmediğime göre hiç aklımda yer etmemiş :)
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
37 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Ara ara başka araçlar sürünce anlıyorum Golf neden Golf. Geçen Megane 4 sedan sürdüm oha dedim. Kütüphane gibi. 3 ile alakası yok. O koca jantlar ile bile çok konforlu geldi. Bi direksiyonuna alışamadım.

DS4 den bahsetmediğime göre hiç aklımda yer etmemiş :)

Megane4 sedan kullanmasam yorumlayanlar için ammada sallıyor diye düşünürdüm. 6 ay oldu alalı hala ben nasıl olduda reno aldım diyorum :) Bende şanzımana hala alışamadım edc çok istikrarlı değil,İstanbul'da ş.içi kullansaydım sanırım bu kadar bile dayanmaz değiştiridim.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Kötü sayılmazda edc6 yağlı, dsg6 yağlı kadar mükemmel değil. Hele cvt'den sonra geçişleri hafif hissedilir ve kararsız geldi.İlk 2 vites'te kararsızlık fazla yaşıyor.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

EDC'nin handikabı 1-2 arası kararsızlık. Tüm kullanıcılar aynı yorumu yapıyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...