İçeriğe Yönlendir

DSG Benzinde de Sorunlu mu?

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

TSİ motorda daha çok kurum oluşur. bir yerlerde okumuştum. 

"

The main reason is that fuel and added detergents are not hitting the back of the intake valves. By injecting the fuel directly into the cylinder instead of at the back of the valve, the gasoline and detergents can’t clean the valve and port.

Second, leaner mixtures and higher combustion pressures can make the problem worse over time. A direct fuel injection motor produces more energy from a given amount of fuel and air than a port fuel injection engine. Today’s engines operate on a ragged edge between optimal efficiency and a misfire. There is not much room for error, like hot spots in the combustion chamber or a worn spark plug."

http://www.enginebuildermag.com/2015/01/direct-injection-engines-carbon-deposits/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

10 yıllık resim bu. :)

Evet 2007 yazıyor. Tam 10 yıllıkmış.
İlk parti sorunlu gelmişti diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
10 yıllık resim bu. [emoji4]
Yeni Kuga, cam tavan doludan hasar alıyor tuz buz. Otosan stoğunda yok, dolu yağalı 2 ay oldu halen otoparkta üstü brandalı bekliyor. Tahmini geliş süresi 2 ay. Rakam 21000+KDV.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Narkoz etkisi devam mı ediyor. Patlayan şanzuman dsg o caddy 'in. Kaç vites olduğu beni ilgilendirmiyor ki

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yeni Kuga, cam tavan doludan hasar alıyor tuz buz. Otosan stoğunda yok, dolu yağalı 2 ay oldu halen otoparkta üstü brandalı bekliyor. Tahmini geliş süresi 2 ay. Rakam 21000+KDV.

[emoji15]
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Tahmini geliş süresi 2 ay. Rakam 21000+KDV.

Koca bir çüüüş diyorum. 25000 eder be

Tavanın yanında bütün camlar kırılsa perte çıkarmı acaba???

İki ay da ayrı dengesizlik. Yürüyerek getirecekler sanki...

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Orası tamam. 150.k olmuş araç. Der ki şu kadarını sen karşıla. Zaten bizde 100.k olunca motoru öldü gözüyle görenleriz. İstese üflerdi araç sahibine
2009 passat. İş arkadaşımın
Aldı geldi gelirken dsg deki sorunun farkına varmış günlerden pazar ve garanti nin son günü.
Pazartesi servise götürüyor dsg arızası mekatronik değişti.
İyi niyet göstergesi diye işçilik almadılar.
Herkes yapmaz doğru.
Aynı dsg bir sene sonra yine bakıma girdi yine mekatronik.
Yine iyiniyet olarak işçilik alındı sadece.
Çok iyi niyetli arkadaşlar.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)
9 saat önce, Remzi Karaca yazdı:

Koca bir çüüüş diyorum. 25000 eder be

Tavanın yanında bütün camlar kırılsa perte çıkarmı acaba???

İki ay da ayrı dengesizlik. Yürüyerek getirecekler sanki...

Cam tavan komple değişiyor. Kırıldığı için iç tavan kaplaması da su almış o da değişiyor. O da yok stokta :D

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Cam tavan komple değişiyor. Kırıldığı için iç tavan kaplaması da su almış o da değişiyor. O da yok stokta [emoji3]

Pert için diğer camlara dokunmaya gerek yok

Tavana biraz hortum ile su tutsak içine aldığı sudan çıkar yani [emoji16]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...