İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Maf Sensörü

Mustafa Kenar

Recommended Posts

Mustafa Kenar

arkadaşlar merhaba  1999 model focus 1 arabamda farları ve fanı açınca rölanti dalgalanması devam ediyor boğaz kelebeği temizliği maf sensörü temizliği t şeklindeki havalandırma hortumu ve pcv valfi orjinal değişti rölanti valfi orijinal ile değişti emme manifolt hava kaçağı yok kontrol edildi. tps sensörü multimetre ile kontrol edildi. oksijen sensörü kontrol edildi 0.2 -0.8 volt arası dalgalanıyor yani çalışıyor şarj dinamosu değişti denso 14.8 volt elektrik üretiyor benzin ve lpg de yapıyor kontrol ettiğimde gündüzleri farları ve fanı açsam bile yapmıyor ama akşamları yapıyor bizim burası kasaba rakım 1410 akşamları hava 20 derece kadar düşüyor gündüzleri 33 31 çıkıyor maf sensörü multimetre ile kontrol ettiğimde 700 devir rölanti 0.66 volt kadar düşüyor rölanti maf sensörü kaç görmeli forum sitelerini araştırdım bilgi bulamadım lpg takılalı 7000 km olmuş akü kutup başını söküp 200 km benzinde binildi. başka nerelere bakmam gerekli ustalar yardımcı olun biraz daha araştırırsak tamirci olacaz  kendimden bahsedeyim lise 2. sınıftan terk cnc operatörü ustası fayans döşemeden tut su tesisatından makinaya dikişden yemek yapmaya araba tamirinden elektrik web sitesi kurmadan bilgisayar tamirine kadar ne arasan var maşallah çekin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kompresyon testi yaptırın. bir silindir 10 falan diğerleri 12 lerde çıkarsa kurum temizliği (carbon clean ) yaptırın

imkan varsa hego çalışma grafiğine de bakılsın zengin fakir karışımda çizgiler  düz mü

Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar

egzoz manifolt yüksek devirlerde egzoz dumanı geliyor burdan yaparmı 

Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar
(düzenlendi)

Şarj dinamosu sıkıntı vardı pır pır ediyordu. Değiştiği iyi oldu  Manifolt çıkışından geliyor mavi duman gelmiyor arabamda yağ yakma eksiltme yok yağın rengi değiştiği renk cok yakın renkte 6000 km oldu yağ Değiştiği

tarihinde Mustafa Kenar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Manifolt çıkışından geliyor mavi duman gelmiyor arabamda yağ yakma eksiltme yok yağın rengi değiştiği renk cok yakın renkte 6000 km oldu yağ Değiştiği

Bu kısmı anlamadım.
Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar

Egzoz Manifolt kaçırıyor gibime geldi burdan rölantiyi bozarmı

Motor bitik arabanın yağı cok kolay kararma yapar pistonlar kompresyon kaçırdığı için yağın rengi yeniye yakın o yüzden 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Egzoz Manifolt kaçırıyor gibime geldi burdan rölantiyi bozarmı
Motor bitik arabanın yağı cok kolay kararma yapar pistonlar kompresyon kaçırdığı için yağın rengi yeniye yakın o yüzden 

Anladım. Kompresyon kötü olsa yağ da kötü durumda olur dediniz.
Peki sekman değil de. Subaplar bozuksa ?
Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar
(düzenlendi)

Subapları ne bozar triger kopar bozar başka

tarihinde Mustafa Kenar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Subapları ne bozar triger kopar bozar başka

Aşınır.
Kurum bağlar.
Bozuk karışım yüksek ısıya sebep olur. Yakar.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...