İçeriğe Yönlendir

Laptop tavsiyesi

Kemal Mert

Recommended Posts

Kemal Mert

Merhaba arkadaşlar,

Hanim bu sene 1. Sınıfları okutacak, projeksiyon sistemi ile derse katkı sağlamayı planlıyor. Bu nedenle laptop lazim bize. Kasma yapmayacak, işlemcisi hızlı olsun kafii, uc bir cihaz degil de hesaplı ve iş gorecek bir makine gerekli. Ayrıca yanına birde yazıcı tarayıcı. Laptop için ne önerirsiniz? Ayrıca yazıcı içinde firiklerinizi alabilirim.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Ben Lenovo yoga 500 kullanıyorum. 14 inch ikisi bir arada bilgisayar taşıması kolay ve dokunmatik ekran. Bir üst modeli 510 i5 işlemcili tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Sizinki i3 mu fikret bey. Çok fark olurmu bilmiyorum i3 ile i5 arasında. 510 lu i5 modeli biraz pahalı. Yine de bilgilendirme için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

siz hangi fiyat aralığında bir bilgisayar arıyorsunuz bilmiyorum ama, ben bu bilgisayarı kullanıyorum, gayet iyi.   

GG de fiyatı 1699TL

• Fotoğraf 0

Dell Inspiron 3567 B20F45C i5-7200U 4GB 500GB 2GB R5 M430 15.6 Linux (#277645144

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Sınıf mevcudu 25 herkesten 100 lira toplanacak. 2 bin liraya makine kalana yazıcı planlıyoruz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Valla 100 tl öğrencilerden toplayabiliyorsanız helal olsun :)

İ5 işlemcili tüm modeller işinizi görecektir.Sonuçta office programları ve video oynatacak.Tüm bilgisayarlar işinizi görür.

Yazıcı olarak toner maliyeti düşük olanlara bakın,tonerleri cihaz kadar pahalı olabiliyor ve ilk alımda genelde demo toner yani boşa yakın toner veriyorlar.Biz evde brother marka wi-fi özellikli mono yazıcı aldık .Tarama özelliği yok sadece siyah beyaz yazıcı ama hem küçük hemde toner dolumu ve sıfır maliyeti baya düşük.

Bunları değerlendirerek alırsanız sonra kafanız rahat eder.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
1 saat önce, Kemal Mert yazdı:

Projeksiyonu mu?

İnternete bağlı olup video,resim.... Vb... Göstermiyor mu

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
4 saat önce, Kemal Mert yazdı:

Sizinki i3 mu fikret bey. Çok fark olurmu bilmiyorum i3 ile i5 arasında. 510 lu i5 modeli biraz pahalı. Yine de bilgilendirme için teşekkürler.

Evet i3 benim işimi fazlasıyla görüyor. Bence oyun oynanmayacaksa i3 de yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

işlemcisi önemli değil alığınız pc de kesinlikle ssd olsun her türlü işinizi görür.

Sonuçta render vs yapılmaz heralde  . Benim pc de i3 her işimi görüyor . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
3 saat önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

işlemcisi önemli değil alığınız pc de kesinlikle ssd olsun her türlü işinizi görür.

Sonuçta render vs yapılmaz heralde  . Benim pc de i3 her işimi görüyor . 

Bende bunu yazmak için konuya girmiştim siz yazmışsınız :) yine de en az i5 olmasını tavsiye ederim,+ ekran kartı önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
10 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

O işi akıllı tahtalar yapmıyormuydu

HEr okulda Akıllı tahta yok.

Özellikle ilkokulların çoğunda orta okulların yeni açılan okullarda Akıllı tahta yok. ORta okullarda da Bilgisayar sınıf bile yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...