İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Ghia Yol Bilgisayarı Sorunu

Erdem Sarıkaya

Recommended Posts

Erdem Sarıkaya

arkadaşlar keyifli forumlar , aracımın durduk yere yol bilgisayarındaki kalan menzil göstergesi çalışmaz hale geldi diğer aynı ekran da olan göstergeler çalışıyor. resimde göründüğü gibi işin ilginç tarafı sadece kalan menzili göstermiyor. yardımlarınızı bekliyorum .. 

POpX26.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Göstergedeki analog yakıt göstergesi düzgün çalışıyor mu.. Yakıt seviyeniz ne durumda. ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bi sigorta mı ne vardı onla alakalı idi sanki. Coook evvelden bı hikâye hatırlıyorum hayal meyal. 

Yorum bağlantısı
Erdem Sarıkaya

yakıt seviyem çeyrek depoda  analog çalışıyordu ama gün içerisinde takip etmem lazım çünkü 1- 2 saat önce başıma geldi acaba şamandıra mı bozuldu ?:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yol bilgisayarınin sigortasi var mıydı sigorta şemasında ona bı bakın

Yorum bağlantısı
Erdem Sarıkaya
Şimdi, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yol bilgisayarınin sigortasi var mıydı sigorta şemasında ona bı bakın

aslında bi bakıma aklıma geldi fakat diğer ekrandaki görevleri yerine getiriyor. bilgi ekranı anlamış değilim :good1:

Yorum bağlantısı
Emre Akyol

en temizi kutup başını söküp bekleyip tekrar takıp bakın bakalım düzelme olcakmı şanş türk mantığı aç kapa :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yok  0 a kadar düşer. Arıza var da  bence depoyu doldurun ve reset attın. Hatta test modu var o menüde depodaki kalan yakıtı bile söylüyor olması lazım .unuttum hep eskiden olsa nelerin bilirdim. Bak focus 1 isteyim debresti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Yol bilgisayarının sigortasını söküp 2 dakika sonra tekrar takın düzelecektir.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Benimde yol bilgisayarı konusunda şöyle bir sıkıntım var.

menüler arası geçiş yapamıyorum bende. yani mesela hava sıcaklığı 4 dereceye düşünce sesli uyarı veriyor ekranda dereceyi gösteriyor ve o şekilde kalıyor.ne ort. yakıta geçebiliyorum ne kalan menzile ne de anlık tüketime. benzin azaldığı zaman(yanlış hatırlamıyorsam kalan menzil 80km'ye düştüğü zaman) da sesli uyarı veriyor ve o andan itibaren sürekli kalan menzili gösteriyor. ne sinyal kolundan ne de ekrandaki tuşlardan menüler arası geçiş olmuyor. kontağı kapatıp açsamda akü kutup başlarını söküp taksamda durum değişmiyor. sorunun ne olduğu konusunda fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Can YALÇIN

Önceki aracımdada oluyordu benzin alınca düzeliyordu

Yorum bağlantısı
Uğur Ertürk
On ‎19‎.‎04‎.‎2009 at 22:13, Yaşar Demirci yazdı:

merkezi sigorta kutusundaki 36 nolu sigortayı çıkarın biraz bekledikten sonra takın düzelir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
20 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Benimde yol bilgisayarı konusunda şöyle bir sıkıntım var.

menüler arası geçiş yapamıyorum bende. yani mesela hava sıcaklığı 4 dereceye düşünce sesli uyarı veriyor ekranda dereceyi gösteriyor ve o şekilde kalıyor.ne ort. yakıta geçebiliyorum ne kalan menzile ne de anlık tüketime. benzin azaldığı zaman(yanlış hatırlamıyorsam kalan menzil 80km'ye düştüğü zaman) da sesli uyarı veriyor ve o andan itibaren sürekli kalan menzili gösteriyor. ne sinyal kolundan ne de ekrandaki tuşlardan menüler arası geçiş olmuyor. kontağı kapatıp açsamda akü kutup başlarını söküp taksamda durum değişmiyor. sorunun ne olduğu konusunda fikri olan var mı?

