İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Ecu ve Hata Silme Durumları

Serhat Mirkelam

Recommended Posts

Serhat Mirkelam

Selamlar arkadaslar; Aracim 2011 fiesta 1.25 benzin - lpg.

aracimin klima basinc sesnor tesisati ve sensoru bozuktu. Bugun tesisat ve sesoru yeniledim. Ancak obd cihazina baglayip basinc sesnsor hatasini silmedik. Otomobil hatayi kendisi silermi yoksa illa obd 2 cihazi na baglayip silmekmi gereklidir...

hata klima basinc sensoru hatasi.

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

arıza giderildiyse araç bir süre sonra kaydı mevcuttan geçmişe çekiyor, sıkıntı olmaz, sadece bağlanıldığında geçmişte belirtilen km de o arızanın mevcut olduğu bilgisi görülür

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
1 saat önce, Batuhan Kılıç yazdı:

arıza giderildiyse araç bir süre sonra kaydı mevcuttan geçmişe çekiyor, sıkıntı olmaz, sadece bağlanıldığında geçmişte belirtilen km de o arızanın mevcut olduğu bilgisi görülür

Yani aracı bir süre kullandıktan sonra arızayı kendisi silecektir  Doğrumu anladım

1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Hatanın silinmesi gerekir.

OBD2 cihazına bağlatmamız şart oldu ozaman. Ama sizden sonra yorum yazan arkadas bir süre sonra arıza kaydının kendiliğinden gideceğini söylemiş. Bilgim olmadıgı için sizin fikirlerinizi bekliyorum... Saygılar

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

daha önce klima basınç sensörüyle alakalı bir arıza yaşamadım ancak abs, esp, direksiyon açı sensörü vb hataların hepsinde problem giderildikten sonra arızalar kendiliğinden silindi, airbag arızaları da çoğu araçta otomatik silinmesine rağmen vw grubunda arıza giderilse de cihazla bağlanıp silmek gerekebiliyor 

eğer arıza lambası yakıyorsa bu arızadan dolayı, kısa bir süre kullandıktan sonra lambanın sönmesi lazım, sensörden doğru veriyi almaya başlayınca araba düzeltecektir

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
2 saat önce, Batuhan Kılıç yazdı:

daha önce klima basınç sensörüyle alakalı bir arıza yaşamadım ancak abs, esp, direksiyon açı sensörü vb hataların hepsinde problem giderildikten sonra arızalar kendiliğinden silindi, airbag arızaları da çoğu araçta otomatik silinmesine rağmen vw grubunda arıza giderilse de cihazla bağlanıp silmek gerekebiliyor 

eğer arıza lambası yakıyorsa bu arızadan dolayı, kısa bir süre kullandıktan sonra lambanın sönmesi lazım, sensörden doğru veriyi almaya başlayınca araba düzeltecektir

Ariza lambasi yakmiyor klima basinc sensoru firsta da. Obd2 de gosteriyordu ama silinmesi gerektigini dusunuyorum veri aktarimi dun duzeldi. 2 gun icinde siler gibime geliyor hemen silmez

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

tamamen hiçbir zaman silmez, kaydı tutar ama mevcut hata olarak görmeyeceğinden sadece geçmiş kayıt olarak kalır, dert etmene gerek bir durum değil

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Silmek en doğrusu olur. Bu tür işlemler çok basit aslında; Aliexpressten alacağınız basit bir arıza tespit cihazıyla dahi kendiniz arıza kodlarını okuyabilir ve silebilirsiniz devamlı sanayiye gitmeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teşhis doğru ise veilgili parça değişti ise ids ten silmek gerekmez. titizim temizlerim derseniz zfaydası da zararı da yok arıza teşhis cihazı ile silmenin

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

teşhis doğru ise veilgili parça değişti ise ids ten silmek gerekmez. titizim temizlerim derseniz zfaydası da zararı da yok arıza teşhis cihazı ile silmenin

Teshis dogru ve klima nin calismasida duzeldi. Galiba arizayi arac silmis

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

40 fan açma sonrası dtc de barınmaz ecu da

Nasıl yani ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Lamba sönse de pendik ( bekleyen) cod kalabilir. Hani cihaza bağlayınca zamanında hata vardı manasında

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...