İçeriğe Yönlendir

Dsmart Receiver'da Sorun Var

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bende eski kullandığım Next var. Sadece zaplar yada direk kanal numarası girersem sıkıntı yok. Ancak; Kanalı listeden seçmek istersem yada herhangi bir menüye girmek istersem cevap vermesi dakikalar alıyor.

Cihazı fabrika ayarlarına döndürürsem kısa süreliğine rahatlıyor.

Cihaz YE-15000 Hd

Konu ile ilgili çözüm önerisi olan var mı ?

Elinde boşta uygun receiverı olan var mı ?

Yeni bir cihaz alsam ne önerirsiniz ?

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Mehmet Bey anladığım kadarıyla dsmart ın receiverini kullanıyorsunuz. Bende de geçenlerde biraz sapıttı. D smartı aradım. servise yönlendirdi. Servis 30 tl karşılığında yenisini verdi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sinyal yenileme gönderdin mı abi. D-Smart sitesinden

Cihaz açılırken şifre girerek yazılım güncelleme yapılıyor. Bunu yapıyorum ama işe yaramıyor.
Sadece fabrika ayarına dönme işe yarıyor. O da bir günde eski halini alıyor.
Mehmet Bey anladığım kadarıyla dsmart ın receiverini kullanıyorsunuz. Bende de geçenlerde biraz sapıttı. D smartı aradım. servise yönlendirdi. Servis 30 tl karşılığında yenisini verdi. 

Cihaz benim abi.
İki yıl taahhüt karşılığı cihaz hediye kampanyası yapmışlardı. O zaman almıştım.
6-7 yıllık bir cihaz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tivibu ya geç abi, ayda 5 lira ful paket. Sinema futbol vs dolu dolu

İnceledim tivibuyu Mert
Tivibuda Belgeseller falan Hd değil.
Dsmartı bugün yeniledim.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İnceledim tivibuyu Mert
Dsmartı bugün yeniledim.
Nasıl HD değil, neredeyse SD yayın yok ki. Tüm kanalların %90 oranda hd
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nasıl HD değil, neredeyse SD yayın yok ki. Tüm kanalların %90 oranda hd

Yok be değil. 30 yakın hd diyor. 200 kanal diyor. En az 50 si yabancı zaten.
Discovery'ler de yok galiba
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bence biraz süründür. Görev kutsaldır de
Yolladım, net kandırmışlar adamı. Net üstünden izlenecek filan demişler. Türksat varken
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İnceledim tivibuyu Mert
Dsmartı bugün yeniledim.

Kaçtan yaptılar :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kaçtan yaptılar [emoji4]

Tüm kanallar, aylık 300 gram et parasına.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sadece TV ise iyi ben bı kilo bonfile parasına net ile beraber aldım. Her sene zam yapmaya yelteniyorlar. İptal edecem diyorum eski fiyattan devam. 5 yıldır

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bendeki hd cihazda hızlı şekilde kanal değiştirirsem sesler geride kalıyor. Adamın biri konuşuyor ses yok diğer adam konuşuyor ilk adamın sesi geliyor sonra araba geçerken ikinci adamın sesi geliyor falan, kapatıp açıyorum düzeliyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

D-Smart da 1. Kanalı açıp sinyal resetleme gönderiliyor. İster müşteri hizmetlerine bağlanıp ister üyelik bilgisini girip internet sitesinden. Bu ara benim bazı kanallarda üyeliğiniz desteklemiyor hatası vermişti o zaman yaptıydim

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
6 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bende eski kullandığım Next var. Sadece zaplar yada direk kanal numarası girersem sıkıntı yok. Ancak; Kanalı listeden seçmek istersem yada herhangi bir menüye girmek istersem cevap vermesi dakikalar alıyor.

Cihazı fabrika ayarlarına döndürürsem kısa süreliğine rahatlıyor.

Cihaz YE-15000 Hd

Konu ile ilgili çözüm önerisi olan var mı ?

Elinde boşta uygun receiverı olan var mı ?

Yeni bir cihaz alsam ne önerirsiniz ?

Abonelik devam ediyorsa yeni yazılım atılır düzelir.Devam etmiyorsa yenisi. Dsmart platform değişikliğine gitti ve abonelik olmayan cihazlarda bu gibi sıkıntılar başladı.Korax mini hd önerebilirim. Eğer internet varsa bu cihaz senelik 120 tl karşılığında lig tv ve diğer  kanalların biss şifrelerini kırma özelliğine sahiptir. Denenmiştir.   :good1::bravo::bravo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aboneliğim devam ediyor.. 

Servisine de götürdüm.. Sadece fabrika ayarına döndürdüler.. 

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Bende de var d smart.aparymanda merkezi sistemde sinyal alamıyor um. Dijiturk u kullanabiliyorum ama d smart olmuyor.yardimci olabilecek var mı?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Bende de var d smart.aparymanda merkezi sistemde sinyal alamıyor um. Dijiturk u kullanabiliyorum ama d smart olmuyor.yardimci olabilecek var mı?

Kumandada bulunan yeşil tuş ile baktığınızda seviye ve kalite göstergesinde hareket var mı ? Eğer yoksa Menü- Ayarlar-Sinyal ayarları bölümünden TP1 TP2 TP3 seçenekleri var, bunlardan birisinden sinyal yakalayana kadar değiştiriebilirsiniz. Dijitürk eskiden başka uydu üzerinden yayın yapıyordu şimdi sanırım turksata geçtiler, çanak eski uyduya bakıyor da olabilir.. Başka uydu cihazı varsa onu deneyebilirsiniz veya komşularda durum nasıl sorabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Dijital platform olmasaydı kutuya yazılım atak diyecektim...iyi olurdu...

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
32 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Kumandada bulunan yeşil tuş ile baktığınızda seviye ve kalite göstergesinde hareket var mı ? Eğer yoksa Menü- Ayarlar-Sinyal ayarları bölümünden TP1 TP2 TP3 seçenekleri var, bunlardan birisinden sinyal yakalayana kadar değiştiriebilirsiniz. Dijitürk eskiden başka uydu üzerinden yayın yapıyordu şimdi sanırım turksata geçtiler, çanak eski uyduya bakıyor da olabilir.. Başka uydu cihazı varsa onu deneyebilirsiniz veya komşularda durum nasıl sorabilirsiniz..

Dediklerinizi yaptım.sinyal çok az 15 civarı kalite 0. Ama dijide 72-50 civarı.yazin köyde tek canakta çalışıyordu cihaz apartmana gelince olmadı.komsulara sorma zamanım olmadı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
8 dakika önce, Ersin Özkaya yazdı:

Dediklerinizi yaptım.sinyal çok az 15 civarı kalite 0. Ama dijide 72-50 civarı.yazin köyde tek canakta çalışıyordu cihaz apartmana gelince olmadı.komsulara sorma zamanım olmadı.

Merkezi sistemden size kaç kablo geliyor, dijitürkün fişini çekip dener misiniz ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Cihaz kurulum ayarları kontrol edilecek, lnb bölümüne bakılacak bence. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...