Her iki taraftan da geçiş yapılamadığına göre sorun yazılımsal. IDS ile test edilmeli bence. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Her iki taraftan da geçiş yapılamadığına göre sorun yazılımsal. IDS ile test edilmeli bence. 

Merhaba Mehmet abi, 

En son aracı servise goturdugumde yazılım atarız ama beyinin çökme ihtimali var isterseniz atarız dediler bende cesaret edemedim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Merhaba Mehmet abi, 

En son aracı servise goturdugumde yazılım atarız ama beyinin çökme ihtimali var isterseniz atarız dediler bende cesaret edemedim 

Çökertmeyecek.. Çökertirse ödeyecek. İşi neymiş :)

Ve yalan.. iş yapmamak için söylenmiş bir yalan.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
15 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çökertmeyecek.. Çökertirse ödeyecek. İşi neymiş :)

Ve yalan.. iş yapmamak için söylenmiş bir yalan.. 

Doğru söylüyorsun valla abi sonuçta yetkili servis bunu onlardan başka kimin yapması gerekiyor ki zaten en güvenilir şekilde. Benimde boşluğuma denk geldi yapmayın dedim çıktım. Yetkili servisler müşteri memnuniyeti konusunda biraz vurdumduymaz bence. İşleri parayı alana kadar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erdem Sarıkaya

36 nolu sigortayı çıkarıp taktim sorun düzeldi tşkler . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 saat önce, Erdem Sarıkaya yazdı:

36 nolu sigortayı çıkarıp taktim sorun düzeldi tşkler . 

:) Bı sigorta muhabbeti vardı 36 imiş :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Çağatay Kılınç

2004 ghia focus yaklaşık 1 ay önce kalan menzil göstermiyordu. Sigortadan hallettim ama şimdi yine oldu aynı durum.Sebebi nedir bilginiz var mı?ortalama yakıt hesabı için sıfırlamıştım R tuşuyla ondan sonra oldu alakası var mıdır 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

onun alkası olmaz. depoda ne kadar yakıt var? kalan menzil göstermiyor derken çizgi mi oluyor ekran

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
17 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

onun alkası olmaz. depoda ne kadar yakıt var? kalan menzil göstermiyor derken çizgi mi oluyor ekran

Hayır çizgi değil kalan menzil km olarak yazmıyor.Konu başında gönderilen fotoğrafların ilkinin aynısı şeklinde.Sigortayla düzeltmek de istemiyorum.Yarım depo benzin var araçta ve analog gösterge çalışıyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hayır çizgi değil kalan menzil km olarak yazmıyor.Konu başında gönderilen fotoğrafların ilkinin aynısı şeklinde.Sigortayla düzeltmek de istemiyorum.Yarım depo benzin var araçta ve analog gösterge çalışıyor 

36 numara imiş. ;)
Neden çekiniyorsunuz ?
Resetlemiş olacaksınız.
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

36 numara imiş. ;)
Neden çekiniyorsunuz ?
Resetlemiş olacaksınız.

36 numara evet mehmet bey.Anlaşılan yine sigortadan halledecez. Bir şeyi daha merak ediyorum.Yol bilgisayarının hemen sağında oval şekilde bir gösterge daha var.Airbag pass off yazılı kırmızı renkli.Aracı ilk aldığım sıralar yarım kontakta yanıp birkaç saniye sonra sönüyor ve araç çalışırken sönük kalıyordu.Sonradan farkettim ki şimdi yarım kontakta da yanmıyor.Youtube den birkaç video izledim onlarda da hiç yanmıyor yarım kontakta da.Üstğnde yazan yazı yolcu havayastığının iptal olduğu.Bende mi sorun var geneli mi böyledir 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...