İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Bakım Sonrası Çalışma Sorunu

Eray Yiğit

Recommended Posts

Eray Yiğit
(düzenlendi)

Aracım 1.6 tdci mondeo.geçen hafta bakım yaptırdım yağ, yağ filtresi, yakıt filtresi filan değişti.bakımdan bir hafta sonra sabah aracı çalıştırdım.çalıştıktan 2 3 sn sonra stop etti.sonra marş yapsada çalışmadı.aküyüde marş yaparak azalttım.servis geldi hem takviye hemde mazot filtresinden hava çekerek çalıştırdı.servise gittim enjektörlerden birinde yüksek yakıt basıncı hatası vardı.enjektörler hata vermişti.aküyü şarj edip enjektör öğrenmelerini yaptırdım.aradan iki gün geçti araba yaklaşık 24 saat park halinde kalmıştı.tekrar aynı sorunu verdi.bir kaç çalışıp stop ettikten sonra çalıştı.sıkıntı ne olabilir arkadaşlar.enjektörlerin bakımı yok demişlerdi 2011 sonrasının.onların ayarı temizliği var mıdır.bende yakıt filtresinden şüpheleniyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tesadüf bakım zamanın denk gelen basınç müşir arızası olabilr. rail hattı ile birlikte olarak satılır orjinal parçahanelerde ancak aynı müşiri ayrı parça olarak özel parçacılardan temin edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Tesaduf denk gelmis de olabilir ama ben olsam orhinal degilse mazot filtresinden suphelenirdim. Orjinal olmayan mazot filtresi calisma veya gidiste sorun cikarabiliyor

Yorum bağlantısı
Eray Yiğit
20 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

tesadüf bakım zamanın denk gelen basınç müşir arızası olabilr. rail hattı ile birlikte olarak satılır orjinal parçahanelerde ancak aynı müşiri ayrı parça olarak özel parçacılardan temin edebilirsiniz.

Müşir arızası olsa serviste bilgisayara takıldı orada görülmez miydi acaba?

19 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Tesaduf denk gelmis de olabilir ama ben olsam orhinal degilse mazot filtresinden suphelenirdim. Orjinal olmayan mazot filtresi calisma veya gidiste sorun cikarabiliyor

Serviste değişim yaptırdım.orjinaldir diye düşünüyorum.araç uzun süre park halinde kaldığında yapıyor.uzun süre derken en son 15 saat kaldığında yapmıştı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Eray Yiğit yazdı:

Müşir arızası olsa serviste bilgisayara

sadece hata kodu bakarsa göremeyebilir. yol testine çıkıldı mı sağ koltukta teşhis cihazı ile

Yorum bağlantısı
Eray Yiğit
22 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

sadece hata kodu bakarsa göremeyebilir. yol testine çıkıldı mı sağ koltukta teşhis cihazı ile

Aynen hatta enjektörlerin öğrenmeleri neyse artık o bile yapılmış

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...