İçeriğe Yönlendir

Ailemize Katılan Yeni Üye

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan
(düzenlendi)

Eşimin ve kızımın (7 yaş) uzun zamandır devam eden, eve 4 ayaklı bir dost alma ısrarlarına daha fazla dayanamayarak, bir müddet araştırma sonucu İstanbul Acıbademde bir veterinerde geçeci olarak barınmakta olan bu güzel köpeği sahiplendik. Kendisi fox terrier cinsi erkek ve 2 yaşında olduğu tahmin ediliyor.Ormanda bulunmuş. Sanıyoruz ki terk edilmiş. Biz alırken aşıları yapıldı, kimlik kartı çıkarıldı. Henüz kısırlaştırılmamış, bize kısırlaştırmamız tavsiye edildi. Fazla da bilgimiz yok.

Ailemize katıldıktan bir kaç gün sonra kırgın, hüzünlü hali normale döndü. Neşeli oyuncu bir hale geldi. Bulunduğu için ismi bilinmiyordu. Kızım ona  " Odie " ismini koydu (garfielddeki köpeğin ismi).İlk geldiğinde tüyleri uzun fakat bakımsız ve kirliydi. 3. gün kuaföre gidildi ve güzelce traş edilip banyo yaptırıldı.

Apartmanda yaşıyoruz. Tavsiyeleri olan arkadaşları memnuniyetle dinlerim, henüz çok acemiyiz [emoji4]

c22b65ed7aada534043b60c1b9f37fae.jpg

c22fabadeef0bb3e7240f4e766f5dbd1.jpg

d022d66200b180ce8d2b35856d4b5c03.jpg

86251717a399a35558cca92767648f43.jpg

7d830051b95e8a796f110e9815027c84.jpg

Videoda topu ayağımla itiyorum yanlış anlaşılmasın, topla oynamaya başladığı zaman gözü hiç bir şey görmüyor. Topu getirip önüme bırakıyor ama elimle almama izin vermiyor, oyuna devam ediyor. Ağzıyla topa doğru sert hamle yapıyor. Sebebi elimi korumak yani :)

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 17
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun mu denir ne denir bilemedim, sünnetine geliriz artık :D

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Kızın çok daha sağlıklı ve mutlu büyücek Önder bundan eminim. Keşke bizde alabilsek. Benim tek tavsiyem bi heves olmasın, Odie ömür boyu sizle yaşamalı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oyy canım yaa :wub:

Tuvalet eğitimi nasıl? Yatak, oyuncak aldınız mı? Ödül mamaları ne alemde? Sakın ev yemeği vermeyin abi.

Bu da bizim ki :)

Dyl41v.jpg

• Beğen 9
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İlk aldığınız anda ki resmini koy abi. Nasıl büyük bir iş yaptığın anlaşılsın. Bakışlarında ki hüzün nasıl silindi görsünler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Süper bir şey yapmışsınız. Hem sizin hem güzel yavrunuz için çok Harika günleriniz olacak. Eğitimine ve sosyalleşmesine özen gösterirseniz sizi herzaman mutlu edecektir.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

güzel bir sevap ve insanlık abi tebrik ederim .Bende yakın zamanda bir arkadaş edinecem evi bahçeledik çocuklarda çok seviyor .iyi etmişsin .

Bazen huysuzlanacak bazen size kızacak sabredin sonra sizin için kıymetli olacak .evde yaşam olsun bahçe yaşamı olsun birinci öncelik tuvalet eğitimi. ve beslenme ev yemeği vermeyin abi iyi kaliteli  köpek mamasıyla besleyim hem onun için sağlıklı hem sizin için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Benim kızlar da kedi köpek ne varsa istiyor. 1 sene içinde müstakile geçip ( benim de ufak bir kümes) hayallerimize  kavuşmayı düşünüyorum. sizin adınıza çok sevndim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Hayırlı olsun mu denir ne denir bilemedim, sünnetine geliriz artık :D

Kivresi olursun artık :D

2 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Hahhaha çok tatlı tam eşşek sıpası :)

:) 

2 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Traş olmadan önce oyuncak gibiymiş. :)

O hali daha güzeldi aslında ya

2 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Kızın çok daha sağlıklı ve mutlu büyücek Önder bundan eminim. Keşke bizde alabilsek. Benim tek tavsiyem bi heves olmasın, Odie ömür boyu sizle yaşamalı.

Hakan çok düşündük, heves olmadığına inanıyoruz. Sadece çocuk istese hevesi geçebilirdi ama annesi de çok istedi. Yani eşim istediği için sahiplendik aslında.

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çirkin :)

Odie mi çirkin? Sen hangi konuyu okuyorsun acaba :)

Bir saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

patisine daş değmesin :D 

Yanında 4 tane kışlık patisini de verdiler :p

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Allah bu da çirkin, hayır arabayı çirkin alıyorsun da köpecik niye çirkin :D

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Oyy canım yaa :wub:

Tuvalet eğitimi nasıl? Yatak, oyuncak aldınız mı? Ödül mamaları ne alemde? Sakın ev yemeği vermeyin abi.

Bu da bizim ki :)

Dyl41v.jpg

Allahtan tuvalet eğitimi var Sani. Yatak olarak minder şeklinde yastığı var, ama o minder de kapalı balkondaki kanepenin üzerinde :) Oyuncak olarak bir plastik kemik, videodaki top(en sevdiği), ve iç içe geçmiş 3 halka ip oyuncak aldık. Ödül maması olarak ne olmalı? Ev yemeği yok. Arada meyve ve yoğurt.

Sizinki de çok güzelmiş, çok küçükmüş, bayıldım ufaklığa maaşallah :)

1 saat önce, Cem Dilmen yazdı:

Çok sevimli maşaallah. 

