İçeriğe Yönlendir

Arabamda Telefonumu Şarj Edemiyorum

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Arabamda kol dayamanın içinde media-in soket yuvası var, bu yuvaya uyumlu kablosu da var.

Kablonun bir ucu media-in için erkek, diğer ucu ise usb için dişi.

Usb tarafına, usb bellek takınca müzik dinleyebiliyorum.

Mini usb girişli cep telefonunu şarj edebiliyorum.

Ama benim iphone'u şarj edemiyorum.

Iphone'un şarj olmaması cd çalarla mı alakalı yoksa, arabanın orijinal kablosu mu uyumsuz, bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

iphone kadar kablo seçen bir alet görmedim. muhtemelen kablo problemidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1.seçenek kablo orijinal iphone değilse şarj etmez.

2.seçenek iphone menüsünden harici kaynağa bağlayınca şarj et(me) modu kapalıdır.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Araç çakmak adaptörü ile şarj ettiğim kablo ile denedim olmadı.

Orijinal 220 volt adaptörün kablosu ile denedim yine olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

iphone kapalıyken, metal olmayan ince birşeyle iğne gibi ya da kürdanla, şarj girişinin içinde dibini temizleyin, soketin dibe oturduğu yerde toz veya pislik birikmiş, her ucu taktığınızda da sıkıştırmıştır, genelde kablo hatası bundan kaynaklanır, iphone larda genel yaşanan bir problem

temizlerken hassas davranın, içerideki tellere zarar vermeyin, içine ışık tutup da bakarsanız zaten dipteki sıkışmış tozu görürsünüz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Aracınızın usb çıkışı yeterli akımı vermiyor olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
On 22.09.2017 at 00:44, Batuhan Kılıç yazdı:

iphone kapalıyken, metal olmayan ince birşeyle iğne gibi ya da kürdanla, şarj girişinin içinde dibini temizleyin, soketin dibe oturduğu yerde toz veya pislik birikmiş, her ucu taktığınızda da sıkıştırmıştır, genelde kablo hatası bundan kaynaklanır, iphone larda genel yaşanan bir problem

temizlerken hassas davranın, içerideki tellere zarar vermeyin, içine ışık tutup da bakarsanız zaten dipteki sıkışmış tozu görürsünüz

nihat bey batuhan beye katılıyorum.

iki adet araç sarj aletim vardı ıkısıde çalışıyordu.geçen hafta memlkette elktrıkçiye gitiim dedim ki sorun çakmaklıkta mı yada araç sarjlarında 

sorun çokbasitmiş batuhan beyin dediği gibi çakmaklıgın en temas ettiği yer benım bıraz küflenmiş.hemen orayı biraz elindeki şişle biraz sürttü sorun ortadan kalktı.

dip not: İphone  mi cesaret edipte çakmaklığa takamadım :):(:( :(:(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 22.09.2017 at 00:03, Nihat Palolu yazdı:

şarj edemiyorum.

500mA ile sınırlı ise çıkışı şarj olmayabilir?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Arabamda kol dayamanın içinde media-in soket yuvası var, bu yuvaya uyumlu kablosu da var.
Kablonun bir ucu media-in için erkek, diğer ucu ise usb için dişi.

Usb tarafına, usb bellek takınca müzik dinleyebiliyorum.
Mini usb girişli cep telefonunu şarj edebiliyorum.
Ama benim iphone'u şarj edemiyorum.

Iphone'un şarj olmaması cd çalarla mı alakalı yoksa, arabanın orijinal kablosu mu uyumsuz, bilgisi olan var mı?
1.2 amper altı şarj olabilmesi için can uçlarından komut gitmesi lazım telefona. Ona göre şarj akımı soketin içindeki devre ile ayarlanıp telefona gider. Devre olmayan yan sanayi kablo ile şarj olur anca
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

500mA ile sınırlı ise çıkışı şarj olmayabilir?

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:
On ‎22‎.‎09‎.‎2017 at 00:03, Nihat Palolu yazdı:

1.2 amper altı şarj olabilmesi için can uçlarından komut gitmesi lazım telefona. Ona göre şarj akımı soketin içindeki devre ile ayarlanıp telefona gider. Devre olmayan yan sanayi kablo ile şarj olur anca

Muhtemelen dediğiniz gibi, telefon kapatıp kabloyu taktım. Telefonu açılması için tetikliyor ama yine şarj etmiyor.

Bu dertten çok muzdarip olan varmış. Farklı kablo veya, ucu iphone olan media-in kablosu almak gerekiyormuş.

Bu benim arabanın orijinal kablosu

Ma6nYM.jpg

Iphone için bu kablodan almak lazımmış

PO5LE8.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...