Teşekkürler :)

Bir saat önce, Tahir İlter yazdı:

İlk aldığınız anda ki resmini koy abi. Nasıl büyük bir iş yaptığın anlaşılsın. Bakışlarında ki hüzün nasıl silindi görsünler

O bizi mutlu etti Tahir. İnşallah biz de onu etmişizdir. Her geçen gün yakınlığımız artıyor. Bağımız güçleniyor

Bir saat önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Süper bir şey yapmışsınız. Hem sizin hem güzel yavrunuz için çok Harika günleriniz olacak. Eğitimine ve sosyalleşmesine özen gösterirseniz sizi herzaman mutlu edecektir.

Teşekkürler, inşallah :)

Bir saat önce, Okan Tansel yazdı:

güzel bir sevap ve insanlık abi tebrik ederim .Bende yakın zamanda bir arkadaş edinecem evi bahçeledik çocuklarda çok seviyor .iyi etmişsin .

Bazen huysuzlanacak bazen size kızacak sabredin sonra sizin için kıymetli olacak .evde yaşam olsun bahçe yaşamı olsun birinci öncelik tuvalet eğitimi. ve beslenme ev yemeği vermeyin abi iyi kaliteli  köpek mamasıyla besleyim hem onun için sağlıklı hem sizin için.

Teşekkürler Okan :) İmkanı olan herkese tavsiye ederim. İnternet ücretsiz sahiplendirme ilanlarıyla dolu. Ev yemeği vermiyoruz. Dışardan söylüyoruz. Lahmacun, hamburger vb. :crazy:

45 dakika önce, Emrullah Aydoğdu yazdı:

Benim kızlar da kedi köpek ne varsa istiyor. 1 sene içinde müstakile geçip ( benim de ufak bir kümes) hayallerimize  kavuşmayı düşünüyorum. sizin adınıza çok sevndim.

Teşekkürler. İnşallah müstakil hayali gerçekleşir. Benim müstakilim olsa ilk yapacağım kümes, ama güvercin kümesi :)

27 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Allah bu da çirkin, hayır arabayı çirkin alıyorsun da köpecik niye çirkin :D

Estağfurullah, o senin kendi çirkinliğin :biggrin: :biggrin:

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi süt ürünleri vermemeye özen gösterin. Ancak peynir olabilir en fazla ama o da tırnak kadar olmalı en fazla. Ödül niyetine vs.

Çiğneme kemikleri alın. İnanılmaz oyalıyor ayrıca diş sağlığı için çok iyi.

Ödül maması olarak aşağıdaki üründen veriyorum ama sadece ödülü gerçekten hakkettiğinde.

https://www.hizlimama.com/Reflex-Semi-Moist-Mini-Mix-Kemik-Kopek-Odul-Mamasi-150gr,PR-74322.html

Pati ver, otur, kalk, uzan sürün komutlarını biliyor mu?

Ben bayıl ve etrafında kendini döndür komutlarına kadar bi çok şey öğrettim mesela :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Abi süt ürünleri vermemeye özen gösterin. Ancak peynir olabilir en fazla ama o da tırnak kadar olmalı en fazla. Ödül niyetine vs.

Çiğneme kemikleri alın. İnanılmaz oyalıyor ayrıca diş sağlığı için çok iyi.

Ödül maması olarak aşağıdaki üründen veriyorum ama sadece ödülü gerçekten hakkettiğinde.

https://www.hizlimama.com/Reflex-Semi-Moist-Mini-Mix-Kemik-Kopek-Odul-Mamasi-150gr,PR-74322.html

Ben bayıl ve etrafında kendini döndür komutlarına kadar bi çok şey öğrettim mesela :)

Yoğurdu veteriner tavsiye etti. Daha çok acemiyiz tabi. Ödül olarak tuzsuz, şekersiz diye eti form veya armut dilimi veriyorum şimdilik.

Plastik kemiği var, akşama kadar onu dişliyor, senin dediğin bu değil herhalde.

Daha bize katılalı 10 günü yeni geçti. Pati vermiyor,otur deyince oturuyor, bekle deyince duruyor, gel deyince geliyor, hayır dendiğinde yaptığı şey neyse (bazen) yapmayı bırakıyor. Mesela bizim oda yasak, girecek olsa hayır deyince dönüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hayırlı olsun. Sahiplendiğiniz içinde Allah razı olsun çok güzel bir iş yapmışsınız..Umarım sizinle birlikte yaşlanır.. Maaşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Oooo, hayırlı olsun.

Potansiyel müşteri :blush:

Güzel ve beğendiğim bir cins, inşallah uzun ömürlü olur. Tuvalet eğitimide varsa ne ala. Güle güle yaşayın birlikte.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
5 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Oooo, hayırlı olsun.

Potansiyel müşteri :blush:

Güzel ve beğendiğim bir cins, inşallah uzun ömürlü olur. Tuvalet eğitimide varsa ne ala. Güle güle yaşayın birlikte.

Teşekkür ederim Sami. Hep aklımdasın ama mevkilerimiz o kadar farklı ki. Anadolu yakasındayım biliyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

İsteyipte bulamadığın vs birşey olursa ararsın abi bulur yada buldururuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayırlı olsun. Bizde bizim oğlanın(7 yaşında bizimkide ) ısrarı ile zeynayı sahiplendik. Eski Sahibi hayvan barınağına bırakmak üzere idi. 5372d2f79926bc5d5128175514198ca2.jpg
Kendileri 3 aylık dişi Alman kurdu.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

kerata çok  sevimli.  adamın mıncıklayası geliyor. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

köyde safkan Kangalım var dı. bir de buna benzer sevimli Beyaz bir dostumuz. [emoji17]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...